وزیر علوم: نگرانم شخصیت علمی کشور کاریکاتوری شود

19/08/1400 08:42:00 ب.ظ

وزیر علوم با تاکید بر اینکه با شیوه فعلی توزیع استعدادها نگرانم که شخصیت علمی کشور کاریکاتوری شود، افزود: از جامعه علمی کشور خواهش می‌کنم برای این مشکل فکر کنند. یکی از راه‌های کوتاه‌مدت برای رفع این مشکل بورس کردن افرادی است که در المپیادهای علمی مدال کسب می‌کنند تا به این طریق شغل آینده آنها تضمین شود.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه با شیوه فعلی توزیع استعدادها نگرانم که شخصیت علمی کشور کاریکاتوری شود، افزود: از جامعه علمی کشور خواهش می‌کنم برای این مشکل فکر کنند. یکی از راه‌های کوتاه‌مدت برای رفع این مشکل بورس کردن افرادی است که در المپیادهای علمی مدال کسب می‌کنند تا به این طریق شغل آینده آنها تضمین شود. وی با مطرح کردن چند سوال ادامه داد: برای توزیع متوازن استعدادهای کشور در رشته‌های مختلف چه کرده‌ایم؟ در حال حاضر توزیع متوازن استعدادها را نداریم به همین جهت من برای آینده شخصیت علمی کشور نگران هستم.

اینکه فردی در المپیاد علمی مدال کسب کند و در آینده در شغلی غیرمتربط با رشته خود مشغول به کار شود برای من ناخوشایند است. چرا ما در رشته‌های علوم انسانی و علوم پایه نباید برترین استعدادها را تحویل جامعه بدهیم و این یک دغدغه جدی است.

وی ادامه داد: دیگر شرایطی که می‌توانیم ایجاد کنیم این است که داوطلبین کنکور براساس علاقه خود انتخاب رشته کنند نه آینده شغلی. در حال حاضر شرایطی در کشور است که داوطلبین کنکور براساس آینده شغلی انتخاب رشته می‌کنند که معظل بیکاری این مشکل را رقم زده است. اگر معظل بیکاری را معظل اول کشور قلمداد کنیم این مشکل رفع خواهد شد.

زلفی‌گل با طرح این سوال که آیا دانشگاه‌های ما براساس نیاز کشور فارغ‌التحصیل دارند و دانشجو جذب می‌کنند، خاطرنشان کرد: قرار است دانشگاه‌های دولتی برای عموم جامعه خدمات‌رسانی کنند و براساس نیازها اقدام کنند. headtopics.com

بسم الله... دوره وزارت شماست... با نگرانی چیزی حل نمی شود..

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شده وقتی تمام مسئولیت های کشور در دست دزدان احمق بیسواد مدرک دار!!!!یقه آخوندی رانتی وطن فروش است چه جایی برای نخبگان آزاداندیش وطن دوست!!!

وزیر کشور ایران: 90 درصد تریاک جهان را کشف کرده‌ایموزیر کشور ایران: 90 درصد تریاک جهان را کشف کرده‌ایم احمد وحیدی، وزیر کشور ایران گفت 90 درصد تریاک، 72 درصد مورفین و 20 درصد هروئین کشف‌شده در جهان، در ایران کشف شده‌ است.

اعزام 27 دستگاه آمبولانس به غزه توسط 12 کشور از جمله ترکیه

دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید🔺 دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید ▪️افرادی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند باید نشان دهند که واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی شده‌اند و جواب آزمایش اخیر آنها نیز منفی بوده است.

کشف ۵۲ هزار میلیارد تومان زمین‌خواری در کشورکشف ۵۲ هزار میلیارد تومان زمین‌خواری در کشور طی ۲.۵ سال گذشته ۵۲ هزار میلیارد تومان اراضی ملی در حالی از تصرف زمین‌خواران خارج شده که گفته می‌شود سودجویان با شگردهایی همچون کاشت درخت، کشاورزی، سنگ‌چینی، دیوارکشی و جعل اسناد اقدام به تصرف زمین می‌کنند.

آمریکا مقصر اصلی وضع موجود است/ بدعهدی سه کشور اروپایی بی اعتمادی را افزایش داده استامیرعبداللهیان در گفت وگو با هایکو ماس: *آمریکا مقصر اصلی وضع موجود است *بدعهدی سه کشور اروپایی بی اعتمادی را افزایش داده است *لغو کامل تحریم‌ها یک ضرورت است *هرگونه اظهار نظر غیردقیق و مغایر با واقعیات می‌تواند تلاش‌های در حال انجام را به خطر اندازد

ویروس‌شناس آلمانی: وضعیت کرونا در کشور بسیار اضطراری است | DW | 10.11.2021مدیر انستیتوی ویروس‌شناسی مجتمع پزشکی 'شاریته' در برلین می‌گوید در این موج از پاندمی با زمستان سختی در آلمان رویارو خواهیم شد. شمار بیماران جدید در شبانه‌روز گذشته به رکورد تاکنون بی‌سابقه ۳۹هزار و ۶۷۶ نفر رسیده است.