وزیر دفاع آمریکا با هدف تمرکز بر ثبات منطقه دریای سیاه راهی اروپا می‌شود

24/07/1400 05:32:00 ب.ظ

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، این هفته برای دیدار با رهبران گرجستان، اوکراین، و رومانی و نیز شرکت در نشست وزیران دفاع ناتو در بلژیک راهی اروپا می‌شود.

ناتو, اروپا

🔺 وزیر دفاع آمریکا با هدف تمرکز بر ثبات منطقه دریای سیاه راهی اروپا می‌شود ▪ لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا ، این هفته برای دیدار با رهبران گرجستان ، اوکراین ، و رومانی و نیز شرکت در نشست وزیران دفاع ناتو در بلژیک به اروپا می‌رود. ⬇ بیشتر بخوانید:

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا ، این هفته برای دیدار با رهبران گرجستان ، اوکراین ، و رومانی و نیز شرکت در نشست وزیران دفاع ناتو در بلژیک راهی اروپا می‌شود.

بنا بر این بیانیه، آقای آستن در گرجستان با ایراکلی گاریباشویلی، نخست وزیر، و جوانشیر بورچولادزه، وزیر دفاع، دیدار و درباره روابط دوجانبه و امنیت منطقه گفت وگو خواهد کرد.وزیر دفاع آمریکا در اوکراین نیز با ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری، و آندری تاران، وزیر دفاع، دیدار و درباره «حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین» و همچنین اصلاحات در صنایع دفاعی آن کشور گفت وگو خواهد کرد.

آقای آستین در رومانی با کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری، و نیکولای چیوکا، وزیر دفاع ملی، دیدار و درباره روابط دوجانبه گفت وگو خواهد کرد. وی در آن کشور همچنین به دیدار نیروهای آمریکایی مستقر در یک پایگاه هوایی خواهد رفت.او سپس در بلژیک در جلسه ای با حضور همتایان خود در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، و ینس استولتنبرگ، دبیر کل آن سازمان، شرکت می‌کند تا اطمینان حاصل کند که این اتحادیه «برای چالش‌های آینده آماده است.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

وزیر خارجه عربستان در آمریکا؛ شاهزاده سعودی در مورد ایران با بلینکن و مالی گفت‌وگو کردآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت: شراکت قوی بین ایالات متحده و عربستان سعودی وجود دارد. ما متعهد به دفاع از پادشاهی هستیم. کارهای زیادی داریم که با هم در زمینه مسائل مختلف بسیار مهم انجام دهیم؛ از تغییرات اقلیمی گرفته تا انرژی، از در گیری‌های یمن تا مسايل مربوط به ایران. آمریکااین گاو شیرده رو میدوشه، میگه واسه جلوگیری از برنامه اتمی ایران میدوشمت،اینم با اجازه آمریکا مخالفانش رو اره میکنه،میگه واسه جلوگیری از برنامه اتمی ایران اره میکنم،جالب اینکه همه میدونند برنامه اتمی ایران فقط یه بهانه است واسه دوشیدن این و سرکوب کردن اون،حتی خودشونم میدونن شيداى_همدانى_را_آزاد_كنيد

گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه چین در مورد برجام و برنامه جامع همکاری ۲۵ سالهوزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین طی تماس تلفنی آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی را مورد بررسی قرار دادند.

حضور وزیر امور خارجه در صدا و سیما و دیدار با رئیس جدید این سازمانحسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه، عصر امروز ضمن حضور در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با رئیس جدید سازمان دیدار و حسن اعتماد مقام‌ معظم رهبری (مد ظله العالی) در انتصاب پیمان جبلی به این مسئولیت خطیر را تبریک گفت. لاتعلب بالنار /المملكة العربية السعودية العظمة

وزیر خارجه سعودی: در گفت‌وگو با ایران جدی هستیمشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی سعودی مذاکرات جاری با طرف ایرانی را جدی توصیف کرد.وزیر خارجه سعودی، جمعه، 15 اکتبر در گفت‌وگو با روزنامه او فقط زبان زور می فهمد

وزیر دفاع لبنان: اجازه نخواهیم داد امنیت لبنان تهدید شودوزیر دفاع لبنان اعلام کرد، بخش نظامی این کشور هرگز اجازه نخواهد داد هیچ گونه تجاوزی موجب ایجاد ناآرامی شده یا امنیت عمومی را تهدید کند.

دیدار وزرای دفاع ترکیه و لهستان در ورشووزیران دفاع ترکیه و لهستان در ورشو دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آ ناتو لی Dear immigrants, Lukashenka is using you. Don't let him to use you. Lukashenka will put your life in danger

وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت این وزارتخانه «قاطعانه از هم‌پیمانان و شرکای اروپایی خود در برابر اقدامات بی‌ثبات‌کننده روسیه در منطقه حساس دریای سیاه حمایت می‌کند، و وزیر دفاع مشتاقانه منتظر دیدار با همتایان خود و دیگر مقامات ارشد به منظور تحکیم تعهد ایالات متحده نسبت به یک اروپای ایمن، پایدار، و مرفه است.اشتراک چاپ شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود وزیر امور خارجه عربستان سعودی، با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، و رابرت مالی نماینده ویژه این وزارتخانه در امور ایران، دیدار کرد.به گزارش ایسنا، وزیر امورخارجه کشورمان ضمن مرور آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و تاکید ویژه بر ضرورت عملیاتی ساختن برنامه جامع همکاری  ۲۵ ساله، از همراهی ارزشمند چین در تامین واکسن مورد نیاز کشورمان تقدیر کرد و در خصوص آخرین وضعیت برجام با همتای چینی تبادل نظر کرد .به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر امورخارجه با اعلام آمادگی دستگاه دیپلماسی برای حمایت و همراهی با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تحقق برنامه های تحولی خود، برای جبلی در سمت جدید آرزوی توفیق و موفقیت نمود.

» بنا بر این بیانیه، آقای آستن در گرجستان با ایراکلی گاریباشویلی، نخست وزیر، و جوانشیر بورچولادزه، وزیر دفاع، دیدار و درباره روابط دوجانبه و امنیت منطقه گفت وگو خواهد کرد. وزیر دفاع آمریکا در اوکراین نیز با ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری، و آندری تاران، وزیر دفاع، دیدار و درباره «حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین» و همچنین اصلاحات در صنایع دفاعی آن کشور گفت وگو خواهد کرد. بر اساس گزارش ها، شاهزاده فیصل بن فرحان در دیدار با رابرت مالی، که در نمایندگی دیپلماتیک ریاض در واشنگتن برگزار شد، درباره برنامه هسته ای ایران و اقدامات این کشور در منطقه گفت‌وگو کردند. آقای آستین در رومانی با کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری، و نیکولای چیوکا، وزیر دفاع ملی، دیدار و درباره روابط دوجانبه گفت وگو خواهد کرد. وزیر امور خارجه چین با اعلام آمادگی پکن برای عملیاتی نمودن سند همکاری ۲۵ ساله، بر تعهد پکن به ادامه همکاری ها با تهران برای مهار کرونا و تامین واکسن مورد نیاز به هر میزان و تا هر زمان که تهران درخواست داشته باشد، تاکید کرد. وی در آن کشور همچنین به دیدار نیروهای آمریکایی مستقر در یک پایگاه هوایی خواهد رفت. در عین حال، بنا بر اعلام وزارت خارجه آمریکا، رابرت مالی سفر به سه کشور امارات متحده عربی، قطر و عربستان سعودی را از روز جمعه ۲۳ مهر آغاز می کند و محور این سفر که تا بیست و نهم مهرماه ادامه خواهد داشت، بررسی اقدامات تهران در منطقه و گفت‌وگو درباره تلاش‌ها برای متقاعد کردن ایران به بازگشت به اجرای کامل برجام است. او سپس در بلژیک در جلسه ای با حضور همتایان خود در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، و ینس استولتنبرگ، دبیر کل آن سازمان، شرکت می‌کند تا اطمینان حاصل کند که این اتحادیه «برای چالش‌های آینده آماده است.

» افزایش همکاری‌ها و تقویت ناتو از اصلی‌ترین اهداف سیاست خارجی دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، معرفی شده است. در ابتدای این دیدار آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت: «شراکت قوی بین ایالات متحده و عربستان سعودی وجود دارد. وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در پی آغاز گفتگوهای ایران و اتحادیه اروپایی که روز قبل در سطح معاون سیاسی وزیر امورخارجه و معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا صورت گرفت، ضمن تشریح ابعاد گفتگوهای صورت گرفته و تبیین سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ضرورت رفع موثر و کامل تحریم های یکجانبه و غیرقانونی رژیم امریکا، از بی عملی سه کشور اروپایی انتقاد کرد . برترین‌ها پر خواننده‌ترين‌ها ۱ بنکسی بار دیگر خبرساز شد؛ فروش «عشق در سطل زباله» به قیمت ۱۸ میلیون پوند ۲ .