وزیر دفاع آمریکا ادعای خروج نیرو از عراق را رد کرد: هیچ برنامه‌ای برای خروج نیرو نداریم

17/10/1398 02:11 ق.ظ

♦️وزیر دفاع آمریکا ادعای خروج نیرو از عراق را رد کرد: هیچ برنامه‌ای برای خروج نیرو نداریم

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به گزارش‌هایی درباره احتمال خروج نیروهای ایالات متحده از عراق، این گزارش‌ها را رد کرد و گفت آمریکا هیچ برنامه‌ای برای خروج نیرو از عراق ندارد.به گزارش آسوشیتدپرس، مارک اسپر دوشنبه غروب گزارش‌های منتشره درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق را «غیر صحیح» نامید.

به گزارش آسوشیتدپرس، مارک اسپر دوشنبه غروب گزارش‌های منتشره درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق را «غیر صحیح» نامید. وزیر دفاع آمریکا گفت نیروهای ایالات متحده برای مقابله با داعش و تهدیدات دیگر در عراق خواهند ماند.

پیشتر خبرگزاری فرانسه نامه‌ای را منتشر کرد که ژنرال ویلیام سیلی فرمانده ستاد مشترک نیروهای آمریکایی به همتای عراقی اعلام کرد که آمریکا نیروهای خود را خارج می‌کند. ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا هم در واکنش به این گزارش گفته است، نامه منتشر شده پیش‌نویس نهایی‌نشده از یک نامه بوده است. او هم گفت آمریکا هنوز برنامه‌ای برای خروج از عراق ندارد.

پارلمان عراق روز یکشنبه در واکنش به کشتن سلیمانی در نزدیکی بغداد، طرحی را به تصویب رساند که براساس آن از دولت این کشور می‌خواهد نیروهای خارجی از جمله آمریکایی ها را از عراق خارج کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نمیخواهد شما زحمت برنامه ریزی برای خروج داشته باشین ، ملت بیدار اسلام شما را چون زباله به زباله دان می سپارند ، شما فقط سعی کنید برنامه ریزی هایتان برای تهیه تابوت که بسیار زیاد لازم تان خواهد بود ، باشد تا دچار مشکل نشوید آشفتگی در کاخ سفید موج میزند یکی تایید میکند یکی تکذیب میکند یکی میگوید نامه پیش نویس بوده مهره و امضا نداشته یکی میگوید B52 فرستادیم یکی میگوید می فرستیم. عزیزان هنوز ملت و سپاه سر گرم تشیع پیکر سردار هستند . چرا ترسیده اید فقط برای یک اعلامیه ؟ دست و جاتون را گم کردید

Maahvman IraniansDetestSoleimani تو غِلط میکنی👊 شماکه ندارید ولی ما برنامه داریم وای وای ببینید سپاه چقدر مقتدره،آمریکا از ترس سپاه از عراق خارج نشد وای وای😊😊 درود بر سپاه،که البته الان شده دوپا دمت گرم IraniansDetestSoleimani IraniansDetestSoleimani IraniansDetestSoleimani IraniansDetestSoleimani

اخرش چی باید برید چه بهتر که خودتون برید پس منتظر باشید تا همونجا چال بشید

الخزعلی: پارلمان عراق اگر به خروج آمریکا از این کشور رای ندهد، دیگر ارزشی ندارددر راستای اعمال فشار پیکارجویان حشد الشعبی بر نهادهای رسمی عراق، قیس الخزعلی فرمانده شبه‌نظامیان گفتن این حیوان زدن یا دستگیر کردن! اگر پارلمان عراق به خروج امریکا رای بدهد دیگر ارزشی ندارد. خب امریکا هم اینو میگه.

مجلس عراق به خروج نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از این کشور رای دادنمایندگان عراقی در حالی این موارد را تصویب کردند که ساعتی پیش از آن دولت بغداد اعلام کرده بود به دلیل «حملات آمریکا» در عراق علیه این کشور به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرده است. بسم الله الرحمن الرحیم احسنت به مجلس عراق

عبدالمهدی: باید برای خروج نیروهای آمریکا از عراق با واشنگتن همکاری کنیمعادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق که اکنون به صورت موقت اداره امور این کشور را به عهده دارد، روز به امید خروج از سرزمین حجاز

ارتش آمریکا اعلام کرد که برای خروج از عراق آماده می‌شودواشنگتن با ارسال نامه‌ای اعلام کرده است که برای «احترام به تصمیم پارلمان عراق» نیروهای خود را از این کشور خارج خواهد کرد جزئیات بیشتر🔽 یکی که سردر میاره به ما بگه چه خبره😂😂😂😂😂🎃🎃🎃🎃🎃🎃 احترام حالیشونه؟ از ترس انتقام_سخت و پاسخ نیروهای مقاومت دارن فرار میکنند.. ترامپ روده هاشم تکلیفشون مشخص نیست یه دفعه ممکنه میخ طویله قورت بده بجای نهار😂😂😂😂😂😂

وزیر دفاع آمریکا: گزارش‌ها درباره خروج نیروها از عراق «غیر دقیق» استدر پی انتشار نامه‌ای که نشان می‌داد ائتلاف به رهبری آمریکا برای «احترام به تصمیم پارلمان عراق» نیروهای خود را از این کشور خارج خواهد کرد، وزیر دفاع ایالات متحده گزارش‌های درز کرده را «غیردقیق» خواند. غیر دقیق خواندش مثل تکذیب گرون شدن تو ایرانه:)) برنده اول و تنها برنده اين خروج حكومت اخوندي و گروهاي نيابتيش در عراق هستند. اين به معني واگذاري كامل عراق به حكومت ايران هست. يك خطاي بزرگ استراتژيك كه خطر بزرگي براي خاورميانه و همه دنيا خواهد بود. سياست درست حمايت تمام عيار از مردم عراق و اخراج گروههاي نيابتي ايران ميباشد یک لحظه فکر کردم که عراق به یکی از استانهای ایران تبدیل شده .

اعلام آمادگی ارتش آمریکا برای خروج از عراقخبرگزاری AFP در یک خبر فوری اعلام کرد، بنا بر یک نامه رسمی از ارتش آمریکا به عراق، آمریکا برای خروج از این کشور آماده می‌شود. از فردا میگن انتقام سخت رو گرفتیم! قبل از فرار باید انتقام سخت گرفته شود خدایا به حق خون مظلومانت شر دشمانان رو از سر ما کم کن....امین برای اولین بار از ته دلم این دعا رو میگم.

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به گزارش‌هایی درباره احتمال خروج نیروهای ایالات متحده از عراق، این گزارش‌ها را رد کرد و گفت آمریکا هیچ برنامه‌ای برای خروج نیرو از عراق ندارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مارک اسپر دوشنبه غروب گزارش‌های منتشره درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق را «غیر صحیح» نامید.

وزیر دفاع آمریکا گفت نیروهای ایالات متحده برای مقابله با داعش و تهدیدات دیگر در عراق خواهند ماند.

پیشتر خبرگزاری فرانسه نامه‌ای را منتشر کرد که ژنرال ویلیام سیلی فرمانده ستاد مشترک نیروهای آمریکایی به همتای عراقی اعلام کرد که آمریکا نیروهای خود را خارج می‌کند.

ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا هم در واکنش به این گزارش گفته است، نامه منتشر شده پیش‌نویس نهایی‌نشده از یک نامه بوده است. او هم گفت آمریکا هنوز برنامه‌ای برای خروج از عراق ندارد.

پارلمان عراق روز یکشنبه در واکنش به کشتن سلیمانی در نزدیکی بغداد، طرحی را به تصویب رساند که براساس آن از دولت این کشور می‌خواهد نیروهای خارجی از جمله آمریکایی ها را از عراق خارج کند.

این مصوبه واکنش پرزیدنت ترامپ را در پی داشت. رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به رای پارلمان عراق درباره خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، گفت که ممکن است تحریم های شدیدی علیه عراق وضع کند.