وزیر بهداشت ایران: واکسیناسیون کرونا ۲ روز دیگر با واکسن روسی آغاز می‌شود

19/11/1399 11:33 ق.ظ

سعید نمکی اولین گروه اولویت‌دار برای واکسیناسیون را کادر درمانی فعال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها اعلام کرد.

سعید نمکی اولین گروه اولویت‌دار برای واکسیناسیون را کادر درمانی فعال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری های ایران سعید نمکی اولین گروه اولویت دار برای واکسیناسیون را کادر درمانی فعال در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها اعلام کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز شنبه گفته بود که کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹» پیش از روز ۲۲ بهمن، سالگرد پیروزی انقلاب سال ۱۳۵۷ آغاز خواهد شد.

علی خامنه ای، رهبر ایران چند هفته پیش در جریان یکی از سخنرانی های تلویزیونی خود واردات واکسن های آمریکایی و بریتانیایی را ممنوع اعلام کرده بود. این سخنان واکنش های زیادی را در میان کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی برانگیخت.واکسن روسی «اسپوتنیک وی» از هفته گذشته و به دنبال انتشار گزارشی از میزان کارایی آن در نشریه علمی «لانست» در سطح جهان مورد توجه قرار گرفته است. این در حالی است که تا پیش از آن شک و تردیدهای زیادی درباره میزان کارایی و ایمنی آن مطرح می شد.

لنست: واکسن روسی «اسپوتنیک» تا حدود ۹۲ درصد در مقابل کووید۱۹ موثر است وزیر بهداشت ایران روز یکشنبه این واکسن را «یکی از کم عیب ترین و کم خطرترین واکسن ها» توصیف کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در کشور/ اولین واکسن روسی به فرزند وزیر بهداشت تزریق شدوزیر بهداشت گفت:‌ با پشتکار از منابع موثق دیگر واکسن کرونا را تا اواخر بهمن وارد کشور خواهیم کرد. نوش دارو بعد از مرگ سهراب انقدر مرد بود که اولین نفر به بچه خودش تزریق کنه ...یه آدم درست تو دولت باشه فقط نمکیه

آغاز واکسیناسیون در ایران؛ پسر وزیر بهداشت نخستین واکسن را زدمحموله های بعدی واکسن روسی کرونا بناست به‌ترتیب در روزهای ۳۰ بهمن، ۱۰ اسفند و ۱۰ فروردین‌ماه به ایران فرستاده شود. الهی بمیرم، چقدر ایثار آخه چقدر از خودگذشتگی یا برچست فایزرز رو کندن برچسب روسی رو زدن یا اینکه آب مقطر خالی زده باورش برای من سخته که واکسنی که تزریق شده روسی باشه.

آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران با تزریق به پسر وزیر بهداشت | DW | 09.02.2021واکسیناسیون سراسری کرونا در ایران با واکسن روسی اسپوتنیک رسما روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن آغاز شد. اولین کسی که این واکسن را تزریق کرد پارسا نمکی، فرزند وزیر بهداشت بود. کادر درمانی بیمارستان امام خمینی تهران نفرات بعدی بودند. یعنی چاپلوس تر و چندش تر ای بشر ندیدم مرزهای چاپلوسیو یه تنه درنوردیده 😐🙄 فرزند نمکی لحظاتی قبل از شروع واکسیناسیون 😂

وزیر بهداشت ایران: واکسیناسیون از ۲۱ بهمن آغاز می‌شود | DW | 07.02.2021سعید نمکی ضمن اعلام تاریخ آغاز واکسیناسیون وعده داد که واکسن ایرانی هم تا بهار به بازار خواهد آمد. با وجود این که کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی تازه آغاز شده، نمکی آن را «بسیار کم عارضه» توصیف کرد. سلام من نمی خوام فرزندم واکسن غیر ایرانی، بگیره خواهش می کنم برای امتحان هم که شده، واکسن ایرانی را شروع کنید

وزیر بهداشت ترکیه از آغاز مرحله واکسیناسیون شهروندان بالای 60 سال خبر دادوزیر بهداشت ترکیه از آغاز مرحله واکسیناسیون شهروندان بالای 60 سال خبر داد

گلایه وزیر بهداشت از تعلل در بستن مرزهای عتبات/آغاز مرحله دوم واکسیناسیون در گروه‌های آسیب‌پذیروزیر بهداشت با بیان اینکه متاسفانه در خوزستان خیز سنگینی از بیماری کووید-۱۹ را داریم و منشاء بیماری اکثرا ویروس موتاسیون یافته است، گفت: مکررا اعلام کردم که اگر پروتکل‌ها را رعایت نکنیم، طوفانی از بیماری کووید-۱۹ با نوع موتاسیون یافته را خواهیم داشت و متاسفانه این اتفاق افتاد. وی سپس از رهبر انقلاب به خاطر استفاده‌ی حرفه‌ای از ماسک تشکر کرد. کاملا درست است. آنهایی که همه چی رو با کشورای خلیج مقایسه میکنن ببینند که جریمه نزدن ماسک در خارج از خانه حتی بدون حضور فرد دوم چقدر است سرشان صوت قطار میکشد پروتکل‌های بهداشتی فقط ماسک زدن نیست اصرار عجیب،خودخواهانه و خطرناک بر برگزاری تجمعاتی مثل برگزاری آزمونهای غیرضروریه که از اول هم معلومه که عمرا پروتکل های بهداشتی در آن اجرا بشه تعویق_آزمون_کانون_وکلای_اسکودا تعویق_آزمون_دکتری1400_وزارت_علوم

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران روز یکشنبه گفت که کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» از دو روز دیگر با واکسن روسی «اسپوتنیک وی» آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری های ایران سعید نمکی اولین گروه اولویت دار برای واکسیناسیون را کادر درمانی فعال در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها اعلام کرد. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز شنبه گفته بود که کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹» پیش از روز ۲۲ بهمن، سالگرد پیروزی انقلاب سال ۱۳۵۷ آغاز خواهد شد.

علی خامنه ای، رهبر ایران چند هفته پیش در جریان یکی از سخنرانی های تلویزیونی خود واردات واکسن های آمریکایی و بریتانیایی را ممنوع اعلام کرده بود. این سخنان واکنش های زیادی را در میان کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی برانگیخت.واکسن روسی «اسپوتنیک وی» از هفته گذشته و به دنبال انتشار گزارشی از میزان کارایی آن در نشریه علمی «لانست» در سطح جهان مورد توجه قرار گرفته است. این در حالی است که تا پیش از آن شک و تردیدهای زیادی درباره میزان کارایی و ایمنی آن مطرح می شد.

لنست: واکسن روسی «اسپوتنیک» تا حدود ۹۲ درصد در مقابل کووید۱۹ موثر است

وزیر بهداشت ایران روز یکشنبه این واکسن را «یکی از کم عیب ترین و کم خطرترین واکسن ها» توصیف کرد. سعید نمکی در مورد واکسن روسی «اسپوتنیک وی» اظهار داشت: «صبوری کردیم و امروز همه فهمیده اند که اروپا و شرکت های واکسن ساز اروپایی مثل آسترازنکا نیز به دنبال همکاری با شرکت تولید کننده این واکسن هستند. بنای قهر با هیچ کس نداریم با اینکه جزو اولین مذاکره کنندگان برای خرید این واکسن بودیم پانزدهمین کشوری هستیم که این واکسن را تزریق می کنیم.»

وی افزود که دولت در نظر دارد پس از واکسیناسیون کادر درمانی فعال در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها تزریق واکسن به «بقیه کادر درمان و [ساکنان] خانه های سالمندان و افراد بالای ۶۵ سال» را آغاز کند. با این حال او جدولی زمانی برای واکسیناسیون این گروه ها ارائه نکرد.

ایران چند روز پیش اولین محموله از واکسن اسپوتنیک وی را دریافت کرد.سعید نمکی در بخشی از سخنان روز یکشنبه خود همچنین نسبت به واکسیناسیون و چشم انداز پایان همه گیری «کووید ۱۹» ابراز تردید کرد. وزیر بهداشت ایران با این حال تزریق واکسن را «تنها را چاره» دانست. وی گفت: «هیچ متخصصی نمی تواند آینده واکسیناسیون آن را پیش بینی کند و بگوید در آینده چند درصد موفق است چقدر می تواند مردم را علیه بیماری کووید ۱۹ بیمه کند اما تنها راه چاره این است که در این راه گام برداریم.»

محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و داروی ایران هفته گذشته گفته بود که ورود ۵۰۰ هزار دوز از واکسن اسپیوتنیک وی از روسیه «قطعی» شده است. او افزوده بود که سازمان غذا و دارو به دنبال واردات «دو میلیون دوز» از این واکسن است و «چانه زنی» در این مورد ادامه دارد.

بنا به اعلام وزیر بهداشت ایران قرار است حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار دوز از واکسن آسترازنکا نیز از سبد کوواکس وارد شود.