وزیر اطلاعات ایران مدعی «ارتباط» برخی کانون‌های صنفی با «گروهک‌های تروریستی» شد

29/02/1401 03:54 ب.ظ

اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات ایران، روز پنج‌شنبه در توضیحِ علت بازداشت دو شهروند فرانسوی در ایران گفت این دو نفر توریست «نبودند» و در ایران با چند کانون صنفی «قرار تشکیلاتی» داشتند.

اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات ایران، روز پنج‌شنبه در توضیحِ علت بازداشت دو شهروند فرانسوی در ایران گفت این دو نفر توریست «نبودند» و در ایران با چند کانون صنفی «قرار تشکیلاتی» داشتند. اسماعیل خطیب همچنین این اتهام را مطرح کرد که برخی از اعضای این کانون‌های صنفی با «گروهک‌های تروریستی شناخته‌شده و برخی جواسیس شناسایی‌شده خارج‌نشین» ارتباط داشته‌اند.

او شواهدی برای این مدعای خود ارائه نکرد و تنها گفت: «به زودی اطلاعات بیشتری درخصوص این پرونده منتشر خواهد شد.»

دو شهروند فرانسوی بازداشت‌شده در ایران سسیل کوهلر و ژاک پاری نام دارند که به گفته اتحادیه آموزشی و تحصیلی فرانسه کارمند این نهاد هستند و برای تعطیلات به ایران سفر کرده بودند. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی هفته گذشته در بیانیه‌ای ادعا کرد که این دو نفر به تشکل‌های صنفی در داخل کشور «خط عملیاتی» داده‌اند. از جمله این تشکل‌ها مشخصاً به «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان» ایران اشاره شده بود.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، وابسته به صنف معلمان، تشکلی است که در یک سال گذشته کار هماهنگی اعتراضات گسترده معلمان را انجام داده و در یکی از آخرین بیانیه‌های خود در روز ۱۷ اردیبهشت اخطار کرده بود که «اگر معلمان بازداشت شده طی دو هفته گذشته آزاد نشوند، تجمع سراسری برگزار خواهد شد». headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

تاکید وزیر خارجه ایران و معاون وزیر اسلواک بر تقویت روابط دو کشوراینگرید بروثکوا معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواک که برای شرکت در نشست رایزنی های سیاسی معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواک به تهران سفر کرده است بعد از ظهر امروز با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

آمریکا خواستار آزادی فوری دو شهروند فرانسوی در ایران شدپس از اقدام تلویزیون حکومتی ایران در پخش تصاویری که آن را جزییات بازداشت دو شهروند فرانسوی عنوان کرده است، ایالات متحده روز سه‌شنبه از ایران خواست که آنها را فورا آزاد کند. طبق مستنداتِ گزارش سفر سوژه ها توریستی نبوده و بازداشت شدگان در خصوص انگیزه سفرشان دروغ گفته اند. سفر ایشان سفرِکاری برای ملاقات با اعضای تشکل هایی است که از نظر ج.ا غیرقانونی هستند اهدافِ ضدامنیتی منتسب به سفر ایشان (تبدیل اعتراضات به اغتشاش)، غیرواقعیست مبارزه ما با شما مبارزه در جغرافیا ومرز نیست بلکه مبارزه بود ونبود انسانیت است.بهشتی شدن یا جهنمی شدن است.ما یک بار متولد می‌شویم ویک روز میمیریم.پس مردن باید در راه خدا باشد نه آزادی غربی که جنسی والواطی وشراب و..وانواع فضولات است ایالات منفجره آمریکا غلط زیادی کرده مرگ_بر_آمریکا

پمپئو در دیدار با مریم رجوی: رژیم ایران در ضعیف‌ترین نقطه است | DW | 17.05.2022مایک پمپئو در دیدار با مریم رجوی گفت، «رژیم ایران در ضعیف‌ترین نقطه خود در دهه‌های گذشته قرار دارد». سازمان مجاهدین خلق که زمانی در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار داشت، مورد حمایت مقام‌های دولت پیشین این کشور است. فقط میخوام بدونم که پمپئو برای دیدن و تبلیغ این تئاتر تراژیک کمدی غیر حرفه ائي ، چقدر خندیده ، چقدر دستمزد دریافت کرده ؟ . یا گریه کرده و کفاره داده ؟!! . درجه استیصال شون رو نشون میده که برای شکست دادن ج.ا با کسی متحد شدن که شاید یک درصد ایرانیها قبولش داشته باشن و تنزل خبرگزاری که این موضوع رو پوشش میده خنده دار نيست ؟! هر سال يك مقام آمريكايى ميره مقر منافقين، چند ده هزار دلار ميگيره، وعده ميده بزودى تهران را فتح خواهيم كرد !! خسته نميشن، منافقين ، از اين همه دوشيده شدن ؟!

بازداشت ۴۰۰ معترض در ایروان در پی تشدید اعتراضات در ارمنستاندر حالی که حامیان اپوزیسیون ارمنستان به دنبال گسترش تظاهرات یک‌ماهه ضد دولتی خود در سراسر ایروان هستند، پلیس این کشور روز چهارشنبه بیش از ۴۰۰ نفر معترض را در این شهر دستگیر کرد.

دو پناهنده ایرانی در افغانستان بازداشت شدندهمایون زارعان در مدت حضورش در افغانستان برنامه‌های موسیقی، تئاتر و شب شعر رایگان برای علاقمندان برگزار می‌کرد. طالبان ایران دوتا فرانسوی را باتهام ترتیب دادن اعتراضات مرغ و تخم مرغ گرفتن، طالبان افغانستان هم دوتا ایرانی که جلسات بزن برقی را مینداختن دستگیر کردن دو طالبان موازی دارن حرکت میکنند

وزیر اطلاع‌رسانی یمن: حوثی‌ها به دستور ایران آتش‌بس را نقض می‌کنندمعمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن، حوثی‌ها را به ایجاد مانع در روند صلح و نقض اجرای مفاد آتش‌بس سازمان ملل متحد متهم کرد.الاریانی شامگاه دوشنبه در صفحه