وزیر خارجه آمریکا: تصمیم روسیه برای افزایش تنش‌ها با واکنش سریع ما رو‌به‌رو خواهد شد

16/10/1400 12:30:00 ب.ظ

🔺 وزیر خارجه آمریکا: تصمیم روسیه برای افزایش تنش‌ها با واکنش سریع ما رو‌به‌رو خواهد شد ▪️روسیه حدود یکصد هزار نیروی نظامی در مرز خود با اوکراین مستقر کرده و اوکراین میگوید روسیه قصد اشغال کامل آن کشور را دارد.

خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست. چاپ روسیه یک موضوع اصلی در ملاقات آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده با آنالینا بائرباک همتای آلمانی خود در واشنگتن بود.

وزیر خارجه آمریکا گفت راه دیپلماسی پیش روی روسیه گذارده شده اما «آمریکا، آلمان، متحدین و شرکا از حمله ناتو، اتحادیه اروپا و گروه هفت، روشن گفته‌اند که اگر روسیه دوباره به اوکراین حمله کند، با عواقب گسترده ای مواجه خواهد شد.»

مقامات آمریکایی و اروپایی به تنبیه اقتصادی مالی اشاره کرده‌اند و اخراج روسیه از سوئیفت، بنگاه بین المللی امن و مطمئن نقل و انتقال پول، یکی از موارد تنبیهی است که از گوشه و کنار به آن اشاره شده است. در کنفرانس خبری که پس از دیدار روز چهارشنبه، ۱۵ دی، در وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت، آقای بلینکن گفت واشنگتن و برلین هر دو اقدامات روسیه نسبت به اوکراین را «چالشی آنی برای صلح و ثبات اروپا» می دانند و لشکرکشی روسیه به مرزهای اوکراین و گفته های تند روسیه نسبت به اوکراین را محکوم می کنند.»

روسیه حدود یکصد هزار نیروی نظامی در مرز خود با اوکراین مستقر کرده و اوکراین میگوید روسیه قصد اشغال کامل آن کشور را دارد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بارش برف سنگین در شرق آمریکا و گرفتار شدن صدها خودرو در بزرگراهی در حومه پایتخت🔺بارش برف سنگین و وزش باد شدید موجب قطع برق و بسته شدن جاده‌ها در بخش‌هایی از شرق آمریکا، از جمله واشنگتن دی‌سی پایتخت کشور و ایالت‌های همسایه، یعنی ویرجینیا و مریلند، شده است. ⬇ بیشتر بخوانید: بی حجابی و بدحجابی باعث بارش شدید برف و کولاک شد ایران بی حجابی فقط در بورس و اقتصاد تاثیر میگذارد امریکا و اروپای کافر چهار فصل دارند.فصل ما تابستان بی آبی زمستان کم آبی

فرانسه از کشورهای اروپایی خواست برای مذاکرات امنیتی با روسیه متحد‌ باشندروسیه پیش‌تر و در پی بالا گرفتن بحران در مرزهای این کشور با اوکراین اعلام کرده بود که قرار است بسته‌‌ای امنیتی را به سران کشورهای اروپایی پیشنهاد کند که خواهان بازدارنگی گسترش ناتو به سمت شرق خواهد بود. فراموش نکن، با توزیع صحیح و راست اطلاعات، از سوی ما یاری دریافت می‌کنید.

هشدار آمریکا و آلمان به روسیه در مورد هر گونه حمله «احتمالی» به خاک اوکراینآمریکا و آلمان روز چهارشنبه ضمن محکوم کردن تجمع نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین هشدار دادند که نقض مجدد حاکمیت اوکراین توسط روسیه پیامدهای شدیدی به دنبال خواهد داشت.

ویدئو؛ بزن و برقص با نقاشی و رنگ در جشنواره سیاه و سفیدهای کلمبیاویدئو؛ بزن و برقص با نقاشی و رنگ در جشنواره سیاه و سفیدهای کلمبیا ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

نواک جوکوویچ با معافیت پزشکی در اوپن استرالیا شرکت می‌کند - BBC News فارسینواک جوکوویچ در صفحه اینستاگرامش از سفر به استرالیا و شرکت در اولین گرنداسلم فصل تنیس جهان خبر داد. مرد شماره یک تنیس جهان‌ با استفاده از معافیت پزشکی واکسن کووید-۱۹ در این تورنمنت شرکت می‌کند.

درگیری «فرستاده طالبان» با سفیر دولت پیشین افغانستان در رُم به دخالت پلیس ایتالیا منجر شدطالبان برای اغلب نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در خارج از کشور سفیران جدیدی تعیین نکرده است. از سوی دیگر دولت تحت رهبری طالبان در افغانستان نیز هنوز توسط هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.