وزیر خارجه آمریکا: فرصت کمی برای بازگشت به برجام باقی مانده؛ روسیه در نگرانی ما شریک است

01/11/1400 05:13 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا: فرصت کمی برای بازگشت به برجام باقی مانده؛ روسیه در نگرانی ما شریک است آنتونی بلینکن گفت: «ما امیدواریم که روسیه از نفوذ و رابطه‌ای که با ایران دارد بهره ببرد که به ایران مسئله ضرورت دستیابی به توافق را متذکر شود.»

متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.\r\n از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد. چاپ وزیر امور خارجه ایالات متحده روز جمعه یکم بهمن گفت موضوع ایران در گفت‌وگوی او با وزیر امور خارجه روسیه مطرح شده و تاکید کرد که فرصت کمی برای بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران موسوم به برجام باقی است.

آنتونی بلینکن در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت: «ایران به عنوان مسئله‌ای که می‌توانیم درباره آن، یعنی مسائل امنیتی مشترک که می توانیم با هم همکاری داشته باشیم، نیز در گفت‌وگو با وزیر خارجه روسیه مطرح شد.»

وی افزود: «مذاکرات با ایران درباره بازگشت متقابل به برجام به مرحله تعیین کننده‌ای رسیده و اگر طی هفته‌های آینده به توافقی نرسیم، با توجه به پیشرفت‌های هسته‌ای ایران، بازگشت به برجام نشدنی است. اما همچنان پنجره‌ای از فرصت وجود دارد، که البته کوچک است؛ تا مذاکرات را به یک نتیجه موفق برسانیم و به نگرانی‌های همه طرف‌ها رسیدگی کنیم.» headtopics.com

درسته که جمهوری_اسلامی روابط حسنه با روسیه دارد، اما این پنبه را از گوش خود درآورید که ولایت_فقیه بدون دنده عقب است و تنها هماورد او ملت_ایران داخل کشور است که او را هم با تحریم بسیار ضعیف و نحیف کرده‌اید. برجام مذاکرات_وین

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »