وزیر امنیت و مرزبانی بریتانیا ایران را به دلیل حملات سایبری «کشور متخاصم» نامید

06/10/1400 10:45 ب.ظ

دیمین هيندز، وزیر امنیت و مرزبانی بریتانیا گفت ایران به همراه کشورهای چین، روسیه و کره‌شمالی به دلیل «فعالیت‌های زیان بار در عرصه سایبری، کشورهای متخاصم تلقی می‌شوند». او در...

دیمین هيندز، وزیر امنیت و مرزبانی بریتانیا گفت ایران به همراه کشورهای چین، روسیه و کره‌شمالی به دلیل «فعالیت‌های زیان بار در عرصه سایبری، کشورهای متخاصم تلقی می‌شوند». او در... رئیس‌جمهور ونزوئلا گفته است با دولت ابراهیم رئیسی بر سر چند پروژه جدید توافق کرده و به دعوت همتای ایرانی خود به زودی راهی تهران می‌شود.

نیکلاس مادورو روز دوشنبه ۶ دی‌ماه در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه لبنانی وابسته به جمهوری اسلامی ایران، گفت پروژه‌های جدید شامل «ایجاد شبکه و همکاری‌های اقتصادی» است و دستور کار سفر رسمی وی به تهران پیگیری این موضوع است.

ونزوئلا با تورم ۲۷۰۰ درصدی در سال جاری، به همراه ایران، سودان، لبنان، یمن، زیمبابوه و سورینام بیشترین نرخ تورم را در جهان دارد و با بحران اقتصادی گسترده‌ای مواجه است. نیکلاس مادورو در این گفت‌وگو همچنین به دو سفر پیاپی قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای سپاه قدس به ونزوئلا در آستانه انتخابات این کشور در ماه‌های مارس و آوریل سال ۲۰۱۹ اشاره کرد و گفت که در این سفرها نیز بر همکاری پیرامون چندین حوزه توافق شد که حوزه برق نیز بخشی از آن بود.

ایران طی سال‌های گذشته همچنین محموله‌های سوخت و میعانات گازی به ونزوئلا تحویل داده و پروژه‌های عمرانی و تجاری در این کشور انجام داده است. مقامات غربی همراه بسیاری از کشورهای دیگر، از جمله کشورهای آمریکای لاتین ریاست جمهوری مادورو را «غیرمشروع و برآمده از تقلب انتخاباتی» عنوان کرده‌اند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

وزیر امور خارجه اسرائیل: در صورت لزوم «برای حفظ امنیت خود» به تنهایی اقدام خواهیم کرد▪️یائیر_لاپید، وزیر امور خارجه و نخست وزیر جایگزین اسرائیل، روز دوشنبه ۶ دی ماه با حضور در جلسه «کمیته امور خارجی و دفاعی» پارلمان اسرائیل، به موضوع ازسرگیری مذاکرات احیای برجام در وین پرداخت. این بایدن احمق به اخوند های الدنگ ایران فقط زمان میدهد... باید به مراکز نظامی و هسته ای ایران حمله ای گسترده کرد

وزیر خارجه اسرائیل: در صورت لزوم به تنهایی علیه ایران اقدام می‌کنیمیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، در آستانه ازسرگیری مذاکرات احیای برجام در وین، هشدار داد که در صورت لزوم اسرائیل آماده است به تنهایی علیه ایران اقدام کند. او که اخیرا بر... بیاید منتظر ایم اما موقع برگشت جایی به اسم اسرائیل وجود خارجی نخواهد داشت البته اگه برگردید خوش اومدید منتظریم. رژیم آخوندی می گوید تنها پاک هستی من هستم و اسرائیل تو می خواهی او را تنهایی نابود کنی؟ اسرائیل اشتباه می کنی او می خواهد تو را همیشه نابود کند. فقط مواظب باشید تجربه پاکی خاورمیانه زیاد داشته است، البته پاکستان شرق خاورمیانه است، اما مشکل پاکی هنوز حل نشده است و ادامه دار است😂.

وزیر دفاع ترکیه به بوسنی و هرزگوین و کوزوو سفر می‌کندوزیر دفاع ملی ترکیه به منظور انجام چند دیدار رسمی به بوسنی و هرزگوین و کوزوو سفر می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

آزمایش کرونای دختر نخست وزیر اسرائيل مثبت شد؛ نفتالی بنت به قرنطینه رفتدفتر نخست وزیر اسرائيل می‌گوید که او و اعضای خانواده‌اش از تمام قوانین و مقررات مربوط به کووید-۱۹ پیروی خواهند کرد. دختر نفتالی بنت کاملا واکسینه شده بود. بر پدر نفتالی لعنت کتی اسرایلش به چپم

انتصاب یک شهروند شیعی به معاونت وزیر اقتصاد در دولت طالبانانتصاب یک شهروند شیعی به معاونت وزیر اقتصاد در دولت طالبان گروه طالبان که از ماه اوت امسال اداره افغانستان را به دست گرفته است، یک اقتصاددان شیعه را به عنوان معاون وزیر اقتصاد این کشور منصوب کرد.

افزایش شمار مبتلایان به سویه اومیکرون در ایران به 26 نفرمقامات وزارت بهداشت ایران اعلام کردند که مبتلایان به سویه اومیکرون ویروس کرونا در این کشور به 26 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

رئيس‌ جمهور ونزوئلا برای ایجاد یک شبکه اقتصادی به تهران سفر می‌کند

رئیس‌جمهور ونزوئلا گفته است با دولت ابراهیم رئیسی بر سر چند پروژه جدید توافق کرده و به دعوت همتای ایرانی خود به زودی راهی تهران می‌شود.

نیکلاس مادورو روز دوشنبه ۶ دی‌ماه در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه لبنانی وابسته به جمهوری اسلامی ایران، گفت پروژه‌های جدید شامل «ایجاد شبکه و همکاری‌های اقتصادی» است و دستور کار سفر رسمی وی به تهران پیگیری این موضوع است.

ونزوئلا با تورم ۲۷۰۰ درصدی در سال جاری، به همراه ایران، سودان، لبنان، یمن، زیمبابوه و سورینام بیشترین نرخ تورم را در جهان دارد و با بحران اقتصادی گسترده‌ای مواجه است.

نیکلاس مادورو در این گفت‌وگو همچنین به دو سفر پیاپی قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای سپاه قدس به ونزوئلا در آستانه انتخابات این کشور در ماه‌های مارس و آوریل سال ۲۰۱۹ اشاره کرد و گفت که در این سفرها نیز بر همکاری پیرامون چندین حوزه توافق شد که حوزه برق نیز بخشی از آن بود.

ایران طی سال‌های گذشته همچنین محموله‌های سوخت و میعانات گازی به ونزوئلا تحویل داده و پروژه‌های عمرانی و تجاری در این کشور انجام داده است.

مقامات غربی همراه بسیاری از کشورهای دیگر، از جمله کشورهای آمریکای لاتین ریاست جمهوری مادورو را «غیرمشروع و برآمده از تقلب انتخاباتی» عنوان کرده‌اند.

رئيس جمهور ونزوئلا در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد برای اولین بار از زمان تحریم‌های آمریکا، رشد اقتصادی ونزوئلا در سال جاری مثبت شده است.

این در حالی است که بر اساس برآورد صندوق بین‌المللی پول، رشد اقتصادی ونزوئلا از سال ۲۰۱۳ همواره منفی بوده و حتی طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ هر سال اقتصاد کشور بین ۱۵ تا ۳۵ درصد کوچکتر شده و امسال نیز انتظار می‌رود رشد منفی ۵ درصدی و سال آینده رشد منفی ۳ درصدی داشته باشد.

با استفاده از گزارش‌های المیادین، صندوق بین‌المللی پول. د.خ