وزیر خارجه آمریکا در سفر به عربستان سعودی: درباره «جلوگیری از نفوذ شریرانه ایران» و «مقابله با ترویسم» گفت‌و‌گو خواهیم کرد

02/09/1399 11:56 ب.ظ

🔺وزیر خارجه آمریکا در سفر به عربستان سعودی: درباره «جلوگیری از نفوذ شریرانه ایران» و «مقابله با ترویسم» گفت‌و‌گو خواهیم کرد ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در ادامه سفر خود به خاورمیانه وارد عربستان سعودی شد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در عربستان سعودی مورد استقبال فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی، و جان ابی‌زید، سفیر آمریکا در عربستان سعودی قرار گرفت. (عکس از آسوشیتدپرس)مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در ادامه سفر خود به خاورمیانه وارد عربستان سعودی شد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در ادامه سفر خود به خاورمیانه وارد عربستان سعودی شد. آقای پمپئو روز یکشنبه با انتشار توئیتی ضمن اعلام خبر ورود خود به خاک سعودی، نوشت: «در عربستان سعودی، جایی که با ولیعهد محمد بن سلمان دیدار خواهم کرد.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه این توئیت نوشت: «من مشتاقانه چشم به راه گفت‌و‌گو در مورد تلاش‌هایمان برای مقابله با تروریسم، جلوگیری از نفوذ شریرانه ایران، ارتقاء احترام به حقوق بشر، و گسترش روابط تجاری دوجانبه هستم.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

چرا هی مینویسید ایران؟ چرا حساب رژیم جمهوری اسلامی رو از کشور و مردم ایران جدا نمیکنید؟ شماها باید پیشرو این رویه باشید این رو بارها زیر پستهای دولتی آمریکا هم گذاشتم و ادامه میدم پمپئو غلط کرد!😇 شریرانه!؟

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

رایزنی وزیران خارجه تروئیکای اروپا و وزیر خارجه آمریکا درباره ایرانوزارت امورخارجه فرانسه اعلام کرد ژان ایو لودریان و همتایان او از انگلیس، آلمان و آمریکا قرار است در یک نشست درباره توافق هسته‌ای و ایران رایزنی کنند

بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد♦️ بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد ▪️ وزیر خارجه برزیل و دفاع این کشور از سمت خود کناره گیری کردند. یک هفته پیش نیز وزیر بهداشت این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

نخستین دیدار حضوری وزیر خارجه جدید آمریکا با همتایان اروپایی در بروکسل؛ اشاره به موضوع ایران▪️ آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت بایدن در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو، برای نخستین بار به شکل حضوری با همتایان خود در اروپا دیدار کرد و در یکی از این دیدارها با وزرای خارجه فرانسه، آلمان و بریتانیا، به موضوع ایران نیز اشاره شد. وقتی خوارکسده ها دور هم جمع میشن، یعنی میخوان مردم ایران رو از ریشه نابود کنند

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در عربستان سعودی مورد استقبال فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی، و جان ابی‌زید، سفیر آمریکا در عربستان سعودی قرار گرفت. (عکس از آسوشیتدپرس)

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در ادامه سفر خود به خاورمیانه وارد عربستان سعودی شد.

آقای پمپئو روز یکشنبه با انتشار توئیتی ضمن اعلام خبر ورود خود به خاک سعودی، نوشت: «در عربستان سعودی، جایی که با ولیعهد محمد بن سلمان دیدار خواهم کرد.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه این توئیت نوشت: «من مشتاقانه چشم به راه گفت‌و‌گو در مورد تلاش‌هایمان برای مقابله با تروریسم، جلوگیری از نفوذ شریرانه ایران، ارتقاء احترام به حقوق بشر، و گسترش روابط تجاری دوجانبه هستم.»

آقای پمپئو در تور ده روزه سفرهای خارجی خود پیش از سفر به عربستان سعودی در فرانسه، ترکیه، گرجستان، اسراییل، امارات متحده عربی، و قطر با مقام‌های ارشد آن کشورها درباره مسائل مهم دوجانبه و بین‌المللی گفت‌وگو کرده بود.