وزیر دفاع اسرائیل از واشینگتن: به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهیم

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر دفاع اسرائیل از واشینگتن: به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهیم العربيه_فارسى

گانتز بر لزوم جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تأکید کرد. وزیر دفاع آمریکا هم در این دیدار گفت که اسرائیل حق دارد از خود در مقابل تهدیدات منطقه‌ای دفاع کند.لوید آستن گفت: «می‌خواهم دوباره بر این موضوع تاکید کنم که ایالات متحده آمریکا کاملا به حمایت از امنیت اسرائیل پای‌بند است. ما متعهدیم که برتری تسلیحاتی اسرائیل را حفط کرده و توان این کشور برای مقابله با تهدیدات منطقه‌ای را تضمین کنیم، از جمله تهدیداتی که از سوی ایران و بازوها و گروه‌های تروریستی‌اش.

گانتز در سفر به واشینگتن با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم دیدار کرد. دو طرف در این دیدار تاکید کردند که توقف اقدامات خصمانه ایران، اساس ثبات در منطقه است. کاخ سفید پس از این دیدار تاکید کرد که روابط راهبردی با اسرائیل برای آمریکا اهمیت بسیاری دارد. سفر گانتز به واشینگتن در حالی صورت می‌گیرد که اختلاف وزیر دفاع اسرائیل و نخست وزیر موقت این کشور درباره موضع آمریکا نسبت به توافق هسته‌ای ایران بالا گرفته است. بنیامین نتانیاهو گفته بود که «اسرائیل آماده است حتی اگر به قیمت اختلاف با آمریکا هم که شده مانع دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای شود.»

یائیر لاپید، رهبر گروه مخالف دولت در اسرائیل، شامگاه چهارشنبه به اطلاع رئیس جمهوری این کشور رساند که موفق شده است تعداد نمایندگان لازم برای تشکیل دولت ائتلافی را به دست آورد. اقدامی که به نظر می‌رسد پایان دوران نخست وزیری بنیامین نتانیاهو را پس از 12 سال به همراه داشته باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پارلمان اسرائیل فرزند رئیس‌جمهوری اسبق را به عنوان رئيس‌جمهوری جدید برگزیدپارلمان اسرائيل روز چهارشنبه اسحاق هرزوگ، سیاستمدار ۶۰ ساله و فرزند رئیس جمهوری اسبق این کشور را به عنوان رئیس جمهور جدید انتخاب کرد جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽 اسحاق هرزوگ، رئیس جمهوری جدید اسرائیل سابقه هدایت حزب کارگر را در کارنامه خود دارد و در جریان انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۳ رقیب بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی اسرائیل برای سمت نخست وزیری بود جزئیات بیشتر: پایانِ نتانیاهو خرهمون خره پالونش عوض شده....
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نتانیاهو به مقاومت علیه دولت آینده اسرائیل فراخواند | DW | 03.06.2021اسرائیل پس از ۱۲ سال صاحب دولتی بدون بنیامین نتانیاهو می‌شود. اما او طرفداران خود را به مقاومت علیه این دولت فراگیر فراخوانده است. آیا ائتلافی متشکل از هشت حزب، با حضور یک حزب عربی دوام خواهد آورد؟ خسته نباشی نتانیاهو .. آفرین مرد Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. سگ زرد برادر شغاله
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تا ۴۸ ساعت دیگر به اغما می‌روم؛ یک زندانی سیاسی خطاب به ابراهیم رئیسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پیام انقلاب بازگشت به دین است اما نه دین طالبانی/ ظلم به ظریف ظلم به نگاه کارشناسی در دستگاه سیاست خارجی استیادگار امام گفت: پیام انقلاب بازگشت به دین است اما نه دین طالبانی دینی که مردم در آن نقش اصلی دارند. بازگشت به جمهوری اسلامی است نه حکومت اسلامی؛ امیدواریم در جهان اسلام شاهد حکومت مردم باشیم. به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزیر ارتباطات: ممکن است دستور قطع چندروزه شبکه‌های اجتماعی را بدهند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

احمدی‌نژاد «باند فاسد در نهادهای امنیتی کشور» را تهدید به افشاگری کردمحمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران در پیامی کوتاه نهادهای امنیتی این کشور را تهدید کرده که بزودی بر علیه آنها دست به افشاگری خواهد زد. او سخن از افشا کن در حد زر باقی می مونه بگم بگم را ولش!!، خودت هم به اندازه انها جنایتکاری!، حالا که از مینی‌بوس انقلاب پیاده‌ات کرده‌اند تهدید به افشاگری میکنی؟، زبانت در ماتحتت رفته بود ۸ سال که قدرت داشتی؟ اوس محمود بدونه بازی عوض شده زمان هم تغییر کرده، چیزی نیست که مردم ندونند که بگم‌بگم کنی!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »