وزرای امورخارجه ایران و پاکستان دیدار کردند

24/03/1401 04:45 ب.ظ

حسین امیرعبداللهیان و بلاول بوتو زرداری امروز در خصوص مذاکرات دو جانبه و توسعه تجارت محلی دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

حسین امیرعبداللهیان و بلاول بوتو زرداری امروز در خصوص مذاکرات دو جانبه و توسعه تجارت محلی دیدار و گفتگو کردند.حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه ایران، در نشست خبری مشترک با بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان گفت: در خصوص مناسبات دوجانبه و همکاری‌ها و بازارچه‌های مرزی و توسعه تجارت محلی و همکاری‌های استانی با اتخاذ رویکردها و مواضع سیاسی مشترک بین تهران و اسلام‌آباد گفتگو کردیم.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، وی افزود: در خصوص همکاری‌های فرهنگی- گردشگری در عرصه بین‌المللی و همچنین در مورد موضوعات اقتصادی و تجاری گفتگو کردیم. موضوعی که از دیرباز میان دو کشور قرار دارد بحث صادرات گاز از ایران به پاکستان و افزایش میزان صادرات به این کشور است ما در این خصوص گفتگو کردیم.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه در این نشست در مورد تصویب قطعنامه آژانس و روند مذاکرات صحبت شد، گفت: ایران هیچ گاه از میز مذاکره فرار نکرده و معتقدیم مذاکره و دیپلماسی بهترین راه برای رسیدن به نقطه پایانی توافق است. headtopics.com

همچنین بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان نیز در این نشست گفت: امروز در مورد روابط دوجانبه صحبت کردیم، راهکارهای ارتقای روابط دوجانبه را شناسایی کردیم تا بتوانیم به میزان و سطح شایسته روابط دوجانبه را ارتقا دهیم.

ادامه مطلب:
aa_persian »