وزیر خارجه اسرائیل: گزینه نظامی علیه جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران باید روی میز باشد

13/10/1400 03:59 ب.ظ

وزیر خارجه اسرائیل: گزینه نظامی علیه جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران باید روی میز باشد العربيه_فارسى

لاپید، دوشنبه 3 ژانویه، در پاسخ به سؤالات روزنامه «» گفته است: «در حالی که در اسرائیل به یافتن راه حلی جامع و پایدار برای از بین بردن تهدید هسته‌ای ایران امیدواریم، باید اقدام نظامی معتبری نیز روی میز داشته باشیم.»وزیر خارجه اسرائیل در پاسخ‌های خود با اشاره به مذاکرات غیرمستقیم جاری آمریکا و جمهوری اسلامی برای احیای «برجام»، مخالفت خود را با این روند اعلام کرد.

» گفته است: «در حالی که در اسرائیل به یافتن راه حلی جامع و پایدار برای از بین بردن تهدید هسته‌ای ایران امیدواریم، باید اقدام نظامی معتبری نیز روی میز داشته باشیم.»وزیر خارجه اسرائیل در پاسخ‌های خود با اشاره به مذاکرات غیرمستقیم جاری آمریکا و جمهوری اسلامی برای احیای «برجام»، مخالفت خود را با این روند اعلام کرد.

او تاکید کرد: «نمی‌توان اجازه داد ایران برای خرید زمان مذاکره کند، از رفع تحریم‌ها میلیاردها دلار کسب کند، جهان را فریب دهد و برنامه اتمی خود را مخفیانه پیش ببرد». لاپید گفت که «جهان باید عزم خود را برای توقف برنامه اتمی و فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی جزم کند» چراکه ایران مجهز به سلاح اتمی منجر به مسابقه تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه خواهد شد.

او پیشتر هم هشدار داده بود که اسرائیل آماده است در صورت لزوم، به تنهایی علیه ایران اقدام کند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اسرائیل را لاف کشت و ما را غریبی 🤑 🤐 دروغ شاخ دارمیگویدکاپی از نقل قول مقامات امریکایی میکند چیزهم ازدستشان نمی آیداسدائیل رادرسطح جهان مطرح وبزرگ نمایی میکندکه ازهمین بزرگ نمایی عراب میترسند ولی ایرانیان ترسی ندارند

وزیر خارجه عربستان: دست‌مان به سوی ایران دراز استوزیر خارجه عربستان: دست‌مان به سوی ایران دراز است فیصل بن فرحان: اگر ایران به نگرانی‌های ما درخصوص امنیت و ثبات منطقه اهمیت می‌دهد، ما به عنوان کشورهای عربی دست‌مان به سوی برادرانمان در ایران دراز است. میشه بگی کدوم دستت درازه عزیزم ؟چپ دستی؟راست دستی ؟ باید بدونیم خنجر رو با کدوم دست داری!

اظهارات وزیر امور خارجه عربستان درباره روابط با ایرانوزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت اگر ایران به نگرانی‌های ما درباره 'امنیت و ثبات منطقه' اهمیت دهد، ما به عنوان کشورهای عربی دست‌مان به سوی این کشور دراز است. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع آمریکا به کرونا مبتلا شدوزیر دفاع آمریکا به کرونا مبتلا شد لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که نتیجه تست کرونای او مثبت شده است.

نخست وزیر سودان در پی ناکامی در تشکیل دولت غیرنظامی استعفا کردعبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان، تنها شش هفته پس از بازگشت به قدرت روز یکشنبه ۱۲ دی اعلام کرد که از سمت خود استعفا می‌کند.

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که به کووید-۱۹ مبتلا شده است🔺 وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که به کووید-۱۹ مبتلا شده است ▪ آقای آستین می‌گوید طبق رهنمودهای مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا خود را برای پنج روز آینده قرنطینه می‌کند. ⬇ بیشتر بخوانید: خداوندبزرگ شفای عاجل نصیب آقای آستین وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا گرداند.

برق در ایران گران شد؛ وزیر نیرو: افزایش تعرفه آب «اکنون» در دستور کار نیستپیش‌تر نیز خبری مبنی بر گران شدن بنزین در رسانه‌های ایران منتشر شده بود که سخنگوی دولت آن را «سوءبرداشت» از طرح آزمایشی تغییر نحوه پرداخت یارانه سوخت دانست. گران‌تر صحیح است. در ترکیه هم پنجاه و دو درصد گران شد . عملاً جیب مردم رو دارن میزنن ! کسی هم صداش در نمیاد آب که تو اردیبهشت گران شده و برق هم علاوه بر گرانی روی قبر های جدید یک بدهی چهار پنج هزار تومانی قبلی می آید

لاپید، دوشنبه 3 ژانویه، در پاسخ به سؤالات روزنامه «

» گفته است: «در حالی که در اسرائیل به یافتن راه حلی جامع و پایدار برای از بین بردن تهدید هسته‌ای ایران امیدواریم، باید اقدام نظامی معتبری نیز روی میز داشته باشیم.»وزیر خارجه اسرائیل در پاسخ‌های خود با اشاره به مذاکرات غیرمستقیم جاری آمریکا و جمهوری اسلامی برای احیای «برجام»، مخالفت خود را با این روند اعلام کرد.

او تاکید کرد: «نمی‌توان اجازه داد ایران برای خرید زمان مذاکره کند، از رفع تحریم‌ها میلیاردها دلار کسب کند، جهان را فریب دهد و برنامه اتمی خود را مخفیانه پیش ببرد».

لاپید گفت که «جهان باید عزم خود را برای توقف برنامه اتمی و فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی جزم کند» چراکه ایران مجهز به سلاح اتمی منجر به مسابقه تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه خواهد شد.

او پیشتر هم هشدار داده بود که اسرائیل آماده است در صورت لزوم، به تنهایی علیه ایران اقدام کند.

تل‌آویو بارها به امضا‌کنندگان برجام نسبت به خطرات مذاکرات طولانی یا از سرگیری برجام و یا دستیابی به توافق جدید که احتمال می‌رود در متوقف ساختن برنامه هسته‌ای ایران ناکام بماند، هشدار داده است.

دور هشتم مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام در وین بین ایران و کشورهای 1+4 در حال برگزاری است. این مذاکرات پس از توقفی چند روزه، دوشنبه 3 ژانویه و با هدف رسیدن به توافقی مشترک آغاز شد.