وزیر خارجه آمریکا در مورد «تهدیدات ایران» با همتای اسرائيلی خود گفت‌و‌گو کرد

12/11/1400 04:18:00 ق.ظ

🔺وزیر خارجه آمریکا در مورد «تهدیدات ایران» با همتای اسرائيلی خود گفت‌و‌گو کرد ▪️آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، بر «تعهد استوار» دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به امنیت اسرائیل تاکید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در مورد «روابط قوی» ایالات متحده و اسرائیل، و «چالش‌های مشترک» از جمله خطرات تهاجم بیشتر روسیه به اوکراین و همچنین «تهدیداتی که ایران باعث آنها است» صحبت کردند. این بیانیه می‌گوید وزیران خارجه دو کشور درباره مسئله اسرائیل و فلسطینی‌ها نیز گفت‌وگو کردند.

این تماس در شرایطی صورت می‌گیرد که مقامات آمریکایی روز دوشنبه گفتند که مذاکرات احیای برجام با ایران به مراحل پایانی رسیده است و زمان تصمیم‌گیری ‌سیاسی فرا رسیده است. اسرائيل بارها گفته است که نگران احیای برجام است.

اسرائيل حضور نظامی ایران در سوریه را تهدیدی علیه امنیت خود می داند. رسانه دولتی سوریه در همین روز به نقل از یک منبع نظامی این کشور اعلام کرد که پدافند هوایی سوریه یک رشته حملات موشکی اسرائیل را که هدف آن حومه شرقی دمشق بود، رهگیری کرد.

به نوشته رویترز، دو سرباز سوری که از ارتش جدا شده‌اند می‌گویند که حملات موشکی، مناطق شمال شرق دمشق در نزدیکی شهر قطیفه را هدف قرار داد. گروه حزب‌الله لبنان که مورد حمایت ایران است در این شهر حضور نظامی قابل توجه و نیز یک انبار اسلحه دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گزارش صدای آمریکا از تظاهرات در واشنگتن در اعتراض به طالبان؛ «در کنار زنان افغانستان ایستاده‌ایم »عده‌ای از افغانستانی‌های مقیم ناحیه واشنگتن، پایتخت آمریکا، و فعالان حقوق_زنان، روز یکشنبه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) طی یک گردهمایی اعتراض‌آمیز خواستار اعاده حقوق زنان در افغانستان شدند. تف تف تف لعنت

کولاک و برف زندگی در ایالت‌های شرقی آمریکا را فلج کرد | DW | 30.01.2022طوفان و برف سنگین پنج ایالت شرق و شمال شرقی آمریکا را درنوردیده است. از مردم این مناطق خواسته شده در خانه‌های خود بمانند. صدها هزار خانوار بدون برق هستند و هزاران پرواز لغو شده است. از 'طوفانی تاریخی' سخن گفته می‌شود.

قطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برفقطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برف بارش سنگین برف و کولاک در ایالتهای مرکزی، شرق و شمال شرقی آمریکا، موجب قطعی برق بیش از 113 هزار نفر در ایالت ماساچوست شد. اگر این اتفاق در ایران بیفتد، یک نقص بزرگ مدیریتی بحساب می‌آید

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.

وزیر خارجه آمریکا درباره سفر رئیس جمهوری اسرائيل به امارات: از تعمیق روابط دوستان‌مان در منطقه استقبال می‌کنیم🔺وزیر خارجه آمریکا درباره سفر رئیس جمهوری اسرائيل به امارات: از تعمیق روابط دوستان‌مان در منطقه استقبال می‌کنیم ▪️آنتونی بلینکن با «تاریخی» خواندن سفر رئیس جمهوری اسرائیل به امارات، از «تعمیق روابط» میان آنها استقبال کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید

وزارت خارجه ایران: تهران چیزی بیشتر یا کمتر از برجام را قبول نداردسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز دوشنبه در نشست خبری خود، راجع به مذاکرات هسته‌ای در وین گفت که ایران «به آمریکا توصیه می‌کند که وقتی به وین بازمی‌گردد، چیزی بیشتر...