وزیران خارجه امارات و اسرائیل برای نخستین بار در مقابل یادمان هولوکاست دیدار کردند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه آلمان در این دیدار گفت: «توافق بین اسرائیل و امارات اولین خبر خوب در خاورمیانه پس از مدت زمانی طولانی بود و فرصتی برای تجدید گفتگوهای بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به شمار می رود.»

وزیران خارجه امارات عربی متحده و اسرائیل بعد از ظهر سه‌شنبه برای نخستین بار در برلین، پایتخت آلمان و در محل یادمان نمادین قربانیان هولوکاست دیدار کردند.

این دیدار که با حضور هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان صورت گرفت گامی دیگر برای پیشبرد طرح عادی سازی روابط بین امارات و اسرائیل به شمار می رود. گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل و عبدالله بین زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات سپس در پیچ‌ و خم‌های بنای یادبود قربانیان نسل کشی یهودیان به دست نازی‌ها که تقریبا ۲۷۰۰ بلوک بتونی در اندازه‌های مختلف را شامل می شود، قدم زدند.

وزیر خارجه آلمان در این دیدار گفت: «این افتخار بزرگی است که وزرای خارجه اسرائیل و امارات، برلین را بعنوان محل نخستین دیدار تاریخی‌شان انتخاب کردند.» وی همچنین افزود که توافق بین اسرائیل و امارات «اولین خبر خوب در خاورمیانه پس از مدت زمانی طولانی» بود و «فرصتی برای تجدید گفتگوهای بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها» است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در ۱۵ سپتامبر توافق‌نامه‌هایی تاریخی با امارات عربی متحده و بحرین با هدف عادی سازی روابط امضا کرد که از سوی فلسطینی‌ها محکوم شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امارات باید بخاطر جنایتهاش علیه یهودی ها پاسخگو باشه 😝

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخستین دیدار وزیران خارجه اسرائيل و امارات متحده عربی روز سه‌‌شنبه در آلماننخستین دیدار وزیران خارجه اسرائيل و امارات متحده عربی روز سه‌‌شنبه در آلمان وزیران خارجه اسرائيل و امارات متحده عربی روز سه شنبه ۱۵ مهر در برلین برای نخستین بار و پس از توافق عادی سازی روابط دو کشور در برلین آلمان دیدار کردند. به تخممان ج.ا. کاسه داغ تر از آش
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفیر اسرائیل در آمریکا: سیاست بایدن در مورد ایران به نفع اسرائیل و کشورهای خلیج نخواهد بودسفیر اسرائیل در واشنگتن اظهار داشت که پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه آینده، سیاست وی به ضرر اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی خلیج_فارس ایران اسرائیل آمریکا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حضور همزمان وزیر خارجه ایران و وزیر دفاع آمریکا در کویت | DW | 04.10.2020محمد جواد ظریف که به نمایندگی از طرف حسن روحانی به کویت سفر کرده با امیر جدید، نواف احمد جابر صباح دیدار کرد. همزمان، وزیر دفاع ایالات متحده نیز که به کویت سفر کرده به طور جداگانه با امیر جدید این کشور ملاقات کرد. پس ظریف رفته باج بده و ی مقداری خایه ها امیر جدید کویت و وزیر دفاع امریکا رو بماله 👏👏👏👏👏 وزیر آمریکایی تف هم کف دست زخیم نگذاشت .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ازسرگیری «محدود» حج عمره در عربستان و آغاز عزاداری‌های اربعین در کربلاروزانه تنها به شش هزار زائر اجازه انجام ورود به اماکن مقدس و انجام حج عمره داده می‌شود. در نخستین مرحله از کاهش محدودیت‌های کرونایی این سهمیه تنها به زائران داخلی و شهروندان عربستانی اختصاص داده شده است و هر فرد فقط سه ساعت برای انجام اعمال مخصوص به حج عمره فرصت دارد. دردما دراین سرزمین نفرین شده یک دوتا نیست حج عمره برای چرخیدن پیرمردها به دوربتخانه کعبه جیب آنهاراخالی می کندوعزاداری وزدن برسروسینه به خاطرمردگان هزاروجهارصدسال قبل قبرستانهای کربلا ونجف مغزجوانان راخالی وپوک می کندحال این مردم نادان خرافات زده کی بایستی به خودبیایندمعلوم نیست دردمادراین سرزمین یکی دوتا نیست دین عقب مانده دروغینی که ازبیابانهای عربستان بازورشمشیربه اجدادما تحمیل شدبعدازهزاروچهرصدسال همچنان درحال غارت این سرزمین است حج عمره دروغین برای چرخیدن دوربتخانه کعبه جیب مردم راخالی می کندوعزاداری برای مردگان قبرستانهای کربلاونجف می کنند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برادرم در تظاهرات حمایتی از آذربایجان در تبریز دستگیر شده چه باید بکنیم؟بزار اون تو بپوسه تا یاد بگیره دیگه واسه خاک یه کشور دیگه کون خود شو پاره نکنه در ضمن شعار های نژادپرستانه ام زیاد دادن امثال داداشت بندازین تو توالت سیفون رو بکشید.مردم ایران با این همه ظلم ،رفته برای مردم آذربایجان تظاهرات کرده؟؟؟!!!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رکورد تهران در فوتی‌های کرونا/ احتمال اعمال محدودیت در سفر به شمالمعاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به تعداد قابل توجه فوتی‌های کرونا در تهران، گفت: اگر آخر هفته سفر به شمال کشور و یا سایر نقاط را شاهد باشیم، احتمال بروز پیک جدید بیماری بعید نخواهد بود؛ به همین دلیل اعمال محدودیت‌هایی را مدنظر داریم که ممکن است یکی از آنها محدودیت‌ها در تردد به سمت شمال کشور باشد. به قول سلامی دولت مردان امریکا جرات حضور در خیابانها رو ندارن!!! اره فقط تو و رهبرت و روحانی میتونید بین مردم بیایید!!! دیوی خان
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »