وزش باد نسبتا شدید در شمال کشور/ کاهش دما تا ۱۰ درجه

14/01/1401 08:50 ق.ظ

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا: *از امروز تا سه شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است *از سه شنبه وزش باد نسبتا شدید جنوبی و کاهش دما تا ۱۰ درجه سانتیگراد در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل پیش‌بینی می‌شود

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به حاکمیت جو پایدار در کشور تا سه شنبه (۱۶ فروردین) ازافزایش تدریجی دما و وزش باد نسبتا شدید جنوبی و کاهش دما تا ۱۰ درجه سانتیگراد در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل از سه شنبه خبر داد. وی با اشاره به وزش باد گرم در برخی مناطق کشور طی امروز و فردا(۱۴ و۱۵ فروردین) گفت: در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل به‌ویژه در دامنه و ارتفاعات اردبیل و گیلان افزایش تدریجی دما و وزش باد نسبتا شدید جنوبی رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: اواخر وقت دوشنبه و سه شنبه در ارتفاعات استان‌های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود همچنین سه شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و چهارشنبه (۱۷ فروردین) در برخی مناطق شمال غرب کشور رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود، همچنین سرعت وزش باد در غرب، شمال غرب، جنوب شرق و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز افزایش می‌یابد که خیزش گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد انتظار می‌رود.

به گفته ضیاییان پنج شنبه (۱۸ فروردین) در برخی مناطق شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی رگبار پراکنده رخ می‌دهد همچنین در نیمه غربی، مرکز و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک بیش‌بینی می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

افزایش محسوس دما در کشور تا اواسط هفته آیندهرئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش محسوس دمای هوا تا روز دوشنبه (پانزدهم فروردین ماه) در سطح کشور خبر داد و گفت: از امروز(جمعه، دوازدهم فروردین ماه) تا پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود.

کشف جسد سه نفر از غرق‌شدگان قایق گردشگری در خرمشهرفرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به واژگونی یک قایق گردشگری در رودخانه کارون و نجات هشت نفر از غرق شدگان، از خارج کردن جسد سه نفر از آب خبر داد. بالاخره غرق شدن یا نجات یافتن؟ بعید میدونم بعد غرق بشه کسی رو نجات داد! مگر در عبور از پل صراط!

عمران خان، آمریکا را به دست داشتن در اقدام به کودتا در پاکستان متهم کردعمران_خان، آمریکا را به دست داشتن در اقدام به کودتا در پاکستان متهم کرد

لاوروف: حرکت در جهت به رسمیت شناختن غیرممکن بودن عضویت اوکراین در ناتو استوزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، روسیه در حال آماده‌سازی پاسخی به پیشنهادهای اوکراین برای حل‌وفصل مناقشه‌ای است که در دور اخیر مذاکرات در استانبول مطرح شد؛ او همچنین گفت که ارتباطات آتی در دست آمادگی است. البته حركت بيشتر به سمت گوه خوردن و غلط كردن است!!!!

شرایط دشوار زندگی در اردوگاه‌های ادلب سوریه در آستانه ماه رمضانغیرنظامیان سوری که در پی حملات رژیم بشار اسد در سوریه آواره شده‌اند٬ برای دوازدهمین سال متوالی در اردوگاه‌های شهر ادلب به استقبال ماه رمضان می‌روند. - خبرگزاری آناتولی

مصر؛ گرانی فزاینده نان در ماه رمضان در سایه جنگ اوکراین | DW | 02.04.2022گرانی فزاینده مواد غذایی در مصر یکی از پیامدهای جنگ در اوکراین است. فشار این گرانی به ویژه در ماه رمضان بر روی شهروندان این کشور سنگینی می‌کند و به یک معضل بزرگ دولت بدل شده است. فقط مصر!!! تو آلمان گرانی نشده؟؟