وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا بر سر تحریم لوکاشنکو به توافق رسیدند

12/10/2020 04:32:00 ب.ظ

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا بر سر تحریم لوکاشنکو به توافق رسیدند جزئیات بیشتر🔽

اتحادیه اروپا, لوکزامبورگ

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا بر سر تحریم لوکاشنکو به توافق رسیدند جزئیات بیشتر🔽

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: «توافقی سیاسی بر سر تحریم الکساندر لوکاشنکو در میان اعضای اتحادیه اروپا بدست آمد و بر این اساس فهرست تحریم ‌ مقامات بلاروس که پیش‌تر تنظیم شده بود، گسترده‌تر می‌شود.»

توافق بدست آمده بر سر گسترش فهرست تحریم‌ مقامات بلاروس و تصمیم برای افزودن نام الکساندر لوکاشنکو قرار است پس از نهایی شدن و تایید در مجله و وبسایت رسمی اتحادیه اروپا، اجرایی شود.اتحادیه اروپا اوایل ماه جاری در واکنش به سرکوب معترضان و مخالفان دولت توسط مینسک و به دلیل آنچه «دستکاری در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نهم اوت» خوانده شده حدود ۴۰ مقام دولتی این کشور را تحریم کرده بود.

در فهرست اولیه تحریم‌ها با این حال نامی از الکساندر لوکاشنکو که منتقدان داخلی و خارجی، برگزیده شدن مجدد وی به ریاست جمهوری بلاروس را نتیجه تقلب در انتخابات می‌دانند، دیده نمی‌شد.امتناع از افزودن نام الکساندر لوکاشنکو به فهرست تحریم شدگان با این هدف صورت گرفته بود که این اقدام مانع کارشکنی در ماموریت یک هیئت میانجی از سوی سازمان امنیت و همکاری اروپا نشود و همچنین این فرصت به رئیس جمهوری بلاروس داده شود تا وی برای کاستن از بحران موجود باب گفتگو را نمایندگان اپوزیسون باز و زمینه برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری را فراهم کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

روحانی و پوتین بر سر قره‌باغ مذاکره کردند | DW | 11.10.2020حسن روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با پوتین بر سر قره‌باغ مذاکره کرد. او گفت ایران ضمن پشتیبانی از آتش‌بس در قره‌باغ به مشورت‌های خود با روسیه ادامه می‌دهد. شب گذشته منطقه مسکونی گنجه هدف حملات موشکی ارمنستان قرار گرفت. Do shayad va dozd va hhatel سگ خامنه اي زنگ زده از ارباب خامنه اي كسب تكليف كنه كه دقيقا چه غلطي بايد بكنن. روحانی یک 💩 برای دلار ۳۱۰۰۰ تومنی بخوره!!!!

عکس روز: چتر رنگین‌کمان بر جنگل سیاه | DW | 11.10.2020با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. اگر چه هنوز برگ‌های درختان کاملا به رنگ‌های زرد و نارنجی و قرمز در نیامده‌اند، اما بارش همزمان باران و تابش آفتاب گاه رنگ‌هایی خیره‌کننده می‌آفریند. این تصویر رنگین‌کمانی است که خود را بر جنگل سیاه در جنوب غرب آلمان پهن کرده است. ❤️🇩🇪

جرایم کرونا بر اساس کد ملی افراد اخذ می‌شودتهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افرادی که ماسک نمی‌زنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند حتما جریمه می‌شوند. رانندگان خودروهای عمومی و مسافران آنها و حتی عابران پیاده مشمول این جریمه هستند و مبالغ جریمه به حساب وزارت بهداشت واریز می شود. قراره کد ملی پس کله هر ایرانی تتو بشه

حال هپکو همچنان خراب است/ شلاقِ سنگین نئولیبرالیسم بر تن نحیفِ غولِ ماشین‌سازی!علی اکبر کریمی (نماینده مردم اراک در مجلس) معتقد است؛ تامین اجتماعی «نباید» سهام هپکو را مجدد واگذار کند و وظیفه‌ی این سازمان است که در یک بازه زمانی مشخص، هپکو را به دوران اوج و رونق خود بازگرداند. تن نحیف غول !!! چه تناقضی...

۳۵ سال بر مسند قدرت: پیروزی دوباره امامعلی رحمان در انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستانرهبر ۶۸ ساله تاجیک، با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، بار دیگر برای یک دوره هفت ساله جایگاه خود را به عنوان رئيس جمهوری تثبیت کرد. 🛎این اراده و خواسته مردم تاجیکستان است❗️ 📣تا کور شود، هر آنکه نتواند دید‼️ *براندازی *همه پرسی آقا این کشور چقدر زیباست بیشترین،تمیزترین وشیرینترین آبهای جهان توخودش جاداده جای همتون سبز از دوشنبه باماشین تا بام جهان سفرکردیم و ۲ روز تو این راه کوهی بسیار خسته کننده بودیم چونکه راهها اسفالت نشده بود اماوقتی به بام جهان کم اوکسیژن وکم مردم خوب آنجا رسیدیم همه خستگیهارفت مهم اینه که داره برای کشورش کار میکنه و اهداف ملی میهنی براش اولویت داره👌

توافق آتش‌بس در قره‌باغ؛ ایران و فرانسه بر لزوم مذاکره باکو و ایروان تاکید کردندوزارت خارجه فرانسه در واکنش به توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای برقراری آتش‌بس در ناگورنو قره باغ خواستار اجرای «سختگیرانه» این توافق شد. جنگ قره باغ تلاش جبهه ی دشمن برای ناامن کردن مرزهای ایران، درگیر کردن ایران با تروریست های جبهه ی النصره در مرز و کشاندن ناآرامی به داخل ایران است. نسخه ی قره باغ گفتگوست اما گام آخر ایران و سوریه و روسیه برای آزادی دیرالزور از شر تروریست های النصره با جنگ قره باغ در ارتباط است؟ Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

منابع دیپلماتیک در لوکزامبورگ همچنین تصریح کرده‌اند که اعضای خانواده رئیس جمهوری بلاروس و تعدادی از قضات این کشور نیز به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز شنبه ۱۹ مهر (۱۰ اکتبر) تولد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را تبریک گفت و حدود یک ساعت با همتای روسی خود بر سر مناقشه قره‌باغ مذاکره کرد.چتر رنگین‌کمان بر جنگل سیاه آلمان جنگل‌های زیادی دارد و از این رو جای شگفتی نیست که پائیز از زیباترین فصل‌ها در آلمان باشد.علیرضا رئیسی روز یکشنبه در نشست خبری آنلاین که از وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: شک نکنید افرادی که ماسک نمی زنند حتما جریمه می شود، به خاطر اینکه اگر جریمه نباشد، عده ای رعایت نمی کنند، پلیس و ناظران بهداشتی برای اعمال قانون برای افراد متخلف اقدام می کنند.

توافق بدست آمده بر سر گسترش فهرست تحریم‌ مقامات بلاروس و تصمیم برای افزودن نام الکساندر لوکاشنکو قرار است پس از نهایی شدن و تایید در مجله و وبسایت رسمی اتحادیه اروپا، اجرایی شود. اتحادیه اروپا اوایل ماه جاری در واکنش به سرکوب معترضان و مخالفان دولت توسط مینسک و به دلیل آنچه «دستکاری در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نهم اوت» خوانده شده حدود ۴۰ مقام دولتی این کشور را تحریم کرده بود. او تأکید کرد که باید به تمامیت ارضی کشورها باید احترام گذاشت. در فهرست اولیه تحریم‌ها با این حال نامی از الکساندر لوکاشنکو که منتقدان داخلی و خارجی، برگزیده شدن مجدد وی به ریاست جمهوری بلاروس را نتیجه تقلب در انتخابات می‌دانند، دیده نمی‌شد. فاصله‌گذاری در ساحل هر که نخواهد در این دوران کرونایی از مسافرت فاصله بگیرد، دست‌کم باید در سفر تفریحی‌اش فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کند. امتناع از افزودن نام الکساندر لوکاشنکو به فهرست تحریم شدگان با این هدف صورت گرفته بود که این اقدام مانع کارشکنی در ماموریت یک هیئت میانجی از سوی سازمان امنیت و همکاری اروپا نشود و همچنین این فرصت به رئیس جمهوری بلاروس داده شود تا وی برای کاستن از بحران موجود باب گفتگو را نمایندگان اپوزیسون باز و زمینه برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری را فراهم کند. او در این ارتباط گفت: «حضور تروریست‌ها می‌تواند هم برای ایران و روسیه و هم کل منطقه خطرناک باشد». آنچه وزرای امور خارجه را بر آن داشته تا وی را نیز به فهرست تحریم‌ها اضافه کنند، عدم انعطاف پذیری در گفتگو با مخالفان و ادامه رویه سرکوب و دستگیری تظاهرکنندگان عنوان شده است. راننده خودش ۱۰۰ هزار تومان و به ازای هر مسافر ۲۰ هزار تومان جریمه می شود.

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ماه گذشته میلادی در گفتگو با یورونیوز از ساز و کار در پیش‌گرفته شده برای عملی کردن سریع تحریم‌ها بر ضد مقامات بلاروس که وی آنها را به نقض حقوق بشر متهم کرد، خبر داده بود. پوتین نیز در این ارتباط تصریح کرد که مواضع ایران در بحران قره‌باغ از اهمیت بالایی برای روسیه برخودار است. وقتی زبان جای قلم‌مو را می‌گیرد بنیامین هولیهان، هنرمند آلمانی آثار خود را با زبان می‌آفریند. بحران سیاسی بلاروس؛ بورل: اتحادیه اروپا لوکاشنکو را به رسمیت نمی‌شناسد هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان از جمله حامیان گسترده‌تر شدن فهرست تحریم‌ مقامات بلاروس بود؛ به نحوی که در بدو نشست با همتایان خود در لوکزامبورگ بارها بر این مسئله تاکید کرد. وزیر امور خارجه آلمان پس از نشست یاد شده به خبرنگاران گفت: «هیچ چیز در بلاروس بهبود نیافته است. فعال شدن سیاست ایران در مناقشه قره‌باغ کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی در مسکو  پس از گفت‌و‌گوی تلفنی روحانی و پوتین اعلام کرد، رایزنی‌ها و مذاکرات مسئولان ارشد ایران و روسیه در خصوص بحران قره باغ ادامه پیدا خواهد کرد. خشونت رژیم لوكاشنكو و دستگیری شرکت کنندگان در تظاهرات صلح آمیز ادامه دارد. این تابلو قرار است سپس در چارچوب نمایشگاهی ویژه تحت عنوان"بر سر زبان افتاده؛ از پیتر بروگل تا سیدنی شمان" ارائه شود. من پیشنهاد كردم كه بسته جدیدی از تحریم ها را راه اندازی كنیم و لوكاشنكو نیز از جمله تحریم شدگان باشد. دوستی روسای جمهور دو کشور مبتنی بر روابط حسنه و توسعه همکاری‌‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی در تمامی زمینه ها به ویژه سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی است». معاون وزیر بهداشت افزود: در مورد اصناف اگر فردی  که در یک صنف ارائه خدمت می دهد اگر خودش ماسک نزند یا مشتریانی را بپذیرد که ماسک نزدید اول اخطار می گیرد، در مرحله بعد ۳۰۰ هزار تومان و در مرحله بعد یک هفته پلمپ می شود.

» کشورهای عضو اتحادیه اروپا به نشانه همبستگی با لهستان و لیتوانی، دو کشوری که بلاروس آنها را به تحریک معترضان و دخالت در امور داخلی خود متهم می‌کند، سفرای خود را برای پار‌ه‌ای مشورت‌ها فراخوانده‌اند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دولت بلاروس از سفارتخانه‌های لهستان و لیتوانی خواست تعداد دیپلمات‌های مامور به خدمت خود در مینسک را کاهش دهند. اختلاف‌نظر بر سر حضور تروریست‌ها روحانی در گفت‌وگو با همتای روسی درباره ماهیت تروریست‌ها دقیقا اظهارنظر نکرد، چونکه ارمنستان مدعی است، "تروریست‌های جهادی" که از طریق ترکیه وارد جنگ قره‌باغ شده‌اند در کنار آذربایجان می‌جنگند. مسئولان بهداشتی آلمان می‌گویند سلامتی به سرگرمی و خوش‌‌گذرانی تقدم دارد. یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفته است که اتحادیه اروپا جدا از تلاش برای هماهنگ سازی اقدامات در اعتراض به ادامه روند سرکوب‌ها، در صدد است تا ارتباط خود را با جمعه مدنی در این کشور حفظ کند. گفتنی است که بلاروس نیز در واکنش به تحریم‌های بروکسل اعلام کرده است که شماری از مقامات اتحادیه اروپا را در فهرست تحریم قرار داده و افراد تحریم‌ شده از این پس حق ورود به این کشور را ندارند. جمهوری آذربایجان به دلیل اعزام برخی نیروهای یونانی و ارمنی به قره‌باغ سفیر خود را از آتن فراخواند. . آنها صف کشیده‌اند تا به‌طور منظم وارد کلاس‌های درس شوند؛ کلاس‌هایی زیر چادر. جریمه می شود.