وزش باد و رگبار باران در ۷ استان/ افزایش تدریجی دما

29/01/1401 09:46:00 ق.ظ

وزش باد و رگبار باران در ۷ استان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی هوا از رگبار باران و وزش باد و خیزش گرد و خاک در ۷ استان خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار باران و وزش باد و خیزش گرد و خاک در ۷ استان خبر داد. وی افزود: سه‌شنبه(۳۰ فروردین) در خراسان رضوی و برخی مناطق خراسان شمالی و خراسان جنوبی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ داده و این سامانه بتدریج از شرق کشور خارج خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه(۳۱ فروردین) در برخی مناطق غرب و شمال غرب کشور، پنج شنبه(۱ اردیبهشت) در استان‌های ساحلی دریای خزر و برخی مناطق جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و جمعه(۲ اردیبهشت) در برخی مناطق شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز شرقی، رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و در سایر نقاط کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

به گفته ضیاییان، چهارشنبه در شمال غرب و پنج شنبه در شرق سواحل دریای خزر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و از امروز تا چهارشنبه در شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و استان‌های ساحلی دریای خزر و از سه شنبه تا پنج شنبه در شمال شرق و شرق کشور افزایش تدریجی دما رخ می‌دهد.

وی افزود: پنج شنبه و جمعه در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دما پیش‌بینی می‌شود. از امروز تا ظهر سه شنبه خلیج فارس، غرب، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.