وزیر دفاع: سردار سلیمانی منادی عدالت و صلح بود

27/06/1400 05:34 ب.ظ

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: صلح تنها در سایه ایستادگی در مقابل سلطه جویان و زیاده‌خواهان میسر است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: صلح تنها در سایه ایستادگی در مقابل سلطه جویان و زیاده‌خواهان میسر است. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش؛ امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حضور نماینده سازمان ملل متحد و وابستگان نظامی از...

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش؛ امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حضور نماینده سازمان ملل متحد و وابستگان نظامی از کشورهای مختلف در دافوس آجا برگزار شد، با تسلیت ایام صفر بر همه آزادگان جهان اظهار داشت: محرم و صفر دو ماه بزرگ و تاثیرگذار در عالم هستی برای مسلمانان و آزادگان جهان است و همچنین یادآور دفاع و شهادت در راه اعتلای آرمان‌های بشری انسانی و اسلامی است.

وی گفت: قهرمانان عاشورا و در راس آن سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام با ایثار همه داشته‌های خود درس بزرگ و ماندگاری به تمام آزادیخواهان و عدالت طلبان در طول تاریخ دادند و امروز اسوه و الگو همه مبارزان از هر دین و مسلکی علیه ظلم و جور و سلطه طلبی در جهان هستند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

وزیر دفاع هلند به‌دلیل مدیریت ناکارآمد خروج از افغانستان استعفا کردخانم بیله‌ولد، دومین قربانی دولت هلند در بحران افغانستان است. یک روز پیش از وی، سیگرید کاخ، وزیر امور خارجه هلند نیز به دلیل «واکنش کند به اخطارهای مربوط به تسلط گروه طالبان بر افغانستان» از مقام خود کناره‌گیری کرد. سرنوشت یه ملت دست اینا بوده؟

بحران افغانستان؛ وزیر دفاع هلند هم استعفا کرد | DW | 17.09.2021بحران افغانستان دولت هلند را دچار چالش بزرگی کرده است. بعد از انتقادهای شدید پارلمان هلند از عدم تخلیه مترجمان و کارکنان محلی ارتش این کشور از کابل، وزرای خارجه و دفاع هلند استعفا کردند.

دیدار وزرای دفاع ترکیه و کوزوو در آنکاراارتقای سطح همکاری‌های دفاعی ترکیه و کوزوو در دیدار وزرای دفاع دو کشور در آنکارا مورد تاکید قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

پیام تبریک وزیر خارجه بنین به امیرعبداللهیان«آرولین آگبنونسی» وزیر امور خارجه بنین با ارسال پیامی انتخاب حسین امیرعبداللهیان را به سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت. ای کاش تبریک گوینده ها احتیاج به سرچ کردن نداشتن...🙃بنین؟؟!! 😂🤣 بنین دیگه کجاست؟؟؟!!!

نخست وزیر لبنان: محموله‌های ارسالی سوخت ایران نقض حاکمیت لبنان استنجیب میقاتی نخست وزیر لبنان سوخت ارسالی از سوی ایران را، که گروه شبه نظامی حزب‌الله وارد کرده، نقض حاکمیت کشورش خوانده و گفته است که نقض حاکمیت لبنان او را ناراحت و غمگین می‌کند. خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۶ شهریور گزارش داد، آقای میقاتی در عین حال گفته است: «اما من نگران این نیستم که ممکن است... چه عجب این اخته یه زری زد تا بی عرضه های مثل تو تو لبنان باشن مردم بیچاره عذاب میکشن چرا دروغ می گی هم مفت سوخت مردم ایران را می گیرن هم دروغ میگن می خواهید مردم ایران را بازی بدهید مردم ایران گول بازیهای شما را نمی خورند یک روزی نه تنها دیکتاتوری حکومت ننگین خامنه ای بلکه شماها هم باید در دادگاههای بین المللی به مردم ایران پاسخ بدهید خواهید دید

نخست وزیر لبنان: انتقال سوخت ایران از سوی حزب‌الله نقض حاکمیت لبنان استنخست وزیر جدید لبنان درباره انتقال سوخت از ایران به این کشور از سوی حزب‌الله گفت از اینکه حاکمیت لبنان نقض شده ناراحت است، اما با توجه به اینکه این اقدام بدون دخالت دولت لبنان انجام گرفت، نگران تحریم آمریکا علیه این کشور نیست قابل توجه برادران عرزشي هیچ کس مثل ملا الاغ نیست.هم مال ملتو تقدیم بقیه میکنه و هم بابتش تحریم هم میشه چون داره از تروریستای حزب الله حمایت میکنه.ملا یک الاغ نعهمه.خاک بر سر این آب و خاک بکنن که این موجوداتو تولید کرده.

امیر سرتیپ آشتیانی در آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش:صلح تنها در سایه ایستادگی مقابل سلطه جویان محقق می‌شود/

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش؛ امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حضور نماینده سازمان ملل متحد و وابستگان نظامی از کشورهای مختلف در دافوس آجا برگزار شد، با تسلیت ایام صفر بر همه آزادگان جهان اظهار داشت: محرم و صفر دو ماه بزرگ و تاثیرگذار در عالم هستی برای مسلمانان و آزادگان جهان است و همچنین یادآور دفاع و شهادت در راه اعتلای آرمان‌های بشری انسانی و اسلامی است.

وی گفت: قهرمانان عاشورا و در راس آن سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام با ایثار همه داشته‌های خود درس بزرگ و ماندگاری به تمام آزادیخواهان و عدالت طلبان در طول تاریخ دادند و امروز اسوه و الگو همه مبارزان از هر دین و مسلکی علیه ظلم و جور و سلطه طلبی در جهان هستند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در این خصوص که اگر قیام امام حسین در روز عاشورا نبود این انقلاب هم به پیروزی نمی‌رسیدخاطر نشان کرد: این جمله امام به این معنا است که قیام امام حسین حجت و سرمشقی برای تمام مسلمین و مستضعفان جهان برای دستیابی به عدالت و رستگاری در دنیا و آخرت است.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی گفت: امام حسین و یاران باوفایش کاری کردند و حماسه‌ای خلق کردند که هیچ عذر و سستی را برای آیندگان که مورد ستم واقع می‌شوند باقی نگذاشت و تکلیف همگان را در مواجهه با طاغوت‌ها مشخص کرد.

وی ادامه داد: امام حسین به ما آموخت تحت هر شرایطی موظف به قیام در برابر ظالمان عالم هستیم و سازش و سکوت به هیچ عنوان پذیرفته نیست و به نیستی و نابودی بشر ختم می‌شود. احیای زندگی و احیای انسانیت و زیست توام با آرامش و صلح تنها در سایه ایستادگی در مقابل سلطه جویان و زیاده‌خواهان میسر است و سرانجام این جهان به طور قطع و یقین به رستگاری و صلح توام با امنیت ختم می‌شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به مواضع صلح طلبانه و اصول جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: صلح از جمله واژه‌هایی است که مورد پسند تمامی انسان‌ها و توجه به ذات آنهاست. و به همین دلیل غالباً مورد سوء استفاده جنگ طلبان و سلطه‌گران به ویژه در دنیای امروز قرار می‌گیرد.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی ادامه داد: امروز با توسعه تعاملات ارتباطات و فضاهای رسانه‌ای قدرت در راستای اهداف سلطه جویانه خود در سطح جهان از واژه انسان دوستانه از جمله حقوق بشر دموکراسی صلح رفاه و دیگر واژه‌های مشابه برای فریب افکار عمومی جوامع و دولت‌ها استفاده می‌کنند که این بزرگترین خیانت در حق انسان‌ها و حقوق ملت‌ها است.

وی گفت: بزرگترین ظلم و برداشت انحرافی در حق صلح به عنوان یک آرمان ارزشمند بشری سواستفاده قدرت‌ها در برابر دانستن آن با نبود جنگ است همان چیزی که در صحنه بین المللی جا افتاده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اذعان کرد: اگرچه با وجود جنگ صلح برقرار نمی‌شود اما نبود جنگ هم به هیچ وجه شرط کافی برای صلح نیست و باید اذعان داشت که تنها شرط کافی برای صلح برقراری عدالت پایدار است. همان چیزی که در نظام بین‌الملل مورد توجه قرار نگرفته است.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی گفت سیاستمداران فرهیختگان و آزادی‌خواهان جهان را دعوت می‌کنیم که عدالت را جایگزین واژه صلح کند تا راه سوء استفاده از آن را مسدود کنند چنانچه عدالت برقرار شود صلح نیز به دنبال آن خواهد آمد همیشه باید این را به خاطر داشته باشیم که با پایان جنگ، صلح واقعی محقق نخواهد شد و جنگ به اشکال دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی گفت: در دین مبین اسلام عدالت و عدالتخواهی از اصول اساسی است و سبب حیات و و مایه استحکام زندگی و صلح جمله واژه‌هایی است که مورد پسند تمامی انسان‌ها با توجه به ذات و کرامت ذاتی آنها است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: ما بر اساس آموزه‌های دینی خود معتقدیم که ظلم پایدار نمی‌ماند و این موضوع از شعارهای محوری ملت ایران است. اما آیا نظام بین‌الملل که روز به روز نقش و تاثیرگذاری آن در سرنوشت ملت‌ها در حال افزایش است یک نظام عدالت محور است؟ قطعاً چنین نیست و شاکله آن با عدالت سازگاری چندانی ندارد.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی افزود: اینکه چند قدرت بزرگ برای سرنوشت جهان و به اصطلاح امنیت بین‌المللی تصمیم بگیرند در حالی که تعدادی از آنها پرونده بسیار ننگینی در ظلم، استعمار و استثمار دارند آیا قابل پذیرش است و آیا می‌توان از چنین نظامی انتظار برقراری صلح جهانی داشت.

وی خاطر نشان کرد: ساختار این نظام معیوب در بی‌عدالتی بنا شده است و امروز بسیاری از چالش‌ها و ناامنی‌ها در اقصا نقاط جهان متوجه آن است اینکه حقوق حقه ملت‌ها نادیده گرفته می‌شود و بعضاً مورد اتهام تحریم‌های ظالمانه و تجاوز قرار می‌گیرد آیا با عدالت و صلح سازگاری دارد آیا ظلم به ملت مظلوم فلسطین سوریه و دیگر کشورها مورد ستم توسط تروریسم دولتی آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی و رژیم‌های مرتجع قابل توجیه است. و با واقعیت صلح و صلح طلبی همخوانی دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اینها از جمله مصادیق تجاوز و خباثت برخی قدرت‌های بزرگ و ابعاد جنگ طلبانه آنان با بهره‌گیری از شعارهای فریبنده و سواستفاده از سازوکارهای نظام بین‌الملل است. که با تعریف ناقص از صلح زمینه‌های بی‌عدالتی و ظلم ستم به ملت‌ها را فراهم آورده و ما شاهد یک بی تحرکی سکون و تعلل در مسئله صلح جهانی هستیم و این واقعیت تلخ است.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی بیان کرد: اما ما و همه ملت‌های آزادیخواه بر این باور هستیم که صلح بدون مبارزه و مواجهه کسب نمی‌شود و تا زمانی که استضعاف وجود دارد و مستکبران به سلطه طلبی و یکجانبه گرایی و تجاوز ادامه می‌دهند معنی و مفهومی نخواهد داشت.

وی یادآور شد: خداوند متعال در قرآن صلح را در سایه قدرت فیزیکی و روحی و احراز آمادگی‌های نظامی عنوان می‌کند و می‌فرماید اگر متجاوزین تمایل به صلح داشته باشند شما هم صلح کنید و مراقب فریب دشمن باشید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نظام اسلامی با تأسی از احکام و دستورات الهی همواره پیشگام در مقوله صلح و امنیت جهانی بوده است و تاکنون در عرصه عمل آن هم به هزینه زیادی داده است.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی در ادامه اظهار داشت : در قاموس جمهوری اسلامی ایران حمایت از مستضعفین همان حقوق بشری است که نظام بین‌الملل از آن استفاده ابزاری می‌کند. شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی با تمام وجود در این مسیر گام برداشت و با مبارزه با تروریست‌های تکفیری و سلطه‌گران آمریکایی و صهیونیستی مورد کینه دشمنان واقع شد و به شهادت رسید. شهید سلیمانی منادی به تمام معنای عدالت و صلح بود.

وی خاطر نشان کرد: ملت ایران بر این باور است که وعده الهی مبنی بر پیروزی حق علیه باطل محقق خواهد شد و مستضعفان وارثان حقیقی زمین خواهند بود و به حول قوه الهی و با تکیه بر همین تجربه و اعتماد راسخ در تمامی حوزه‌های مرتبط به خود اتکایی رسیده‌ایم به ویژه در زمینه ساخت و تولید تجهیزات و تسلیحات نظامی و بومی سازی آنان و دستیابی به فناوری‌های نوین در بخش‌های مختلف که این توفیقات به خدا و رهبری هوشمند و ایمان قوی و ایستادگی و مقاومت حاصل شده است و همه اینها در جهت صلح جهانی، امنیت و عدالت به کار خواهد رفت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اعتقاد داریم صلح در جهان برقرار نخواهد شد مگر در سایه عدالت و یقیناً عدالت تنها با آگاهی نگری و تلاش مستمر ملت‌ها به دست می‌آید.