وزن سنگین مجازات‌های اعدام در آخرین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه | DW | 14.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

حکم اعدام سه جوان در ایران تایید شد. اتهام: آتش زدن بانک و سند جرم فیلم‌هایی در موبایل‌شان. گزارش از احکام اعدام در آخرین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه ایران رکورد زد. احکامی بدون 'مدارک قابل استناد' یا 'بی‌تناسب با جرم'.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حکم اعدام سه جوان در ایران تایید شد. اتهام: آتش زدن بانک و سند جرم فیلم‌هایی در موبایل‌شان. گزارش از احکام اعدام در آخرین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه ایران رکورد زد. احکامی بدون"مدارک قابل استناد" یا"بی‌تناسب با جرم".

از سوی دیگر، از نظر این وکیل دادگستری و گروهی از وکلای مدافع مستقل در ایران، میان جرم و مجازات تناسبی وجود ندارد. او صراحتا به پایگاه خبری"جماران" در این باره گفته است: «در خلاصه پرونده هم صراحتا قید شده که متهمین در دادگاه، اقاریر مرحله بازپرسی را انکار کرده‌اند. بر این اساس یکی از قضات دیوان حکم اعدام را تأیید نکرده و درخواست بررسی بیشتر داده است.» بنابراین علیه این حکم درخواست اعاده بازرسی و عفو شده است.

در اولین ساعات روز سه‌شنبه ۲۴ صابر شیخ عبدالله و دیاکو رسول‌زاده، دو زندانی سیاسی کرد در محوطه زندان ارومیه اعدام شدند. شبکه حقوق بشر کردستان که این خبر را منتشر کرده نوشته است: «دیاکو رسول‌زاده در تاریخ ۶ اسفند ۱۳۹۲ و صابر شیخ عبدالله در تاریخ ۲۴ اسفند توسط ماموران امنیتی در مهاباد بازداشت شدند.

این درحالی است که خبرگزاری تسنیم در تاریخ ۲۶ خرداد (۱۵ ژوئن) در یک گزارش اختصاصی در این باره نوشته بود: «او ۲۶ ماه قبل توسط نیروهای حزب‌الله لبنان، که اشراف ویژه‌ای روی سرویس‌ موساد دارند، شناسایی و دستگیر و به ایران تحویل داده شده است و از آن زمان در بازداشت به‌سر می‌برد.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امکان تغییر احکام اعدام حوادث آبان ۹۸/ «جاسوس موشکی» اعدام شد/ «موسوی مجد» اعدام می‌شودواکنش قوه قضائیه به نامه «نرگس محمدی» و انتقال وی به بیمارستانی دیگر: *شایعات در این زمینه را تایید نمی‌کنیم *همه زندانیان برای ما مهم هستند *تبعیضی در این حوزه قائل نیستیم *ببینید جمهوری اسلامی ایران چگونه رفتار کرده که سلامت زندانیان تامین شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تهران در وضعیت قرمز، مرگ ۹۷ نفر در ۲۴ ساعت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مقاله چاووش‌اوغلو در پولیتیکو در انتقاد از رویکرد اتحادیه اروپا در قبال آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه در مقاله‌ای برای نشریه پولیتیکو از رویکرد برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد آنکارا انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

'حکم اعدام دو تن از عوامل بمب‌گذاری سال ۸۹ در مهاباد' اجرا شد'حکم اعدام دو تن از عوامل بمب‌گذاری سال ۸۹ در مهاباد' اجرا شد دادگستری استان آذربایجان غربی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که 'حکم اعدام دو تن از عوامل اصلی بمب گذاری سال ۸۹ در شهرستان مهاباد'، امروز اجرا شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دو زندانی سیاسی کرد در ایران 'اعدام شدند'دیاکو رسول زاده و صابر شیخ عبدالله با رد مکرر اتهام‌ دست داشتن در بمبگذاری مهاباد، گفته بودند به وکیل دسترسی نداشتند و در دوران بازجویی شکنجه شده بودند. پرس‌تی‌وی شبکه انگلیسی زبان صدا و سیما سال ۱۳۹۳ اعترافات اجباری این متهمان را پخش کرده بود. عفو بین‌الملل روند دادرسی این دو متهم را 'به شدت ناعادلانه' خوانده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸: *تایید حکم در دیوان عالی صحت دارد *جزو اصلی اغتشاشات بودند اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند *دو نفر از آن‌ها در سرقت مسلحانه دستگیر شدند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »