وزیر خارجه بریتانیا در سفر به عربستان بر تعهد لندن بر مقابله با «تهدیدات ایران» تاکید کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا در سفر به عربستان سعودی با محمد بن سلمان ولیعهد پادشاهی عربستان دیدار و بر تعهد لندن بر مقابله با «تهدیدات ایران» تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد که آقای راب در این سفر که روز دوشنبه ۱۷ خرداد انجام شد، گفت: بریتانیا تعهد مجددی برای مقابله با چالش‌های امنیتی مشترکمان از جمله تهدیدهای ایران و مناقشه مستمر در یمن، اعلام می‌کند. بریتانیا از جمله کشورهایی است که در حال حاضر در مذاکره با ایران برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام حضور دارد. عربستان سعودی از قدرت‌های جهانی خواسته توافقی قدرتمند‌تر و طولانی‌تر با ایران در جریان مذاکرات وین دنبال کنند.

وزارت خارجه عربستان سعودی هم در پیامی در توئیتر اعلام کرد دو طرف در مورد تقویت امنیت منطقه‌ای و ثبات و همچنین همکاری‌های دو طرفه در شماری از حوزه‌ها، گفت‌وگو کردند. وزارت خارجه بریتانیا همچنین می‌گوید وزیر خارجه این کشور همچنین با وزیر خارجه عربستان دیدار کرد و در حوزه‌هایی چون تجارت، تغییرات اقلیمی و افزایش نگرانی‌ها در حوزه حقوق بشر به ویژه مربوط به اصلاحات قضایی و آزادی بیان و رسانه، گفت‌وگو کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فقط حرف هست و بس.

ایران تهدیدی برای کسی نیست این غربی ها و برخی اعراب هستند که در توهم یا بده بستان های خود غوطه می خورند!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آلمان: گفت‌وگوها برای احیای برجام در مرحله پایانی استوزیر امورخارجه آلمان گفت که رایزنی‌های وین برای احیای برجام در مرحله پایانی قرار دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

علی‌اکبر محتشمی‌پور از بنیان‌گذاران گروه شبه‌نظامی «حزب الله»، بر اثر کرونا درگذشتعلی‌اکبر_محتشمی‌پور از بنیان‌گذاران گروه شبه‌نظامی «حزب الله»، بر اثر کرونا درگذشت ▪️محتشمی‌پور در دهه ۱۳۶۰، وقتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه بود، از بنیان‌گذاران «گروه‌های اسلامی در منطقه شام»، از جمله «حزب‌الله لبنان» و گروه‌های فلسطینی بود. بيش باد! سلام❤❤❤❤❤❤❤ جان جان جان کیرم خرسند و خوشحال و ایستاده و رقصان❤ اینها ایرانی نبودن .مشتی مزدور اجنبی در قالب سفیر در سدریه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پدافند هوایی آمریکا دو پهپاد را بر فراز پایگاه عین الاسد در عراق سرنگون کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برخورد دو قطار در جنوب پاکستان ده‌ها کشته و زخمی بر جا گذاشتبه گفته مقامات راه آهن، حدود هزار و ۱۰۰ مسافر در دو قطار بودند و مقدمات کمک به مسافران زنده مانده در حال انجام است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ علی اکبر محتشمی‌پور از بنیان‌گذاران حزب‌الله لبنان بر اثر کرونامنابع خبری ایران، صبح روز دوشنبه 17 خرداد، از درگذشت علی اکبر محتشمی‌پور از بنیان‌گذاران حزب‌الله لبنان، در سن 75 سالگی، بر اثر ابتلا به بیماری کرونا، در لبنان بره جشن بگیره.بالاخره یه ملا مرد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رهگیری و سرنگونی دو پهپاد بر فراز پایگاه عین الاسدارتش عراق، صبح روز یکشنبه 16خرداد اعلام کرد، سامانه پدافند هوایی این کشور دو پهپاد انفجاری را بر فراز پایگاه هوایی عین الاسد واقع در استان الانبار سرنگون
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »