وزیر محیط زیست اسرائیل می‌گوید قرارداد نفتی با امارات اجرایی نخواهد شد

09/10/1400 06:57:00 ب.ظ

طبق این قرارداد مخفیانه شمار نفتکش‌هایی که در شهر تفریجی ایلات اسرائیل پهلو می‌گیرند و بار خود را تخلیه می‌کنند به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

طبق این قرارداد مخفیانه شمار نفتکش‌هایی که در شهر تفریجی ایلات اسرائیل پهلو می‌گیرند و بار خود را تخلیه می‌کنند به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. نسخه چاپی وزیر محیط زیست اسرائیل روز پنج‌شنبه ۹ دی گفت، اجرای یک قرارداد مخفی نفتی که «بهشت...

نسخه چاپی وزیر محیط زیست اسرائیل روز پنج‌شنبه ۹ دی گفت، اجرای یک قرارداد مخفی نفتی که «بهشت غواصان» در خلیج ایلات را به منطقه‌ای برای عبور نفت امارات متحده عربی به سوی بازارهای غربی تبدیل می‌کرد، عملا به حالت تعلیق درآمده است.

تمار زندبرگ به رادیو ارتش اسرائیل گفت، به دنبال اعلام نظر وزارت دادگستری که وزارت محیط زیست از اختیار محدود کردن فعالیت‌های شرکت دولتی اسرائیلی درگیر در این قرارداد برخوردار است، چنین توافق‌نامه‌ای اجازه اجرا نخواهد داشت.

او گفت: «این قرارداد صرفا روی کاغذ است اما امکان اجرا ندارد. آن‌ها حق ندارند نفتکش‌های بیشتری به نسبت آن‌چه قوانین کنونی اجازه می‌دهد، روانه این‌جا کنند. این قراداد اجرایی نخواهد شد». طبق این قرارداد مخفی، شمار نفتکش‌هایی که در شهر تفریحی ایلات اسرائیل پهلو می‌گیرند و بار خود را تخلیه می‌کنند به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر محیط زیست اسرائیل معامله نفتی محرمانه کشورش و امارات را متوقف کرد▪️تامار_زندبرگ، وزیر محیط زیست دولت اسرائیل، می‌گوید توافق محرمانه میان اسرائیل و امارات متحده عربی برای انتقال نفت امارات به اسرائیل و سپس عرضه آن در بازارهای غربی را متوقف کرده است.

اسرائیل: اجازه نمی‌دهیم ایران برای نیروهای نیابتی خود اسلحه ارسال کندبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل در اظهاراتی با این‌عنوان که ایران «بزرگترین دشمن» کشورهای منطقه است، تاکید کرد که نیروهای مسلح اسرائیل به ایران اجازه نخواهند امیدواریم یک کار درست تاریخی سیاسی در دوقرن اخیر توسط اسرائیل انجام بشود

محمود عباس در اقدامی کم‌سابقه برای دیدار با بنی گانتس به اسرائیل رفتحزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل و گروه حماس ملاقات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با وزیر دفاع اسرائیل را محکوم کردند. درود بر کسانیکه قدم در راه صلح می گذارند و از تنش دوری می کنند.

محمود عباس در منزل وزیر دفاع اسرائیل با او دیدار کردبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل بامداد چهارشنبه هشتم دی ماه اعلام کرد که با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، دیدار کرده است.

محمود عباس در خانه وزیر دفاع اسرائیل با او دیدار کرد | DW | 29.12.2021محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در اقامتگاه او دیدار و گفت‌وگو کرد. این دومین گفت‌وگوهای مستقیم گانتس و عباس ظرف چهار ماه است. طرفین درباره مسائل امنیتی و اقتصادی مذاکره کردند. اگه با هم کنار بیان ایران روسیاه میشه

سگ‌های ولگرد دست از "کودک‌کشی" برنمی‌دارند!- اخبار محیط زیست - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimسگ‌های ولگرد دست از کودک‌کشی برنمی‌دارند روز گذشته یک پسر بچه ۴.۵ ساله در شهرستان بیرجند بر اثر گازگرفتگی یک سگ ولگرد جان خود را از دست داد در خوزستان نیز یک پسربچه ۸ ساله در اطراف خانه مورد حمله سگ‌های ولگرد قرار گرفت بی فرهنگ ها دارن سگ رو جایگزین فرزند انسان میکنن و این شده نتیجه اش ! کی تقاص این بچه های معصوم رو میده؟ این موضوع به پیگیری نیاز دارد sm_1361 بابا سفره قلم کار دست از سر سگا بردار.