وزرای امور خارجه و حمل و نقل عربستان برکنار شدند

23/10/2019 11:34:00 ب.ظ

وزرای امور خارجه و حمل و نقل عربستان برکنار شدند

ابراهیم العساف, برکنار

وزرای امور خارجه و حمل و نقل عربستان برکنار شدند

وزرای امور خارجه و حمل و نقل عربستان سعودی بنا به حکم سلطنتی از سمت خود برکنار شدند. - خبرگزاری آناتولی

23.10.2019ریاض/ خبرگزاری آناتولیبه گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی«واس»، ابراهیم العساف و نبیل العامودی وزرای امور خارجه و حمل و نقل این کشور طی حکم سلطنتی از سمت خود برکنار شدند.همچنین بنابه این حکم سلطنتی، فيصل بن فرحان آل سعود به عنوان وزیر امور خارجه و ناصر الجاسر نیز به عنوان وزیر حمل و نقل جدید این کشور منصوب شدند.

فیصل بن فرحان از ماه فوریه سال جاری تا کنون سفیر عربستان سعودی در برلین بوده و ناصر الجاسر نیز مدیر کل خطوط هوایی این کشور بوده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان استعفا کردصلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان چهارشنبه 23 اکتبر از سمت اش استعفا کرد. وزارت امور خارجه

استعفای وزیر امور خارجه افغانستانوزیر امور خارجه افغانستان امروز از سمت خود کناره‌گیری کرد. - خبرگزاری آناتولی

صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان استعفا کردصلاح‌الدین_ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان استعفا کرد

وزیران امور خارجه ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردندوزیران امور خارجه ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردند

رایزنی وزیر امور خارجه آمریکا با همتای ژاپنی‌اش در خصوص ایرانرایزنی وزیر امور خارجه آمریکا با همتای ژاپنی‌اش در خصوص ایران وزیر امور خارجه آمریکا: گفت‌وگوی خوبی با وزیر امور خارجه ژاپن در خصوص ایران داشتم، ژاپن متحد قدرتمند و بادوام ماست و ما بر سر مسائل منطقه‌ای و جهانی همکاری نزدیکی خواهیم داشت

ایران از هر اقدامی که منجر به بازگشت ثبات به منطقه شود، استقبال می‌کندسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می کند.

وزرای امور خارجه و حمل و نقل عربستان سعودی بنا به حکم سلطنتی از سمت خود برکنار شدند.این کشور این خبر را تایید کرده است.وزیر امور خارجه افغانستان امروز از سمت خود کناره‌گیری کرد.23.

23.10. صلاح الدین ربانی علاوه کرد، با ساختار دولت به مانند یک «انجوی شخصی» برخورد سلیقه‌ای صورت می‌گیرد و کلیت دولت آگاهانه و ناآگاهانه تخریب می‌شود که ادامه‌ کار در چنین شرایطی را در چارجوب این حکومت به صلاح نمی‌داند.2019 ریاض/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی«واس»، ابراهیم العساف و نبیل العامودی وزرای امور خارجه و حمل و نقل این کشور طی حکم سلطنتی از سمت خود برکنار شدند.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان امروز در فیس‌بوک خود اعلام کرد:"خداوند بزرگ را سپاسگزارم كه توفیق عنایت فرمود تا حدود پنج سال به عنوان وزیر امورخارجه افغانستان در خدمت مردم و کشورم باشم. همچنین بنابه این حکم سلطنتی، فيصل بن فرحان آل سعود به عنوان وزیر امور خارجه و ناصر الجاسر نیز به عنوان وزیر حمل و نقل جدید این کشور منصوب شدند. در این مدت شاهد بودم که با ایجاد ساختارهای موازی و به حاشیه کشاندن نهادهایی که در همه نظام‌های دنیا حیثیت ستون نظام‌ها را دارند، با ساختار دولت همچون یک انجو شخصی برخورد سلیقه یی صورت می‌گرفت». فیصل بن فرحان از ماه فوریه سال جاری تا کنون سفیر عربستان سعودی در برلین بوده و ناصر الجاسر نیز مدیر کل خطوط هوایی این کشور بوده است.

گفتنی است پس از قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی در تاریخ 2 اکتبر سال گذشته در سرکنسولگری این کشور در استانبول، عادل الجبیر از وزارت امور خارجه عربستان برکنار و ابراهیم العساف به عنوان سرپرست این وزارتخانه تعیین شده بود. صلاح الدین ربانی از قوم تاجیک و رییس حزب جمعیت اسلامی افغانستان است وی یکی از افراد نزدیک به عبدالله عبدالله، رییس اجرایی این کشور می باشد. گفتنی است صلاح‌الدین ربانی، رئیس حزب جمعیت و یکی از نزدیکترین متحدان عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان به شمار می‌رود. .