وزیر امور خارجه آمریکا: تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران لغو نمی‌شوند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه آمریکا: تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران لغو نمی‌شوند العربيه_فارسى

از سوی دیگر کاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این آژانس را متهم به سیاسی‌کاری کرده و مدعی شد روش کار مدیرکل آژانس می‌تواند به مانعی در مسیر همکاری تهران و آژانس مبدل شود.

غریب‌آبادی درباره سخنان رافائل گروسی و نگرانی او از ادامه روند غنی‌سازی اورانیوم در ایران دلیل روش جانبه‌دارانه ضد ایران او دانست. او در صفحه اینستاگرامش نوشت: «گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با روند همکاری ایران و آژانس تطابق ندارد. این گزارش ناصحیح است زیرا که بر مبنای منابع موثق تهیه نشده و قانع‌کننده نیست و همه جوانب همکاری دو طرف را نمایش نمی‌دهد.»

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه 7 ژوئن 2021 با اشاره به اینکه هنوز توضیحات کافی درباره ذرات اورانیوم پیدا شده در 3 مرکز هسته‌ای این کشور نداد، مجددا از ایران خواست با شفافیت عمل کرده و برای اعتمادسازی اطلاعات لازم را در اختیار این آژانس قرار دهد.او گفت: «پیشرفت محسوسی در مذاکرات با ایران نداشته‌ایم. ایران گفته همکاری می‌کند، اما در عمل هیچ اقدامی نکرد. از ایران می‌خواهیم شفاف‌سازی کرده و برای اعتمادسازی، اطلاعاتی ارائه دهد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: « اگر ایران پای‌بندی خود به تعهدات را نشان ندهد، اعتمادسازی مجدد صورت نخواهد گرفت. ایران نمی تواند مانع کار بازرسان بین‌المللی شود و سپس وانمود کند که اعتماد متقابل وجود دارد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار وزیر خارجه آمریکا؛ ایران به ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک می‌شود«آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه 7 ژوئن 2021 تأکید کرد، اگر ایران به این شکل به برنامه هسته‌ای خود ادامه دهد، فاصله آن با ساخت سلاح اتمی به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دیدار وزیر نیروی ایران با وزیر خارجه تاجیکستانوزیر نیروی ایران و وزیر امور خارجه تاجیکستان در شهر دوشنبه دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی ولیعهد سعودی با وزیر خارجه بریتانیا درباره تحولات منطقهشاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی، بامداد روز دوشنبه 17 خرداد، طی گفت‌وگو با دومنیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، آخرین تحولات به به گاو_شیرده انگل_یس اومده گاوها سعودی را بدوشه... 🤭😂😉🥳🍿 هههههه. سعود. فقط. به جز. از جزیه دادن. دیگر. چه را. میفهمد.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آلمان: گفت‌وگوها برای احیای برجام در مرحله پایانی استوزیر امورخارجه آلمان گفت که رایزنی‌های وین برای احیای برجام در مرحله پایانی قرار دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بحث درباره ایران در دیدار وزیر خارجه بریتانیا و ولیعهد عربستانوزیر امور خارجه بریتانیا در این نشست البته تاکید کرده که ریاض یک دوست نزدیک و شریکی دیرینه برای لندن به شمار می‌رود. اینارو ول کنید . از USSLiberty چخبر؟ بریتانیا دنبال منافع مادی خود در غرب آسیا و در ارتباط با عربستانِ کودک کش است! عربستان باید در مورد تجاوز به یمن و نسل کشی در آنجا پاسخگو باشد بریتانیا و وزیر خارجه آن اگر مدعی حقوق بشرند باید عربستان را مورد سوال قرار دهد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر خارجه بریتانیا در سفر به عربستان بر تعهد لندن بر مقابله با «تهدیدات ایران» تاکید کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ایران تهدیدی برای کسی نیست این غربی ها و برخی اعراب هستند که در توهم یا بده بستان های خود غوطه می خورند! فقط حرف هست و بس.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »