وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیرلهستان دیدار و درباره توافق دفاعی جدید گفت‌وگو کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

🔺وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر لهستان دیدار و درباره توافق دفاعی جدید گفت‌وگو کرد ⚡️مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و ماتِئوش موراویِتزکی نخست وزیر لهستان شنبه در ورشو با یکدیگر دیدار و درباره توافق دفاعی جدید و حمایت کشور از مردم بلاروس گفت‌وگو کردند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و ماتِئوش موراویِتزکی نخست وزیر لهستان روز شنبه ۲۵ مرداد در ورشو با یکدیگر دیدار و درباره توافق دفاعی جدید و حمایت دو کشور از مردم بلاروس گفت‌وگو کردند.

به گزارش رویترز به نقل از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دو طرف همچنین درباره پاندمی کووید۱۹، امنیت شبکه‌های ۵جی، و توافق همکاری جدید در برنامه انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز لهستان گفت‌وگو کردند. طبق توافق دفاعی جدیدی که ماه گذشته حاصل شد شمار نیروهای نظامی آمریکا در آن کشور تا حداقل ۵۵۰۰ تن افزایش می‌یابد؛ که برای ورشو سالانه حدود ۱۳۵ میلیون دلار هزینه بیشتر در بر خواهد داشت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آمریکا: خاورمیانه یکصدا خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استوزیر خارجه آمریکا: خاورمیانه یکصدا خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است وزیر خارجه ایالات متحده افزود: «شورای امنیت سازمان ملل متحد مسئولیت دارد به حرف آن‌ها گوش کند.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردندوزیر خارجه آمریکا و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند وزیر خارجه ایالات متحده، در وین پایتخت اتریش با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دیدار و درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا از اقدام لیتوانی در شناسایی حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی استقبال کرد🔺وزیر خارجه آمریکا از اقدام لیتوانی در شناسایی حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی استقبال کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا از اقدام لیتوانی در شناسایی حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی و ممنوعیت فعالیت‌های آن گروه مورد حمایت ایران در لیتوانی استقبال کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا از پیوستن اف.بی.آی به تحقیقات در لبنان خبر دادمقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، دفتر تحقیقات فدرال این کشور(اف.بی.آی) به تحقیقات درباره انفجار بزرگ اخیر در شهر بیروت که بیش از 200 کشته داشت می پیوندد. وی همچنین خواستار 'تغییر در لبنان با هدف اطمینان پیدا کردن درباره اینکه اتفاقی مثل این هرگز دوباره رخ ندهد' شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدار وزرای خارجه آمریکا و یونان با محور مدیترانه شرقیوزرای امور خارجه آمریکا و یونان پیرامون تحولات مدیترانه شرقی دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نخستین واکنش ایران به توقیف کشتی‌های حامل سوخت توسط آمریکا: دروغ استمنشا اصلی درز این خبر روزنامه وال استریت ژورنال بود که شامگاه روز پنجشنبه ۱۳ اوت مدعی شد چهار نفتکش ایرانی با نام‌های لونا، پاندی، برینگ و بِلا که حامل سوخت بوده و به سوی ونزوئلا حرکت می‌کردند توسط ایالات متحده توقیف شده و به سوی هیوستون هدایت شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »