العربية

العربية

وزیر خارجه سوریه آنکارا را به ادامه حمایت از گروه‌های تروریستی درسوریه متهم کرد

ولید المعلم ترکیه را به ادامه حمایت از گروه‌های تروریستی درسوریه متهم کرد #العربية

28/09/2019 10:41:00 ب.ظ

ولید المعلم ترکیه را به ادامه حمایت از گروه‌های تروریستی درسوریه متهم کرد العربية

ولید المعلم وزیر خارجه سوریه، روز شنبه 28 سپتامبر 2019 طی سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل

المعلم در سخنان خود از عدم پایبندی دولت ترکیه به تعهداتش به موجب توافقات به دست آمده بر سر ادلب انتقاد کرد و گفت:«دولت ترکیه نه تنها به تعهداتش عمل نکرد، بلکه از تروریست‌ها در ادلب حمایت کرده است».او گفت: «ترکیه از یک سو بر وحدت سوریه تاکید می‌کند و از سوی دیگر خودش آن را زیر پا می‌گذارد. ترکیه باید بین اجرای توافقات آستانه و مبارزه با تروریسم و خروج نیروهایش یا به عنوان یک کشور متجاوز و اشغالگر، یکی را انتخاب کند».

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس

المعلم افزود: «ترکیه و آمریکا همچنان به صورت غیر قانونی در سوریه حضور دارند، این در حالی است که هرگونه حضور بیگانگان در اراضی سوریه، اشغالگری است و ما این حق را داریم که تدابیر لازم را برای مقابله با این اشغالگری اتخاذ کنیم».المعلم اظهار داشت: «تروریسم همچنان خطر بزرگی برای جهان محسوب می‌شود، اما جهان در برابر تروریسم در سوریه سکوت مطلق کرده است».

وزیر خارجه سوریه افزود: «با وجود دست‌آوردهای ارتش سوریه در این کشور، تروریسم همچنان یکی از بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت جهان به شمار می‌آید».ولید المعلم با بیان اینکه ارتش سوریه به جنگ خود در برابر تروریسم ادامه می‌دهد، افزود: «تاریخ مقابله ملت سوریه با تروریسم را ثبت خواهد کرد». headtopics.com

وزیر خارجه سوریه گفت که «نظام روابط بین‌الملل همزمان با افزایش تهدیدات امنیت جهان، در معرض خطر بی‌سابقه‌ای قرار دارد».المعلم تاکید کرد که «نقض قوانین بین‌المللی به یک امر شایع تیدل شده است و این باعث می‌شود که ناامنی و هرج و مرج در جهان افزایش یابد».

او تصریح کرد:‌«سوریه به نیابت از جهان با تروریسم از جمله داعش و جبهه النصره مقابله می‌کند. به مقابله با تروریسم تا آزادی کامل این کشور ادامه می‌دهیم».المعلم اظهار داشت: «ده‌ها هزار تروریسم از بیش از 100 کشور با حمایت کشورهای معروف جهان روانه سوریه شد‌ه‌اند».

وزیر خارجه سوریه در ادامه سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به تحولات ادلب اشاره کرد و گفت که «تروریست‌ها از غیرنظامیان سوری به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند».وزیر خارجه سوریه دربخشی دیگر از سخنانش گفت که موج جدید حملات اسرائیل باعث شد که منطقه دچار تنش بیشتری شود. اسرائیل در ادامه اقدامات تروریستی خود، به اراضی سوریه و کشورهای همسایه حمله می‌کند».

وی با بیان اینکه جولان جزو اراضی سوریه بوده و است، افزود: «دوره غصب اراضی دیگر کشورها گذشت. باید اسرائیل را مجبور کرد که به قطعنامه‌های بین‌المللی پایبند باشد». ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

دیدار وزیر امور خارجه مصر با نمایندگان یهودیان آمریکاوزیر امور خارجه مصر در نیویورک با اعضای کمیته یهودیان آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

تحقیقات مقدماتی استیضاح: وزیر امور خارجه آمریکا به مجلس احضار شدسه کمیته مجلس نمایندگان که تحقیقات مقدماتی برای تصمیم‌گیری درباره استیضاح رییس جمهوری آمریکا را انجام می‌دهند اولین احضاریه رسمی خود را صادر کرده‌اند و از مایک پومپئو وزیر امور خارجه این کشور خواسته اند فهرست بلندی از مدارک و اسناد را به این نهاد ارائه کند.

دیدارهای وزیر خارجه ترکیه در نیویورکوزیر امور خارجه ترکیه در نیویورک با همتایان آلمانی، رومانیایی و وزیر خارجه برونئی دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

اتهام‌زنی‌های واهی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به ایرانوزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی بار دیگر ادعاهای واهی خود در خصوص دست داشتن ایران در مسائل تروریستی را تکرار کرد.

خطاب وزیر خارجه امریکا به غنی: یک انتخاباتی بدون نقص انتظار داریممایک پومپئو، وزیر امور خارجه امریکا پنج شنبه 26 سپتامبر در تماس تلفنی به محمد اشرف غنی، رییس جمهوری آمریکا شیطان چرا سکوت اختیار نمی کنند؟؟؟ پس بريد گمشيد بيرون از افغانستان تپه گوه

وزیر خارجه بریتانیا بار دیگر ایران را به تلاش برای اخلال در آزادی دریانوردی متهم کردوزیر خارجه بریتانیا بار دیگر ایران را به تلاش برای اخلال در آزادی دریانوردی متهم کرد مالک سوئدی استنا امپرو روز جمعه ۵ مهر تایید کرد این نفتکش که در اختیار بریتانیا قرار دارد بندر عباس در سواحل جنوبی ایران را به مقصد دوبی ترک کرده است. جمهوری اسلامی دزد و راهزن دریایی است نظام تروریستی شیعه دوازده امامی ایران در گروگانگیری تجربه و سابقه طولانی دارد آغاز كننده اخلال در دريانوردي بين المللي خودتان (انگليس) بوديد كه در جبل الطارق دست به دزدي دريايي زديد و نفتكش ايراني را بي دليل ٤٠ روز توقيف كرديد! انتظار نداشتيد ايران مقابله به مثل كند اما ضربتي خورديد كه مجبور به همگامي با سياست فريب و دروغ حداكثري امريكا شديد!