وزیر دفاع صربستان: ‌خواستار توسعه همکاری‌های دفاعی با ترکیه هستیم

05/09/1399 06:52 ب.ظ

وزیر دفاع صربستان گفت که کشورش مایل به افزایش همکاری‌های نظامی و دفاعی با ترکیه است. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع صربستان گفت که کشورش مایل به افزایش همکاری‌های نظامی و دفاعی با ترکیه است. - خبرگزاری آناتولی نبوژسا استفانوویچ، وزیر دفاع صربستان در دیدار با تانژو بیلقیچ سفیر ترکیه در بلگراد گفت: «صربستان خواستار افزایش همکاری‌های نظامی و دفاعی با ترکیه است.

» استفانوویچ با اشاره به اینکه دو کشور تاکنون در چندین رزمایش و برنامه نظامی آموزشی مشترک مشارکت کرده اند، تصریح کرد: «ترکیه نه تنها در غرب بلکان بلکه بازیگر مهمی در تامین صلح در صطح جهان است. روابط دو کشور در سطح بالایی قرار دارد و ما از تقویت روابط دوجانبه شدیدا حمایت می‌کنیم.»

وی با تاکید بر اهمیت تقویت همکاری‌های نظامی و دفاعی میان آنکارا و بلگراد، گفت که کشورش به سیاست بیطرفی نظامی و برنامه دفاعی معقول خود ادامه خواهد داد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

میدونه چون رجب دلال سلاح تروریست هاست می خواهد از طریق رجب به تروریست ها سلاح بفروشد

بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد♦️ بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد ▪️ وزیر خارجه برزیل و دفاع این کشور از سمت خود کناره گیری کردند. یک هفته پیش نیز وزیر بهداشت این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

دیدار معاون وزیر دفاع سعودی با رئیس‌جمهوری و نخست وزیر عراقبرهم صالح رئیس‌جمهوری عراق ضمن استقبال شاهزاده خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع سعودی، با تحسین از نقش محوری ریاض در منطقه گفت برای برقراری امنیت در منطقه،

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار روحانی با وزیر امورخارجه صربستانوزیر امور خارجه صربستان با رئیس‌جمهوری ایران در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

معاون وزیر خارجه آمریکا خواستار تحقیق درباره اعدام‌های سال ۶۷ در ایران شد🔺معاون وزیر خارجه آمریکا خواستار تحقیق درباره اعدام‌های سال ۶۷ در ایران شد رابرت دسترو از جامعه بین‌المللی خواست جمهوری_اسلامی را وادار به پذیرش انجام تحقیقات مستقل در مورد اعدام های سال ۱۳۶۷ در ایران کند اول تحقیق درمورد کشتار وتجاوز در عراق و افغانستان را اغاز کنید وقت کردید از شمار جنایتهای امریکا فارغ بشین اون موقع بزدلی شما امریکاییها برای جهان ثابت شده فقط 67؟ ما در انتظار تیم عدالت گستر و نابود کننده تبهکاران و جنایاتکارن آمریکایی و غربی در دویست سال گذشته هستیم از بومیان قاره آمریکا گرفته تا بیگناهان در یمن ...

وزیر دفاع صربستان گفت که کشورش مایل به افزایش همکاری‌های نظامی و دفاعی با ترکیه است.بلگراد/خبرگزاری آناتولی

نبوژسا استفانوویچ، وزیر دفاع صربستان در دیدار با تانژو بیلقیچ سفیر ترکیه در بلگراد گفت: «صربستان خواستار افزایش همکاری‌های نظامی و دفاعی با ترکیه است.»

استفانوویچ با اشاره به اینکه دو کشور تاکنون در چندین رزمایش و برنامه نظامی آموزشی مشترک مشارکت کرده اند، تصریح کرد: «ترکیه نه تنها در غرب بلکان بلکه بازیگر مهمی در تامین صلح در صطح جهان است. روابط دو کشور در سطح بالایی قرار دارد و ما از تقویت روابط دوجانبه شدیدا حمایت می‌کنیم.»

وی با تاکید بر اهمیت تقویت همکاری‌های نظامی و دفاعی میان آنکارا و بلگراد، گفت که کشورش به سیاست بیطرفی نظامی و برنامه دفاعی معقول خود ادامه خواهد داد.

تانژو بیلقیچ سفیر ترکیه نیز در این دیدار، انتصاب نبوژسا استفانوویچ به عنوان وزیر دفاع جدید صربستان تبریک گفته و نسبت به توسعه روابط دوجانبه در دوره پیشرو ابراز امیدواری کرد.