وزرات اطلاعات: عاملان آتش زدن پرچم ایران در اهواز دستگیر شدند | DW | 14.11.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

اداره اطلاعات استان خوزستان در بیانیه‌ای اعلام کرده عاملان به آتش کشیدن پرچم جمهوری اسلامی در اهواز دستگیر شده‌اند. این بیانیه همچنین مدعی شده که این افراد 'دارای ارتباط تشکیلاتی با خارج از کشور هستند'.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اداره اطلاعات استان خوزستان در بیانیه‌ای اعلام کرده عاملان به آتش کشیدن پرچم جمهوری اسلامی در اهواز دستگیر شده‌اند. این بیانیه همچنین مدعی شده که این افراد"دارای ارتباط تشکیلاتی با خارج از کشور هستند".

اداره کل اطلاعات استان خوزستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد عاملان اعتراضات اخیر در شهر اهواز دستگیر شده‌اند. به گزارش ایرنا در این بیانیه تصریح شده که این افراد در شهرستان کارون پرچم جمهوری اسلامی را به آتش کشیده‌اند. (شهرستان کارون بخشی از اهواز بود که از سال ۱۳۹۱ از این شهر جدا شده و به صورت شهرستان مستقل با مرکزیت کوت عبدالله در آمده است.)اداره کل اطلاعات استان خوزستان همچنین مدعی شده که در دو مکان متعلق به این افراد چندین قبضه سلاح جنگی به همراه مهمات کشف و ضبط شده است. همچنین به ادعای این اداره"عناصر موثر این اقدامات، دارای سابقه محکومیت قضایی و ارتباط تشکیلاتی با خارج از کشور هستند".

این بیانیه مدعی شده که در مراسم تشییع حسن حیدری شاعر عرب اهواز در روز دوشنبه ۲۰ آبان، عده‌ای اقدام به پایین کشیدن پرچم ایران و آتش زدن آن کرده‌اند. در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد عده‌ای پرچم جمهوری اسلامی را پایین می‌کشند. در این ویدیوها اما نشانه‌ای از به آتش کشیدن پرچم دیده نمی‌شود.، شاعر عرب اهوازی در روز یکشنبه ۱۹ آبان (۱۰ نوامبر) مناطق مختلف استان خوزستان شاهد تجمعات اعتراضی بود. معترضان شهرهای مختلف روز دوشنبه ۲۰ آبان (۱۱ نوامبر) و همزمان با مراسم خاکسپاری حسن حیدری، در منطقه شکاره گردهم آمده و تظاهراتی را که براساس منابع محلی، چند ده‌هزار نفری گزارش شده، ترتیب دادند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شبه نظامیان در غزه آتش بس میان اسرائیل و جهاد اسلامی را نقض کردند🔺آسوشیتدپرس: شبه نظامیان در غزه آتش بس میان اسرائیل و جهاد اسلامی را نقض کردند ⚡️خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که شبه نظامیان در غزه ساعاتی پس از اعلام آتش بس میان اسرائیل و گروه جهاد_اسلامی، اقدام به پرتاب موشک به خاک اسرائیل کرده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نیروهای گشتی ترکیه در کوبانی به سوی معترضان کُرد آتش گشودنداین دومین بار ظرف کمتر از یک هفته است که یک غیرنظامی در جریان تظاهرات بر ضد حضور نظامی ترکیه در مناطق کرد نشیان شمال سوریه کشته می شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عربستان 'فریبکاری ایران در ارائه ‌اطلاعات به آژانس' را محکوم کرد | DW | 13.11.2019عربستان به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران واکنش نشان داد و ضمن حمایت از تلاش‌های آژانس 'فریبکاری ایران در ارائه‌ اطلاعات به آژانس' را محکوم کرد. عربستان خواستار همکاری ایران با آژانس شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گوگل به منبع بزرگی از اطلاعات بیماران در آمریکا دسترسی یافتگوگل در پی توافقی با یک شرکت بزرگ امور درمانی به منبع عظیمی از داده های شخصی بیماران در آمریکا دست یافته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دست‌کم ۷ نفر در پی انفجار خودروی بمب گذاری شده در کابل کشته شدنداین حادثه یک روز پس از آن روی داد که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان از موافقت دولتش با مبادلۀ سه تن از مقامات ارشد شبکۀ حقانی که زندانی هستند، با دو استاد خارجی دانشگاه‌های کابل که گروگان گرفته شده بودند، خبر داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شرکت اردوغان در میزگرد اقتصادی در واشنگتن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »