وزیر خارجه مالی‌: ایرنا نقل قول‌ من درباره الگو گرفتن از ایران در مقابله با تحریم‌ها را حذف کند

26/11/1400 09:50 ق.ظ

وزیر خارجه مالی‌: ایرنا نقل قول‌ من درباره الگو گرفتن از ایران در مقابله با تحریم‌ها را حذف کند جزئیات بیشتر🔽

عبدالله دیوپ، وزیر امور خارجه مالی، روز دوشنبه اظهاراتی را که خبرگزاری رسمی ایران ایرنا از او نقل قول کرده بود رد کرد و خواهان حذف خبر منتشره شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ایرنا پیشتر در خبری که بر روی وبسایت رسمی خود منتشر کرد آورده بود که آقای دیوپ در دیدار از تهران و ملاقات با محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، ایران را «الگویی برای کشورهایی که می خواهند با استکبار جهانی و تحریم های ظالمانه آن مخالفت کنند» قلمداد کرده بود.

خبرگزاری رسمی ایران از قول آقای دیوپ نوشته بود: «مالی از سوی برخی کشورهای آمریکایی، اروپایی و آفریقایی تحریم شده است و ما علاقه مندیم از تجربیات ایران برای توسعه علم و فناوری استفاده کنیم.» نظامیان شورشی مالی وعده برگزاری انتخابات دادند؛ اِکُواس خواستار تحریم آنان شد

در پی انشار نقل قول ایرنا، رئیس دیپلماسی مالی به شدت واکنش نشان داد و با بیان اینکه خبرگزاری باید این نقل قول را حذف کند در حساب توییتری خود نوشت: «من هیچ اظهارنظری را که به من نسبت داده می‌شود، از جمله حمله به کشورهای دیگر، انجام نداده ام.» headtopics.com

وزارت امور خارجه مالی نیز در بیانیه‌ای خواستار حذف فوری «خبر جعلی» شده بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نامه ده‌ها فعال مدنی به وزیر خارجه آلمان در مورد پرونده جمشید شارمهددر ادامه این نامه آمده است که قاضی صلواتی به دادن حکم اعدام در ایران معروف است و آخرین قربانی او روح‌الله زم، روزنامه‌نگاری بوده که ربوده و پس محاکمه به دار آویخته شده است. فعالان مدنی تون داعشی نیستن ؟ چون کافیه یه نگاه به آرشیو رادیو تندر بندازی برای اعدامش 1000 تا مدرک داری من کیرم توکص ننی ده ها نه صدهافعال مدنی مادرجنده ها این حرومزاده رو باید تیکه تیکش کنن حرومزاده رو مثل کارمندای حرومزاده ی رادیو فردا قسمتتون بشه کصکشای خارکسته 🍆🍆🍆🤮🖕🖕🖕🖕

دیدار مقامات وزارت خارجه اسرائیل و اوکراینوزیر امور خارجه اسرائیل با معاون وزیر امور خارجه اوکراین دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

تماس تلفنی گوترش با وزرای خارجه روسیه و اوکراین؛ «اکنون زمان تنش‌زدایی است»آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۲۵ بهمن گفت که عمیقا از افزایش تنش‌ها بر سر اوکراین و میزان گمانه‌زنی‌ها درباره حمله نظامی روسیه نگران است. No okye all army irane putin no is اوه اوه . آقای چپول عمیقا دچار نگرانی شده سخت ترین شغل دنیا دبیر کلی ملل متحد هست، در بحرانی ترین شرایط عمیقا نگران و در فجیع ترین جنایت ها عمیقا متاسف میشن...

وزارت خارجه آمریکا درباره گفت‌و‌گوهای وین: در واپسین مراحل مذاکراتی پیچیده هستیم🔺وزارت خارجه آمریکا درباره گفت‌و‌گوهای وین: در واپسین مراحل مذاکراتی پیچیده هستیم ▪️ند پرایس پیش‌بینی می‌کند «آهنگ پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین کندتر خواهد بود زیرا ما در مراحل نهایی مذاکراتی پیچیده هستیم.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

اقدامات تنش‌زای کره شمالی محور دیدار وزرای خارجه آمریکا، ژاپن و کره جنوبیاقدامات تنش‌زای کره شمالی محور دیدار وزرای خارجه آمریکا، ژاپن و کره جنوبی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا درباره آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی با وزرای امور خارجه ژاپن و کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

نامه فعالان حقوق بشری به وزیر خارجه آلمان برای نجات جان جمشید شارمهد | DW | 14.02.2022اعضای خانواده و ده‌ها تن از خبرنگاران و فعالان حقوق بشری در نامه سرگشاده‌ای به آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، از او خواستند که از همه امکانات دیپلماتیک برای اعمال فشار به جمهوری اسلامی و نجات جان جمشید شارمهد، زندانی دوتابعیتی ایرانی‌آلمانی استفاده کند. تروریست سزاش اعدامه به المان یا کسه دیگه مسایل داخلی ما ربطی نداره

عبدالله دیوپ، وزیر امور خارجه مالی، روز دوشنبه اظهاراتی را که خبرگزاری رسمی ایران ایرنا از او نقل قول کرده بود رد کرد و خواهان حذف خبر منتشره شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ایرنا پیشتر در خبری که بر روی وبسایت رسمی خود منتشر کرد آورده بود که آقای دیوپ در دیدار از تهران و ملاقات با محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، ایران را «الگویی برای کشورهایی که می خواهند با استکبار جهانی و تحریم های ظالمانه آن مخالفت کنند» قلمداد کرده بود.

خبرگزاری رسمی ایران از قول آقای دیوپ نوشته بود: «مالی از سوی برخی کشورهای آمریکایی، اروپایی و آفریقایی تحریم شده است و ما علاقه مندیم از تجربیات ایران برای توسعه علم و فناوری استفاده کنیم.»

نظامیان شورشی مالی وعده برگزاری انتخابات دادند؛ اِکُواس خواستار تحریم آنان شد

در پی انشار نقل قول ایرنا، رئیس دیپلماسی مالی به شدت واکنش نشان داد و با بیان اینکه خبرگزاری باید این نقل قول را حذف کند در حساب توییتری خود نوشت: «من هیچ اظهارنظری را که به من نسبت داده می‌شود، از جمله حمله به کشورهای دیگر، انجام نداده ام.»

وزارت امور خارجه مالی نیز در بیانیه‌ای خواستار حذف فوری «خبر جعلی» شده بود.

در پی این واکنش ها خبرگزاری ایرنا تیتر مطلب خود را از «وزیر خارجه مالی: ایران الگوی خوبی برای مقابله با تحریم ها» به «ایران از همکاری علمی با مالی استقبال می کند» تغییر داد و بخش مربوط به تحریم ها را از خبر خود حذف کرد.نظامیان مالی در ماه اوت ۲۰۲۰ در این کشور کودتا کردند و با وعده برگزاری انتخابات مجدد قدرت را به دست گرفتند. اما سپس از تعهد اولیه خود برای برگزاری انتخابات آزاد در فوریه ۲۰۲۲ سرباز زدند و به همین دلیل مالی از نیمه ژانویه بدین سو تحت تحریم قرار گرفته است.

در ۹ ژانویه، جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (ECOWAS) و اتحادیه اقتصادی و پولی غرب آفریقا (UEMOA) تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مالی وضع کردند. مرزهای این کشور اکنون با ۱۴ کشور دیگر بسته شده و اعضای جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (به جز گینه که حمایت خود را کودتاچیان اعلام کرده است) مبادلات نقدی و تجاری با مالی را به استثنای مایحتاج اولیه به حالت تعلیق درآورده اند.