وزیر خارجه آمریکا درباره سفر رئیس جمهوری اسرائيل به امارات: از تعمیق روابط دوستان‌مان در منطقه استقبال می‌کنیم

10/11/1400 09:24 ب.ظ

🔺وزیر خارجه آمریکا درباره سفر رئیس جمهوری اسرائيل به امارات: از تعمیق روابط دوستان‌مان در منطقه استقبال می‌کنیم ▪️آنتونی بلینکن با «تاریخی» خواندن سفر رئیس جمهوری اسرائیل به امارات، از «تعمیق روابط» میان آنها استقبال کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید

آنتونی بلینکن با انتشار توییتی به تصاویر استقبال وزیر امور خارجه و ولیعهد ابوظبی از اسحاق هرتزوگ در امارات اشاره کرد و نوشت: «ایالات متحده از این دیدار تاریخی و تعمیق روابط میان دوستان‌مان در منطقه به گرمی استقبال می‌کند.» چاپ وزیر خارجه آمریکا با «تاریخی» خواندن سفر رئیس جمهوری اسرائیل به امارات متحده عربی، از «تعمیق روابط» میان آنها استقبال کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار توییتی به تصاویر استقبال عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات، و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی که در عمل حاکم امارات است، از اسحاق هرتزوگ در امارات اشاره کرد و نوشت: «ایالات متحده از این دیدار تاریخی و تعمیق روابط میان دوستان‌مان در منطقه به گرمی استقبال می‌کند.»

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل، روز یکشنبه وارد امارات متحده عربی شد. این اولین دیدار یک رئیس جمهوری اسرائيل از امارات به شمار می‌رود. این سفر در شرایطی است که اسرائيل به دنبال تقویت روابط خود با کشورهای جنوب خلیج فارس است و قدرت‌های جهانی نیز تلاش دارند توافق برجام با ایران را، که اسرائيل مخالف آن است، احیا کنند.

امارات و بحرین در سال ۲۰۲۰ با میانجیگری دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، با امضای پیمانی به نام «توافق ابراهیم» روابط خود را عادی کردند. این دو کشور خلیج فارس و اسرائیل نگرانی‌های مشترکی در مورد ایران و نیروهای متحدش در منطقه دارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

وزارت بهداشت: بیش از ۱۳۵ هزار نفر در سال به سرطان مبتلا می‌شوند

اعتراض انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی به ممانعت از حضور عکاسان زن در بازی ایران و عراقانجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ممانعت از ورود عکاسان زن به ورزشگاه آزادی تهران در جریان بازی میان تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق اعتراض کرد.

استفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی/مدارس در رتبه چهارم اخطارهای کروناییاستفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی با وجود آغاز پیک ششم کرونا با سویه به شدت مُسری اُمیکرون در کشور، میانگین استفاده از ماسک در کشور ۵۷ درصد است و وضعیت رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی نیز چندان چنگی به دل نمی‌زند.

قطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برفقطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برف بارش سنگین برف و کولاک در ایالتهای مرکزی، شرق و شمال شرقی آمریکا، موجب قطعی برق بیش از 113 هزار نفر در ایالت ماساچوست شد. اگر این اتفاق در ایران بیفتد، یک نقص بزرگ مدیریتی بحساب می‌آید

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.

اشتراک

چاپ

وزیر خارجه آمریکا با «تاریخی» خواندن سفر رئیس جمهوری اسرائیل به امارات متحده عربی، از «تعمیق روابط» میان آنها استقبال کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار توییتی به تصاویر استقبال عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات، و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی که در عمل حاکم امارات است، از اسحاق هرتزوگ در امارات اشاره کرد و نوشت: «ایالات متحده از این دیدار تاریخی و تعمیق روابط میان دوستان‌مان در منطقه به گرمی استقبال می‌کند.»

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل، روز یکشنبه وارد امارات متحده عربی شد. این اولین دیدار یک رئیس جمهوری اسرائيل از امارات به شمار می‌رود.

این سفر در شرایطی است که اسرائيل به دنبال تقویت روابط خود با کشورهای جنوب خلیج فارس است و قدرت‌های جهانی نیز تلاش دارند توافق برجام با ایران را، که اسرائيل مخالف آن است، احیا کنند.

امارات و بحرین در سال ۲۰۲۰ با میانجیگری دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، با امضای پیمانی به نام «توافق ابراهیم» روابط خود را عادی کردند.

این دو کشور خلیج فارس و اسرائیل نگرانی‌های مشترکی در مورد ایران و نیروهای متحدش در منطقه دارند.

به نوشته رویترز، هواپیمای حامل رئیس جمهوری اسرائيل در مسیر سفر به امارات از آسمان عربستان سعودی عبور کرد و هرتزوگ آن را «لحظه‌ای واقعا بسیار تکان‌دهنده» خواند.

ریاض و اسرائیل روابط دیپلماتیک ندارند، اما اسرائیل گفته است که مایل است با عربستان، رابطه برقرار کند.

ریاست جمهوری در اسرائیل بیشتر یک پست تشریفاتی است. نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل، در ماه دسامبر از امارات دیدن کرده بود.

رئیس جمهوری اسرائيل در بدو ورود به ابوظبی پایتخت امارات مورد استقبال شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات، قرار گرفت. به نوشته خبرگزاری دولتی وام امارات، او سپس در قصر الوطن مورد پذیرایی شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی که در عمل حاکم امارات است، قرار گرفت.

هرتزوگ گفت برای شیخ محمد‌ آرزوی سلامتی می‌کند و «شجاعت و رهبری جسورانه او» برای عادی سازی روابط با اسرائيل را ستود.

در پی حمله حوثی‌های مورد حمایت ایران به امارات، اسرائيل اعلام کرد که حاضر است از امارات پشتیبانی اطلاعاتی و امنیتی کند.

مطالب مرتبط