وزیر خارجه آمریکا: رژیم جمهوری اسلامی نه تنها برای مردم ایران، بلکه برای خاورمیانه و کل جهان، خطرناک است

30/08/2020 09:13:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

جمهوری_اسلامی, مردم

🔺وزیر خارجه آمریکا : رژیم جمهوری_اسلامی نه تنها برای مردم ایران ، بلکه برای خاورمیانه و کل جهان، خطرناک است ⚡️حساب کاربری وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر یکشنبه اقدام به بازنشر بخشی از یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی اخیر مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا ، کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

حساب کاربری وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر روز یکشنبه ۹ شهریور اقدام به بازنشر بخشی از یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی اخیر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، کرد.آقای پمپئو در این گفت‌وگو با فاکس نیوز، با اشاره به ابعاد فعالیت‌های مخرب رژیم ایران در خاورمیانه و اروپا، جمهوری اسلامی را خطری نه تنها برای منطقه، بلکه برای کل جهان، دانست و بار دیگر بر لزوم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه تهران تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا با بیان این که ایران در حملات سایبری مهمی دست داشته است، گفت: «اگر به آنها این اجازه داده شود تا ابزارهایی که با قابلیت‌های سایبری‌شان مرتبط است را خرید و فروش کنند، این امر نه تنها منطقه، بلکه کل جهان را تهدید می‌کند.»وی در ادامه با اشاره به سرنگونی هواپیمای مسافری اوکراینی در سال گذشته توسط موشک‌های سپاه پاسداران در نزدیکی تهران گفت: «مسافران هواپیمایی که ایرانی‌ها در فرودگاهشان ساقط کردند، صدها نفری که از کانادا و از سراسر جهان کشته شدند، را فراموش نکنید.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

هایکو ماس: هدف ما دست‌یابی به راه‌حل دیپلماتیک برای مسئله مدیترانه شرقی است

چهار شهروند آمریکا به توطئه برای فروش نفت ایران متهم شدند♦️ چهار شهروند آمریکا به توطئه برای فروش نفت ایران متهم شدند ▪️ مشخصات این متهمان، نیکلاس هوان ۳۴ ساله از نیویورک، ژنیو وانگ ۳۹ ساله از دالاس (ایالت تگزاس)، رابرت تویتز ۳۰ ساله از دالاس، و دنیل ری لین ۳۹ ساله از مکینی (ایالت تگزاس) اعلام شده است.

سازمان حفاظت محیط زیست برنامه جامعی برای حفاظت و زادآوری یوزپلنگ ارائه نکرده استمدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایران ی با بیان اینکه هدف اصلی از انتقال سه یوز پلنگ در اسارت( ایران ،کوشکی و دلبر) به منطقه توران در استان سمنان به عنوان زیستگاه طبیعی این گونه ، تکثیر آن ها در شرایط نیمه طبیعی است، تصریح کرد: با این حال سازمان حفاظت محیط زیست تاکنون یک برنامه‌ جامع شامل اهداف و اقدامات بلندمدت خود برای حفاظت از این افراد ارائه نکرده است.

سفر پرزیدنت ترامپ به لوئیزیانا و تگزاس برای بازدید از مناطق طوفان‌زده در جنوب آمریکا🔺سفر پرزیدنت ترامپ به لوئیزیانا و تگزاس برای بازدید از مناطق طوفان‌زده در جنوب آمریکا ⚡️پرزیدنت ترامپ برای دیدار و نظارت بر عملیات امداد رسانی به مردم آسیب دیده از توفان ایالت های لوئیزیانا و تگزاس، وارد شهر لیک چارلز در ایالت لوئیزیانا شد.

استاد دانشگاه وین: آمریکا مکانیسم مشروعی برای نابودی برجام در اختیار نداردمکانیسم_ماشه | استاد دانشگاه وین و موسسه بین‌المللی صلح، تلاش‌های آمریکا برای به‌کار گیری مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را خلاف قوانین بین‌المللی توصیف و تصریح کرد که مکانیسم مشروعی برای نابودی برجام در اختیار آمریکا نیست

ظریف: سیاست همه گزینه‌ها روی میز آمریکا به معنای قانون جنگل استتهران- ایرنا- محمد جواد ظریف روز یکشنبه نوشت: همه گزینه ها روی میز است به مدت طولانی به سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده و در کل این سیاست به معنای قانون جنگل است.

عکس از آرشیو حساب کاربری وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر روز یکشنبه ۹ شهریور اقدام به بازنشر بخشی از یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی اخیر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، کرد.وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد که دست‌یابی به راه‌حل دیپلماتیک از طریق مذاکرات مستقیم در مورد مسئله مدیترانه شرقی هدف فوری برلین است.عکس آرشیوی است دادگستری ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که علیه چهار شهروند ایالات متحده در ارتباط با توطئه برای فروش نفت تحریم شده ایران، اعلام جرم شده است.مرتضی پورمیرزایی در گفت و گو با ایسنا در آستانه روز ملی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی (۹ شهریور) درباره عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه اطلاع‌رسانی درباره وضعیت یوزپلنگ‌های در اسارت پس از انتقال به منطقه حفاظت شده توران اظهار کرد: متاسفانه سازمان حفاظت محیط زیست به‌اندازه کافی درخصوص آینده مورد نظر یوزپلنگ‌ها صحبت نمی‌کند اما درباره وضعیت خود گونه گاهی اطلاع‌رسانی می‌کند.

آقای پمپئو در این گفت‌وگو با فاکس نیوز، با اشاره به ابعاد فعالیت‌های مخرب رژیم ایران در خاورمیانه و اروپا، جمهوری اسلامی را خطری نه تنها برای منطقه، بلکه برای کل جهان، دانست و بار دیگر بر لزوم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه تهران تاکید کرد. وزیر خارجه آمریکا با بیان این که ایران در حملات سایبری مهمی دست داشته است، گفت: «اگر به آنها این اجازه داده شود تا ابزارهایی که با قابلیت‌های سایبری‌شان مرتبط است را خرید و فروش کنند، این امر نه تنها منطقه، بلکه کل جهان را تهدید می‌کند.08.» وی در ادامه با اشاره به سرنگونی هواپیمای مسافری اوکراینی در سال گذشته توسط موشک‌های سپاه پاسداران در نزدیکی تهران گفت: «مسافران هواپیمایی که ایرانی‌ها در فرودگاهشان ساقط کردند، صدها نفری که از کانادا و از سراسر جهان کشته شدند، را فراموش نکنید. براساس این گزارش مشخصات این متهمان، نیکلاس هوان ۳۴ ساله از نیویورک، ژنیو وانگ ۳۹ ساله از دالاس (ایالت تگزاس)، رابرت تویتز ۳۰ ساله از دالاس، و دنیل ری لین ۳۹ ساله از مکینی (ایالت تگزاس) اعلام شده است.» وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ خاطر نشان کرد: «بنابراین، خطرات جمهوری اسلامی ایران محدود به آسیبی که به مردم ایران می‌زند، نیست. وی با بیان اینکه آلمان با یونان و بخش روم‌نشین قبرس در قبال مسئله مدیترانه شرقی اعلام همبستگی می‌کند، گفت: گفت‌وگوی سازنده‌ تنها راه‌حل این بحران «خطرناک» بوده و می‌خواهیم به دیپلماسی فرصت بدهیم. بلکه خطری که از سوی آنها متوجه خاورمیانه است و ده‌ها مورد تلاش برای انجام عملیات ترور داخل خاک اروپا تنها در چند سال گذشته را نیز شامل می‌شود. وی خاطرنشان کرد: مساله مهم این است که یوزپلنگ‌های در اسارت قادر به شکار نیستند این درحالیست که این افراد برای اینکه بتوانند در محدوده بزرگی از پس خود برآیند نیاز به آموزش شکار دارند و یوزپلنگ ماده برای انتقال این مهارت به توله های خود نیاز دارند که شکار کردن را بیاموزند بنابراین لازم است پیش از جفت‌گیری ابتدا شکار کردن را یاد بگیرند.

» مایک پمپئو با تاکید بر این که رژیم جمهوری اسلامی «خطری برای جهان است» افزود: «آنها چهل سال است که همین بوده‌اند و نباید مجاز باشند سلاح خرید و فروش کنند.. همچنین این افراد متهم‌ هستند که قصد داشتند با فروش ماهانه دو محموله نفتی ایران، به سودی ۲۸ میلیون دلاری برسند.» خبرهای دیگر ... خبرهای دیگر . .