وزیر دفاع آمریکا: حملات ایران علیه منافع یا نیروهایمان را قاطعانه پاسخ می‌دهیم

20/09/1398 09:26 ب.ظ

وزیر دفاع آمریکا: حملات ایران علیه منافع یا نیروهایمان را قاطعانه پاسخ می‌دهیم العربية

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه، گفت: «تلاش‌های تهران برای بی‌ثبات سازی منطقه شدت گرفته است» او گفت: «اگر ایران، منافع ما یا نیروهایمان را هدف حملات خود قرار دهد، با پاسخ قاطع ما روبرو خواهد شد».

از سوی دیگر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با اعلام اینکه واشنگتن تحریم‌هایی جدید را علیه ایران اعمال خواهد کرد، بیان کرد که «این تحریم‌ها علیه نهادها و شرکت‌های ایرانی اعمال خواهد شد».

پمپئو در گفت‌وگو با خبرنگاران در وزارت امور خارجه ایالات متحده، تأکید کرد که تحریم‌های جدید، شبکه‌های قاچاق اسلحه ایران را هدف قرار می‌دهد. وزیر خارجه امریکا افزود: «ما شرکت‌هایی را که با ایران همکاری می‌کنند، مجازات خواهیم کرد و مجازات‌هایی علیه شرکت‌هایی که به ترافیک و قاچاق سلاح‌های ایرانی کمک می‌کنند، اعمال خواهد شد».

پمپئو با تأکید بر اینکه واشنگتن به سیاست فشار حداکثری بر ایران ادامه خواهد داد ، افزود: «خطوط هواپیمائی ماهان به خاطر نقشی که در موضوع سلاح‌های کشتار جمعی داشته، هدف تحریم قرار دارد». وزیر خارجه آمریکا از همه کشورها خواست تا ایران را زیر فشار بگذارند و افزود: «ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که همه کشورها از جمله چین بر ایران فشار وارد می‌کنند». headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

وزارت دفاع آمریکا آموزش نظامی شهروندان سعودی را متوقف کرد | DW | 11.12.2019پنتاگون اعلام کرده که به آموزش نظامی ۳۰۰ شهروند عربستان پایان خواهد داد. این تصمیم در واکنش به حمله مرگبار یک سرباز سعودی به نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه نیروی دریایی این کشور در ایالت فلوریدا اتخاذ شده است. آل سعود آل تروریست است. hsr ی کم به روزتر باشید خوبه کتاب های اشعار سعدی شیرازی را مطالعه کنید !

رئیس جمهوری آمریکا و وزیر خارجه روسیه با هم دیدار می کنند🔺رئیس جمهوری آمریکا و وزیر خارجه روسیه با هم دیدار می کنند ⚡️پرزیدنت ترامپ و مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفتگو خواهند کرد. دعوا سر لحاف ملا هست و بس !

وزیر خارجه آمریکا با همتای مصری خود در واشنگتن دیدار کردوزرای امور خارجه ایالات متحده آمریکا و مصر در واشنگتن دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

پاسخ وزیر دفاع لبنان به سپاه پاسداران درباره حمله به اسرائیل: سخنی غیرقابل قبولدر پی اظهارات جنجالی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، الیاس بوصعب وزیر دفاع لبنان درمقام پاسخ آره! انگار راه تل‌آویو از ریاض می‌گذرد اگه دوست دارید اول میایم سراغ شما

پسر من در اعتراضات عابر بوده اما بازداشت شده است چطور باید از خودش دفاع کند؟

وزیر خارجه اسرائیل ایران را به عملیات نظامی تهدید کردوزیر خارجه اسرائیل ایران را به عملیات نظامی در صورت تلاش برای دست یابی به سلاح اتمی تهدید کرد. - خبرگزاری آناتولی

اسپر که در برابر کمیسیون نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان سخن می‌گفت، افزود که کشورش به دنبال تقویت توان دفاعی خود و بالا بردن توان مقابله شرکای آمریکا با تهدیدهای ایران است.

او گفت: «اگر ایران، منافع ما یا نیروهایمان را هدف حملات خود قرار دهد، با پاسخ قاطع ما روبرو خواهد شد».

از سوی دیگر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با اعلام اینکه واشنگتن تحریم‌هایی جدید را علیه ایران اعمال خواهد کرد، بیان کرد که «این تحریم‌ها علیه نهادها و شرکت‌های ایرانی اعمال خواهد شد».

پمپئو در گفت‌وگو با خبرنگاران در وزارت امور خارجه ایالات متحده، تأکید کرد که تحریم‌های جدید، شبکه‌های قاچاق اسلحه ایران را هدف قرار می‌دهد.

وزیر خارجه امریکا افزود: «ما شرکت‌هایی را که با ایران همکاری می‌کنند، مجازات خواهیم کرد و مجازات‌هایی علیه شرکت‌هایی که به ترافیک و قاچاق سلاح‌های ایرانی کمک می‌کنند، اعمال خواهد شد».

پمپئو با تأکید بر اینکه واشنگتن به سیاست فشار حداکثری بر ایران ادامه خواهد داد ، افزود: «خطوط هواپیمائی ماهان به خاطر نقشی که در موضوع سلاح‌های کشتار جمعی داشته، هدف تحریم قرار دارد».

وزیر خارجه آمریکا از همه کشورها خواست تا ایران را زیر فشار بگذارند و افزود: «ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که همه کشورها از جمله چین بر ایران فشار وارد می‌کنند».

در همین زمینه، خبرنگار العربیه و الحدث در واشنگتن تاکید کرد شرکت‌های دست اندرکار حمل و نقل قطعات موشکی ایران، مشمول مجازات‌های آمریکا هستند.