وزرای خارجه ایران و امارات درباره بحران یمن گفت‌وگو کردند

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، روز چهارشنبه ۱۳ بهمن با همتای اماراتی خود درباره بحران یمن به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، آقای امیرعبداللهیان و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان در این تماس تلفنی درباره مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کردند و بر اهمیت روابط دو کشور تاکید داشتند.

وزیر خارجه ایران همچنین با اشاره‌ای تلویحی به عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی و اسرائیل گفت که «حضور رژیم صهیونیستی در منطقه تهدیدی برای کل کشورها و منطقه» است. به نوشته ایرنا، آقای امیرعبداللهیان درباره بحران یمن نیز گفت: «ما معتقدیم تداوم جنگ و گسترش درگیری‌ها و منازعات به نفع هیچ یک از طرف ها و منطقه نیست.»

این گزارش در نهایت اظهارات وزیر امور خارجه امارات درباره بحران سیاسی در یمن را بازتاب داده که گفته است: «ما تلاش داریم تا همه طرف‌های یمنی را برای رسیدن به راه‌حل سیاسی با پشتیبانی سازمان ملل متحد تشویق کنیم.» امارات متحده عربی در هفته‌های اخیر چهار بار هدف حملات پهپادی و موشکی حوثی‌های یمن قرار گرفته که یک مورد آن همزمان با بازدید رئیس جمهوری اسرائیل از ابوظبی بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شبکه های فارسی تحت مدیریت لابی فارس، صدها توییت منوفارسی که به نژادپرستی و تبعیض نهادینه شده می‌پردازد اهمیتی نمی‌دهد اما توییت‌های بی‌خاصیت رضا پهلوی را به عنوان خبر منتشر می‌کند. دوستان عزیز این تلویزیون ها وشبکه های بی‌پرنسیب را بایکوت کنید

دلم ميسوزه برا اونايي كه اين هفته كرونا ميگيرن🙁🙁* *بيچاره ها نميتونن بوي گل سوسن و ياسمن رو استشمام كنن😕😕😕😁😁*

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه یمن: ایران هرگز بخشی از راه حل صلح نخواهد بوداحمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن، گفت که جمهوری اسلامی «بخشی از مشکل» در یمن است و هرگز نمی‌تواند قسمتی از راه حل صلح در این کشور باشد.بن مبارک، سه‌شنبه 1
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمایت آمریکا از امارات در جنگ یمن با ناوشکن و جنگنده هوایی | DW | 02.02.2022در جنگ یمن صدها هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند. حال آمریکا قصد دارد در پی حملات موشکی حوثی‌های مورد حمایت ایران با مدرن‌ترین سامانه‌های تسلیحاتی به کمک امارات برود. آمریکا مگه تونست اسراییل رو کمک کنه که حالا بخواد دزدان دریایی اماراتی رو کمک کنه!! کم چرند بگید! مگه تا به حال کمک حال امارات نبوده... یانکی ها سابقه شون خیلی درخشان از وقتی که خواستن پا به عرصه وجود بزارن با قتل وعام بومیان آمریکا شروع شده والان هم ادامه داره خبر جدیدی نیست ... انتظار از این ها نداشته باشین تا امریکا وانگلیس جنایت کار وشرور هست مردم ضعیف وبیسواد مثل افغانستان و امثال یمن عراق وسوریه باید کشتار شوند بدست گروه های تروریستی ساخته این کشورها ویا بدست دولت مزدور وتروریست پروری مثل سعودی وحالا مثل فاحشه خانه چون امارات
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چگونه می‌توان در ایران از استبداد گذار کرد؟شماری از کارشناسان و فعالان حقوق مدنی، در اولین روز کنفرانس «ایران و گذار از استبداد»، دیدگاه‌های خود را درباره راه‌های گذار، موانع و اقدامات ضروری برای انجام آن را مطرح کردند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اوکراین؛ تنش میان آمریکا و روسیه در نشست شورای امنیت | DW | 01.02.2022آمریکا و روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی بحران اوکراین دچار تنش لفظی شده و یکدیگر را به اقدام برای دامن زدن به این بحران متهم کردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه یمن: ایران هرگز بخشی از راه حل صلح نخواهد بوداحمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن، گفت که جمهوری اسلامی «بخشی از مشکل» در یمن است و هرگز نمی‌تواند قسمتی از راه حل صلح در این کشور باشد.بن مبارک، سه‌شنبه 1
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دیدار وزاری دفاع ترکیه و آذربایجان در آنکارادیدار وزاری دفاع ترکیه و آذربایجان در آنکارا خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه و ذاکر حسن‌اف، همتای آذربایجانی وی در آنکارا دیدار و در خصوص مسائل امنیتی و دفاعی منطقه‌ای و دو جانبه‌ای و گسترش همکاری‌های صنایع دفاعی گفت‌وگو کردند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »