وزیر امور خارجه آمریکا: تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران لغو نمی‌شوند

08/06/2021 07:37:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا: تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران لغو نمی‌شوند #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, آمریکا

وزیر امور خارجه آمریکا : تحریم ‌های غیرهسته‌ای ایران لغو نمی‌شوند العربيه_فارسى

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 8 ژوئن 2021 تاکید کرد که کشورش تحریم ‌های غیرهسته‌ای را از روی ایران بر نخواهد داشت. بلینکن

از سوی دیگر کاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این آژانس را متهم به سیاسی‌کاری کرده و مدعی شد روش کار مدیرکل آژانس می‌تواند به مانعی در مسیر همکاری تهران و آژانس مبدل شود.غریب‌آبادی درباره سخنان رافائل گروسی و نگرانی او از ادامه روند غنی‌سازی اورانیوم در ایران دلیل روش جانبه‌دارانه ضد ایران او دانست.

او در صفحه اینستاگرامش نوشت: «گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با روند همکاری ایران و آژانس تطابق ندارد. این گزارش ناصحیح است زیرا که بر مبنای منابع موثق تهیه نشده و قانع‌کننده نیست و همه جوانب همکاری دو طرف را نمایش نمی‌دهد.»رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه 7 ژوئن 2021 با اشاره به اینکه هنوز توضیحات کافی درباره ذرات اورانیوم پیدا شده در 3 مرکز هسته‌ای این کشور نداد، مجددا از ایران خواست با شفافیت عمل کرده و برای اعتمادسازی اطلاعات لازم را در اختیار این آژانس قرار دهد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

هشدار وزیر خارجه آمریکا؛ ایران به ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک می‌شود«آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه 7 ژوئن 2021 تأکید کرد، اگر ایران به این شکل به برنامه هسته‌ای خود ادامه دهد، فاصله آن با ساخت سلاح اتمی به

دیدار وزیر نیروی ایران با وزیر خارجه تاجیکستانوزیر نیروی ایران و وزیر امور خارجه تاجیکستان در شهر دوشنبه دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

گفت‌وگوی ولیعهد سعودی با وزیر خارجه بریتانیا درباره تحولات منطقهشاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی، بامداد روز دوشنبه 17 خرداد، طی گفت‌وگو با دومنیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، آخرین تحولات به به گاو_شیرده انگل_یس اومده گاوها سعودی را بدوشه... 🤭😂😉🥳🍿 هههههه. سعود. فقط. به جز. از جزیه دادن. دیگر. چه را. میفهمد.

وزیر خارجه آلمان: گفت‌وگوها برای احیای برجام در مرحله پایانی استوزیر امورخارجه آلمان گفت که رایزنی‌های وین برای احیای برجام در مرحله پایانی قرار دارد.

بحث درباره ایران در دیدار وزیر خارجه بریتانیا و ولیعهد عربستانوزیر امور خارجه بریتانیا در این نشست البته تاکید کرده که ریاض یک دوست نزدیک و شریکی دیرینه برای لندن به شمار می‌رود. اینارو ول کنید . از USSLiberty چخبر؟ بریتانیا دنبال منافع مادی خود در غرب آسیا و در ارتباط با عربستانِ کودک کش است! عربستان باید در مورد تجاوز به یمن و نسل کشی در آنجا پاسخگو باشد بریتانیا و وزیر خارجه آن اگر مدعی حقوق بشرند باید عربستان را مورد سوال قرار دهد

وزیر خارجه بریتانیا در سفر به عربستان بر تعهد لندن بر مقابله با «تهدیدات ایران» تاکید کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ایران تهدیدی برای کسی نیست این غربی ها و برخی اعراب هستند که در توهم یا بده بستان های خود غوطه می خورند! فقط حرف هست و بس.

گفت صدها تحریم اینگونه علیه تهران وجود دارد.«چند هفته» کاهش خواهد یافت.وزیر نیروی ایران و وزیر امور خارجه تاجیکستان در شهر دوشنبه دیدار و گفتگو کردند.June 7, 2021 Advertisement در این جلسه، شاهزاده خالد بن بندر بن سلطان بن عبدالعزیز، سفیر سعودی در بریتانیا، شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر امور خارجه سعودی و دکتر ماجد بن عبدالله القصیبی وزیر تجارت پادشاهی عربی سعودی نیز حضور داشتند.

از سوی دیگر کاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این آژانس را متهم به سیاسی‌کاری کرده و مدعی شد روش کار مدیرکل آژانس می‌تواند به مانعی در مسیر همکاری تهران و آژانس مبدل شود. غریب‌آبادی درباره سخنان رافائل گروسی و نگرانی او از ادامه روند غنی‌سازی اورانیوم در ایران دلیل روش جانبه‌دارانه ضد ایران او دانست. بلینکن اضافه کرد: «برنامه اتمی ایران با سرعت به جلو پیش می‌رود، هر چه این روند بیشتر ادامه یابد، مدت زمان رسیدن به تولید مواد شکاف‌پذیر کمتر می‌شود. او در صفحه اینستاگرامش نوشت: «گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با روند همکاری ایران و آژانس تطابق ندارد.2021 Ankara استانبول/ خبرگزاری آناتولی رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران و سراج الدین مهرالدین وزیر امور خارجه تاجیکستان امروز سه‌شنبه در پایتخت این کشور دیدار و گفتگو کردند. این گزارش ناصحیح است زیرا که بر مبنای منابع موثق تهیه نشده و قانع‌کننده نیست و همه جوانب همکاری دو طرف را نمایش نمی‌دهد. کاهش تحریم‌ها شایان ذکر است که گفتگوهای غیر مستقیم اتمی میان ایران و آمریکا جهت برآورد اراده دو طرف برای بازگشت به توافق اتمی 2015 ، از ماه آوریل گذشته در وین آغاز شد.» رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه 7 ژوئن 2021 با اشاره به اینکه هنوز توضیحات کافی درباره ذرات اورانیوم پیدا شده در 3 مرکز هسته‌ای این کشور نداد، مجددا از ایران خواست با شفافیت عمل کرده و برای اعتمادسازی اطلاعات لازم را در اختیار این آژانس قرار دهد.

Advertisement او گفت: «پیشرفت محسوسی در مذاکرات با ایران نداشته‌ایم. در مقابل، تحریم‌های وضع شده از سوی آمریکا و سازمان ملل کاهش می‌یابد. وزیر نیروی ایران به‌منظور شرکت در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، تجاری، فنی و فرهنگی این کشور و تاجیکستان به دوشنبه پایتخت این کشور سفر کرده است. ایران گفته همکاری می‌کند، اما در عمل هیچ اقدامی نکرد. از ایران می‌خواهیم شفاف‌سازی کرده و برای اعتمادسازی، اطلاعاتی ارائه دهد. Advertisement فقط 8 روز فرصت هست اگر دور ششم مذاکرات در روز پنج شنبه آینده از سر گرفته شود، ایران و قدرت‌های جهانی فقط 8 روز قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران مهلت دارند تا به یک توافق جدید برسند. امیدواریم اظهارات ایران درباره حسن نیت، به اقدامات جدی تبدیل شود.» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: « اگر ایران پای‌بندی خود به تعهدات را نشان ندهد، اعتمادسازی مجدد صورت نخواهد گرفت. این در حالی است که «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، از ایران خواسته که شفاف رفتار کند و اطلاعات درخواستی لازم را جهت «اعتمادسازی» در اختیار بازرسان بین المللی قرار دهد.

ایران نمی تواند مانع کار بازرسان بین‌المللی شود و سپس وانمود کند که اعتماد متقابل وجود دارد.» او هشدار داد: «ایران غنی‌سازی اورانیوم را به غلظت مورد نیاز برای ساخت بمب اتمی نزدیک کرده است. تهران چیزی تقدیم نکرده است در این راستا «گروسی» تأکید کرد که علی رغم وعده ایران مبنی بر همکاری با آژانس، اما چیزی ارائه نکرده است.» .