وزیر خارجه روسیه: جنگ در سوریه پایان یافت

22/06/1398 05:13 ب.ظ

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه جمعه 13 سپتامبر 2019 گفت، به استثای برخی مناطق پرتنش، جنگ در سوریه

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه جمعه 13 سپتامبر 2019 گفت، به استثای برخی مناطق پرتنش، جنگ در سوریه سیرگئی لاوروف در گفت‌وگویی با رروزنامه «ترود» اعلام کرد که تنها تعدادی از مناطق پرتنش همچون ادلب و کرانه شرقی رود فرات که هنوز به کنترل رژیم سوریه در نیآمده تنش ادامه دارد.

بنا به اظهارات وزیر خارجه روسیه هم‌اکنون رساندن کمک‌های انسانی و احیای روند سیاسی برای حل بحران جهت تحقق ثبات پایدار در سوریه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

لاوروف همچنین پیش‌بینی کرد که تشکیل و راه‌اندازی کمیتههایی برای پیشبرد اصلاح قانون اساسی می‌تواند با حمایت سازمان ملل متحد به احیای روندی که سوری‌ها خود آن را رهبری کنند بیانجامد. وزیر خارجه روسیه همچنین بر توجه ویژه کشورش به محافظت از تماس‌های منظم میان طرف‌های سوری از جمله اپوزیسیون و دعوت برای مشارکت گسترده تمامی اطیاف و گروه‌های جامعه سوریه در روند سیاسی این کشور تاکید کرد.

در ارتباط با تحریم‌های اعمال شده بر رژیم سوریه، لاورروف این تحریم‌ها را «غیرسازنده» توصیف کرد. لاوروف همچنین بر ضرورت تضمین احترام حقیقی به حاکمیت، تمامیت ارضی و یکپارچگی سوریه تاکید کرده و اضافه کرد که اسرائیل از این جهت به طور کامل با روسیه توافق نظر دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

هشدار معاون وزیر دارایی روسیه نسبت به مصارف بودجهمعاون وزیر دارایی روسیه نسبت به مصارف بودجه این کشور هشدار داده و تاکید کرد نقص برنامه در سرعت بخشی به رشد اقتصادی ممکن است ثبات اقتصاد خرد را دچار مشکل کند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه استرالیا: ایران باید سه شهروند استرالیایی را فورا آزاد کندوزیر خارجه استرالیا: ایران باید سه شهروند استرالیایی را فورا آزاد کند با اینکه بازداشت دوتابعیتی‌ها و شهروندان دیگر کشورها در ایران سابقه دارد، اما وزیر خارجه استرالیا ارتباط این سه بازداشت با تنش بین جمهوری اسلامی و غرب را رد کرده است.

وزارت خارجه آمریکا: محموله آدریان دریا در سوریه تخلیه شده استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است که نفتکش آدریان دریا-۱ حامل نفت خام ایران محموله خود را در سوریه تخلیه کرده است. وی همچنین موضع ایالات متحده در مورد ملاقات رئیسان جمهوری ایران و آمریکا را شرح داده و دولت ایران را به خاطر خودسوزی و درگذشت 'دختر آبی' محکوم دانسته است.

ادعای وزیر دارایی رژیم صهیونیستی درباره سیاست آمریکا در زمینه تحریم‌های ایرانوزیر دارایی رژیم صهیونیستی در پیامی با توجه به دیدارش با معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، مدعی شد: خیلی خوشحال شدم که از او شنیدم برخلاف گزارش رسانه‌ها، تغییری در سیاست تحریم‌های آمریکا در برابر ایران ایجاد نشده و آن‌ها با قوای تمام ادامه خواهند داد

وزیر کار: در هفته‌‌های آینده یارانه چهار دهک بالایی قطع خواهد شد

وزیر کشور ایران عازم قرقیزستان شدوزیر کشور ایران به منظور سفری دو روزه عازم قرقیزستان شد. - خبرگزاری آناتولی