وزیر خارجه ایران: آماده مذاکره با عربستان هستیم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه ایران گفت آماده مذاکره با عربستان سعودی هستیم و اگر کشورهای همسایه بخواهند تنش‌ها را کاهش دهند راههای زیادی وجود دارد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که جهت شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان به سر می‌برد، در گفتگو با تلویزیون بی بی سی در مورد تحولات منطقه اظهار داشت: آماده مذاکره با عربستان سعودی هستیم و اگر کشورهای همسایه بخواهند تنشها را کاهش دهند راههای زیادی وجود دارد.

وی گفت که پس از کشته شدن قاسم سلیمانی از عربستان سعودی پیام دریافت کردند که طرفدار مذاکره با ایران هستند. ظریف افزود: عراق، قطر، کویت و عمان به برنامه صلح هرمز رئیس جمهور حسن روحانی پاسخ مثبت دادند اما عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین پاسخی ندادند. عربستان سعودی و امارات خواهان تنش در منطقه هستند.

وی ادامه داد: تهران آماده مذاکره با عربستان سعودی و سایر همسایگان است. ایران امنیت همسایگان خود را امنیت خود می‌داند. اگر همسایگان ما بخواهند تنشها را کاهش دهند، راههای بسیاری برای انجام این کار وجود دارد. مهم این است که آنها بخواهند و اراده کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آمریکا وارد آلمان شد؛ رایزنی‌ها برای مقابله با رژیم ایران در کنفرانس امنیتی مونیخوزیر خارجه ایالات متحده که به اروپا سفر کرده است، صبح جمعه وارد مونیخ شد. مایک پمپئو در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت می‌کند و در نشست با متحدان آمریکا درباره مقابله با جمهوری اسلامی مذاکره خواهد کرد. پ وزارت خارجه امریکا و 'وزیر گردن کلفت'آن،گویا هیچ سیاست و دستور العملی ندارد جز 'مقابله با ایران'! با این حال،این سیاست نتیجه ای جز بی آبروئی و انزوا برای امریکا،و این اواخر(اینطور که خودشان می گویند) چیزی جز 'یکصد آسیب مغزی'ببار نیاورده است!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدار وزیر امور خارجه ایران با نخست‌وزیر کانادا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار ظریف با نخست‌وزیر و وزیر خارجه کانادا در مونیخوزیر امور خارجه کشورمان با نخست وزیر و وزیر امور خارجه کانادا دیدار کرد. دیدار گرونی خواهد بود الان داره براش چرتکه میزنه دیه جانباختگانُ چجوری پس بده یه سوالم ازش میپرسه که هنگ کنه: موشک_دومُ_چرا_زدی؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدار وزیر امور خارجه آمریکا با رئیس‌جمهور افغانستانوزرای امور خارجه و دفاع آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با رئیس‌جمهور افغانستان دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه عربستان سعودی: دیدار با نتانیاهو در دستور کار نیستوزیر خارجه عربستان سعودی می گوید دیداری بین محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، و بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل، برنامه ریزی نشده است.\r\n به گزارش آسوشیتدپرس، فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه این جواد رضویان نیستش؟۹😂😂
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزير خارجه سعودی: ما هیچ پیامی ویژه یا محرمانه برای ایران نفرستاده‌ایمشاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، روز شنبه طی سخنانی در همایش امنیتی مونیخ دیگه توی سیاست از این اراجیف به همدیگه زیاد میگن قرار بود همه چی رو رو بازی کنن که اسمش سیاست نبود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »