وزیر بهداشت ترکیه: 750 نفر در ایران مشکوک به کرونا هستند و 5 نفر جان باخته‌اند

21/02/2020 07:46:00 ب.ظ

وزیر بهداشت ترکیه: 750 نفر در ایران مشکوک به کرونا هستند و 5 نفر جان باخته‌اند #العربية

العربية

وزیر بهداشت ترکیه: 750 نفر در ایران مشکوک به کرونا هستند و 5 نفر جان باخته‌اند العربية

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، فخر الدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه فاش کرد که مسعود نمکی، همتای

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک روز پنج‌شنبه 20 فوریه 2020 گفت که یک مورد مثبت بیماری کرونا در این شهرستان تشخیص داده شد و اکنون تحت مراقبت‌های ویژه و قرنطینه است.گفتنی است مسعود مردانی عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت ایران چهارشنبه 19 فوریه اعلام کرد که فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا نشان می‌دهد که احتمالا افراد دیگری از نزدیکان آنها نیز به این ویروس مبتلا شده‌ و باید قرنطینه شوند و تعداد بیماران احتمالا بیشتر است.

براساس آخرین آمار اعلام شده تا روز جمعه 20 فوریه 2020 تعداد قربانیان کرونا در چین به 2233 نفر رسید. تنها در استان هوبای که مرکز انتشار کرونا است، در عرض 24 ساعت 115 نفر کشته شدند. کارگروه سلامت استان هوبای که وظیفه به روزرسانی مستمر آمار قربانیان کرونا را دارد، اعلام کرد که بیشتر قربانیان در شهر ووهان، یعنی جایی که برای اولین بار ویروس در آنجا مشاهده شد، حضور داشتند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

و از وزیر بهداشت ایران انکار. از این به بعد اخبار ایران رو از مقامات کشورهای دیگه باید جویا بشیم خیانتکرونا

وزارت بهداشت اعلام کند چگونه دو نفر به کرونا مبتلا شدند؟یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: وزارت بهداشت باید اعلام کند چگونه دو نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. همچنین این وزاتخانه باید پاسخ دهد آیا این دو فرد بعد از قرنطینه مبتلا شدند یا اصلاً قرنطینه نشدند؟ آیا از مرزهای رسمی وارد کشور شده‌اند؟ وقتی جلوی هواپیمای چینی را نمی گیرید، ای کلاش های حقه باز مزور، از همانجا می آید! شما را باید ملت به محاکمه بکشند! باعث تمام بدبختی های ما شمایید!

تاکید وزیر بهداشت برای ورود پزشکان به موضوعات اجتماعیوزیر بهداشت: انجمن‌های پزشکی هم‌راستا با اقدامات علمی که انجام می‌دهند باید به فکر انجام کنش‌های اجتماعی باشند دیگر نمی‌توانیم تنها با دید صنفی و علمی کار را پیش ببریم مردم باید ما را کنار خودشان حس کنند نه اینکه تنها در اتاق عمل و مطب‌ها کنارشان باشند والا واکنش شماها در برابر هرکنشی زندانه دیگه،چیه تو زندان دکتر کم اوردین؟

وزارت بهداشت ایران: تعداد مبتلایان به کرونا بیشتر می شودعضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس بیشتر بود، رو نمیکردن بیشرفا حالا دیگه بند و آب دادن یکسره خبرهای بد دیگه بیش از این نتونستن تکذیبو سانسور کنن بیماری کرونا از یک ماه پیش در ایران شروع شده بود ولی آخوندک های جنایتمار پنهان میکردن بخاطر انتخابات و غیره مسائل سیاسی !

توضیح وزارت بهداشت درباره انتقال 5 بیمار مشکوک به کرونا از قم به تهراندر پی اعلام انتقال پنج فرد مشکوک به کرونا از قم به تهران، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ضمن تشریح ماجرای انتقال بیماران کرونایی از قم به تهران، گفت: هنوز به طور دقیق منبع سرایت و انتقال بیماری در کشور مشخص نشده است. دروغگو بیا یه سر بزن به اطراف ما ماسک n95 چند هفتس گیر نمیاد.ماسک های با کیفیت دیگه رو هم 4 برابر قیمت اصلی میفروشن. حکومت چین ماسک رایگان میداد

وزارت بهداشت افغانستان: افرادی که از شهر قم ایران به کشور برگشتند از خانه خارج نشوند

مسئولان مذهبی قم درخواست وزارت بهداشت برای اعمال محدودیت در اماکن مذهبی را رد کردندمسئولان مذهبی قم درخواست وزارت بهداشت برای اعمال محدودیت در اماکن مذهبی را رد کردند نکته جالب این که یک مقام اماکن مذهبی قم همین محدودیت های دیده شده در عکس را نیز رد کرده و گفته است که هیچگونه مشکل و محدودیتی برای زائران اعمال نشده است. بیچاره ویروس‌کرونا که باید وارد بدن این فسیلها بشه. ای کیر توو زائر و زیارت ، بعد از چهل سال از سواری گرفتن اخوندها از مردم هنوز یک مشت ابله و بی سواد گرد این حرم های خیالی میچرخن جیب بری به سلامت باد

February 21, 2020 رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک روز پنج‌شنبه 20 فوریه 2020 گفت که یک مورد مثبت بیماری کرونا در این شهرستان تشخیص داده شد و اکنون تحت مراقبت‌های ویژه و قرنطینه است.حیدر عابدی، نماینده اصفهان و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین بیشتر بخوانیم ) گفت: بنده به عنوان یک نماینده حتماً از طریق کمیسیون بهداشت و درمان، آمار مبتلایان به ویروس کرونا را از وزارت بهداشت و درمان پیگیری می‌کنم.به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم یازدهمین نشست کارشناسی مجمع انجمن‌های علمی پزشکی گروه پزشکی ایران خاطرنشان کرد: انجمن‌های علمی یا سازمان‌های مردم‌نهاد حاصل جامعه توسعه یافته هستند.کرونا نشان می‌دهد که احتمالا افراد دیگری از نزدیکان آنها نیز به این ویروس مبتلا شده‌ و باید قرنطینه شوند و تعداد بیماران احتمالا بیشتر است.

گفتنی است مسعود مردانی عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت ایران چهارشنبه 19 فوریه اعلام کرد که فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا نشان می‌دهد که احتمالا افراد دیگری از نزدیکان آنها نیز به این ویروس مبتلا شده‌ و باید قرنطینه شوند و تعداد بیماران احتمالا بیشتر است. براساس آخرین آمار اعلام شده تا روز جمعه 20 فوریه 2020 تعداد قربانیان کرونا در چین به 2233 نفر رسید.   او ادامه داد: وزارت بهداشت باید اعلام کند چگونه دو نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. تنها در استان هوبای که مرکز انتشار کرونا است، در عرض 24 ساعت 115 نفر کشته شدند. ما همیشه به فکر صادرات نفت و گاز، احداث اتوبان و. کارگروه سلامت استان هوبای که وظیفه به روزرسانی مستمر آمار قربانیان کرونا را دارد، اعلام کرد که بیشتر قربانیان در شهر ووهان، یعنی جایی که برای اولین بار ویروس در آنجا مشاهده شد، حضور داشتند. اگر این افراد اصلاً قرنطینه نشدند، نشان‌دهنده این است که مرزهای ورودی کشور به شدت نیازمند مراقبت است و باید توصیه‌های لازم داده شود. براساس همین آمار، تنها در 24 ساعت منتهی به 21 فوریه 319 مورد جدید از ابتلا به کرونا در شهر ووهان مرکز استان هوبای ثبت شد. این افراد حتما باید جداسازی شوند و تحت درمان قرار بگیرند تا این بیماری به دیگران منتقل نشود».

در دیگر شهرهای این استان نیز در همین دوره زمانی 92 نفر دیگر به کرونا مبتلا شدند.   اگر این افراد اصلاً قرنطینه نشدند، نشان‌دهنده این است که مرزهای ورودی کشور به شدت نیازمند مراقبت است. بوده‌ایم و هیچ گاه فکر نکردیم که جایگاه انسان توسعه یافته کجاست. .