وزیر خارجه آمریکا خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای: سرکوب هولناک مسلمانان در چین را محکوم کنید - BBC News فارسی

12/06/1399 02:45:00 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای: سرکوب هولناک مسلمانان در چین را محکوم کنید

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا از واکنش آیت‌الله علی خامنه‌ای به عادی‌سازی رابطه امارات با اسرائیل انتقاد کرد و خطاب به او گفت انتظار می‌رود ایران 'سرکوب هولناک' مسلمانان در چین را محکوم کند. آقای پومپئو از آیت‌الله خامنه‌ای خواست در برابر 'خائنان' به مسلمانان موضع بگیرد. منبع تصویر، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا از واکنش آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، به عادی‌سازی رابطه امارات با اسرائیل انتقاد کرده و به او گفته است انتظار می‌رود ایران "سرکوب هولناک" مسلمانان در چین را محکوم کند.

اخیرا پس از سرگیری روابط دیپلماتیک امارات متحده عربی با اسرائیل و آغاز همکاری دو کشور در زمینه های مختلف، آقای خامنه‌ای امارات را به "خیانت به دنیای اسلام، جهان عرب و کشورهای منطقه و مساله مهم فلسطین" متهم کرد و گفت که امارات با این اقدام " پای صهیونیستها را در منطقه باز کردند."

اکنون آقای پومپئو در واکنش به این اظهار نظر که در توییتر رهبر ایران منتشر شده، در توییتر خود نوشت: "جهان باید ایدئولوژی نفرت‌پراکنی خامنه‌ای را رد و آن را محکوم کند." وزیر خارجه آمریکا همچنین گفته است: "فرزندان ابراهیم - مسلمانان، مسیحیان و یهودیان - از چشم انداز صلح شادمان هستند اما خامنه ای طالب خشونت بیشتر است". headtopics.com

مقامات حکومتی ایران نسبت به اقدامات دولت چین در مورد مسلمانان آن کشور واکنشی نشان نداده‌اند اما برخی از رسانه‌های وابسته به حکومت در دفاع از این اقدامات گفته‌اند که افراد بازداشتی مسلمانان وهابی هستند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

دانش آموزان در ایران به جز مناطق قرمز به مدرسه می‌روندوزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد سال تحصیلی در ایران از روز شنبه آغاز خواهد شد و به جز مناطق با وضعیت قرمز شیوع کرونا، آموزش به صورت حضوری خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

تصمیم مرکل به بازکردن مرزهای آلمان به روی پناهجویان؛ پنج سال بعد - BBC News فارسیپنج سال پیش آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان درهای آلمان بروی صدها هزار پناهجو باز کرد.

«طارمی» با قراردادی ۴ساله به طور رسمی به پورتو پیوستطارمی با قراردادی ۴ساله به طور رسمی به پورتو پیوست | باشگاه پورتو پرتغال در حساب رسمی توییتر خود امضای قرارداد چهارساله با مهاجم ایرانی و گلزن باشگاه ریوآوه را تایید و اعلام کرد

اعزام تیم آتش‌نشانان اسرائیلی به آمریکا برای کمک به مهار حریق جنگل‌های کالیفرنیابرای اولین بار در تاریخ روابط ایالات متحده آمریکا و اسرائیل، گروهی از آتش‌نشانان اسرائیلی به کالیفرنیا فرستاده شدند تا در عملیات مهار آتش‌سوزی‌های بزرگی که در ۱۸ منطقه این ایالات در جریان است، شرکت کنند.

واکنش ترکیه به یورش روسیه به خانه‌ ترک‌های تاتار کریمه

فیسبوک استرالیا را به مسدود کردن دسترسی به اخبار تهدید کردفیسبوک در واکنش به پیش‌نویس قانون جدید استرالیا در زمینه تبلیغات آنلاین تهدید کرده است که در صورت اجرایی شدن این طرح، دیگر اخبار را در شبکه‌های اجتماعی خود همچون اینستاگرام و فیسبوک به شهروندان استرالیایی نشان نخواهد داد.