بایدن, ایران, بلینکن, جمهوریخواه, دموکرات, Newsletter, آنتونی بلینکن, توافق ایران, توافق هسته ای

بایدن, ایران

وزیر خارجه پیشنهادی جو بایدن در جلسه سنا: اگر ایران به اجرای تعهداتش بازگردد، ما نیز این کار را خواهیم کرد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

20/01/2021 05:15:00 ق.ظ

♦️ وزیر خارجه پیشنهادی جو بایدن در جلسه سنا: اگر ایران به اجرای تعهداتش بازگردد، ما نیز این کار را خواهیم کرد ▪️آقای بلینکن از سوی سناتورهای جمهوریخواه و همچنین دموکرات درباره ایران بارها مورد سوال قرار گرفت.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageاَنتونی بلینکن، ۵۸ ساله. او که گزینه جو بایدن برای وزارت خارجه است، در دولت اوباما، قائم مقام وزیر خارجه آمریکا بود.اَنتونی بلینکن گزینه پیشنهادی جو بایدن به عنوان وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید «اگر ایران به اجرای تعهداتش بازگردد، ما نیز این کار را خواهیم کرد.»

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

آقای بلینکن که روز سه‌شنبه در جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا حاضر شده بود، در بخشی از جلسه درباره ایران گفت: توافق با جمهوری اسلامی به هدف ممانعت ایران از دستیابی به تسلیحاتی هسته‌ای موفق بود اما اکنون ما از توافق خارج شدیم و نتایج اطلاعات عمومی نشان می‌دهد که ایران اکنون تنها سه چهارماه به بمب نزدیک است. جو بایدن معتقد است که اگر ایران به اجرای تعهداتش بازگردد، ما نیز این کار را خواهیم کرد. اما ما به همراه متحدان و شرکای خود، یکبار دیگر در یک صف خواهیم بود و از این موضوع به عنوان زمینه‌ای برای دستیابی به یک توافقی طولانی‌تر و مستحکم‌تر استفاده خواهیم کرد.

آقای بلینکن که در دولت دوم باراک اوباما به مدت سه سال قائم مقام وزیر خارجه بود، از سوی جو بایدن به سنا معرفی شده است. او برای وزارت نیاز به کسب آرای سنا دارد.در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی برای وزارت خارجه، بارها سناتورها جیم ریچ و لیندزی گراهام از او درباره ایران پرسش‌هایی مطرح کردند و نگرانی خود را در میان گذاشتند. headtopics.com

آقای بلینکن از سوی سناتورهای جمهوریخواه و همچنین دموکرات درباره ایران بارها مورد سوال قرار گرفت. او در بخشی دیگر گفت: همانطور که شما گفتید،‌ ما امیدواریم مشکلات دیگر از جمله برنامه موشکی و فعالیت های بی ثبات کننده ایران را نیز به نتیجه برسانیم. ما هنوز راه زیادی داریم. وقتی یک قدم ایران بردارد، ما باید ارزیابی می‌کنیم و بعد اقدام خواهیم کرد. فکر می‌کنم تا این مرحله راه درازی در پیش داریم.

دولت پرزیدنت ترامپ در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای ایران خارج شد و کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی را فعال کرد.جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده،اگر ایران به اجرای دقیق توافق هسته‌ای بازگردد، آمریکا نیز به عنوان نقطه‌‌ای برای شروع مذاکرات بعدی، برای محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، به آن ملحق می‌شود.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

و اين مسئله شما رو فكر كنم ناراحت كنه!