وزیران خارجه بریتانیا و ایران برای گفتگو درباره «شهروندان بریتانیایی بازداشت‌شده» و «برجام» دیدار می‌کنند

29/06/1400 08:35 ق.ظ

🔺 وزیران خارجه بریتانیا و ایران برای گفتگو درباره شهروندان بریتانیایی بازداشت‌شده و برجام دیدار می‌کنند ⬇ بیشتر بخوانید:

دفتر نمایندگی بریتانیا در سازمان ملل متحد از برنامه لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، برای دیدار با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی او، خبر داد. این دیدار قرار است روز دوشنبه ۲۹ شهریور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شود. چاپ دفتر نمایندگی بریتانیا در سازمان ملل متحد از برنامه لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، برای دیدار با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی او، خبر داد.

در این بیانیه که شامگاه یکشنبه ۲۸ شهریور (به وقت شرق آمریکا) از طریق ایمیل برای صدای آمریکا فرستاده شد، آمده است دو وزیر برای گفتگو درباره «شهروندان بریتانیایی بازداشت‌شده در ایران» و «توافق هسته‌ای» دیدار می‌کنند. این دیدار قرار است روز دوشنبه ۲۹ شهریور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شود.

بنا بر این بیانیه، خانم تراس در این دیدار ایران را در رابطه با امور جاری کنسولی، از جمله «بازداشت خودسرانه نازنین زاغری رتکلیف» تحت فشار قرار خواهد داد و از ایران خواهد خواست که در آستانه فرارسیدن دوهزارمین روز بازداشت خانم زاغری، «به او اجازه دهد که به خانه و نزد دختر و شوهرش در بریتانیا برگردد.» او همچنین خواستار آزادی فوری همه شهروندان بریتانیایی «به‌ناحق» گرفتار در ایران، از جمله انوشه آشوری و مراد طاهباز، خواهد شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

وزیر خارجه فردا راهی نیویورک می شود/ دیدار با هیات آمریکایی در دستورکار نیستسخنگوی وزارت خارجه: *وزیر خارجه فردا راهی نیویورک می‌شود *امیرعبداللهیان با وزیران خارجه ۴+۱ جداگانه دیدار خواهد داشت *دیدار با هیات آمریکایی در دستور کار نیست پس فقط میری نیویورک مکان های زیارتی سیاحتی شو ببینی؟

بحران «اوکوس»؛ لغو دیدار وزرای دفاع فرانسه و بریتانیاخبرگزاری «رویترز»، به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که فرانسه دیدار فلورنس پارلی وزیر دفاع این کشور، با بن والاس همتای بریتانیایی خود را در پی توافقنامه

دیدار رؤسای جمهور ترکیه و صربستان در استانبولرئیس جمهور ترکیه با همتای صربستانی خود در استانبول دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان 1+4 در نیویورک- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimخطیب‌زاده: وزیر خارجه فردا به نیویورک می‌رود در این سفر ۴۵ ملاقات دوجانبه با وزرای خارجه کشورهای مختلف و با روسای سازمان‌های بین‌المللی که درخواست داشتند تنظیم شده است اگر لبنان از ما درخواست خرید سوخت داشته باشد باز هم حاضر به کمک به آنها خواهیم بود مگه لبنان سوخت را میخرد ؟ جمهوری اسلامی همه ساله میلیارد ها دلار پول مردم بینوای ایران را خرج تروریست های حماس و حزب اله میکند. مال مفته دیگه، بدین بهشون

قهرمانی والیبالیست‌‌های ایران در آسیا با شکست دادن ژاپن میزبان؛ تلافی شکست در المپیکتیم ملی والیبال ایران در دیدار فینال بیست‌ و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، با پیروزی در مقابل تیم ملی ژاپن برای چهارمین بار قهرمان آسیا شد.

تا زمانی که مسأله امام موسی صدر به نتیجه نرسد، همه ما مقصریم/ مخالفان خرید نفت از ایران جایگزین ارائه کنند/ می‌خواهند مردم از مقاومت متنفر شوند/ مخالفت‌های اسرائیل با برجام نشان می‌دهد این توافق به نفع ایران استنماینده جنبش امل در تهران گفت: برای برخی گروه‌ها در لبنان و همچنین برخی کشورهای غربی، ایران همیشه متهم است. می‌خواهند مواردی را به تهران تحمیل کنند اما زیر بار هیچکدام از فشارها نمی‌رود در نتیجه متهمش می‌کنند چرا که ایران دشمن اسرائیل است. می‌دانید ایران به لبنان کمک می‌کند و بارها هم اعلام آمادگی کرده که در موارد متعدد به لبنان کمک کند اما متاسفانه گروه‌هایی در لبنان و حتی خارج از لبنان از این موضوع واهمه دارند و فکر می‌کنند ایران در صدد تسلط سیاسی بر لبنان است و این در حالی است که من معتقدم ایران تنها کشوری است که در پس کمک‌های خود دید استعماری ندارد.