وزارت اطلاعات: زاکانی عنصری غافل است که ناجوانمردانه فضاسازی می‌کند | DW | 19.08.2019

19/08/2019 08:05:00 ب.ظ

همزمان با مجادله محمد یزدی و صادق لاریجانی، وزارت اطلاعات و علیرضا زاکانی نیز انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه گرفته‌اند. وزارت اطلاعات در واکنش به اتهامات زاکانی او را عنصری غافل خوانده که خلاف‌واقع سخن می‌گوید.

علیرضا زاکانی, فساد اقتصادی

همزمان با مجادله محمد یزدی و صادق لاریجانی، وزارت اطلاعات و علیرضا زاکانی نیز انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه گرفته‌اند. وزارت اطلاعات در واکنش به اتهامات زاکانی او را عنصری غافل خوانده که خلاق واقع سخن می‌گوید.

همزمان با مجادله محمد یزدی و صادق لاریجانی، وزارت اطلاعات و علیرضا زاکانی نیز انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه گرفته‌اند. وزارت اطلاعات در واکنش به اتهامات زاکانی او را عنصری غافل خوانده که خلاف‌واقع سخن می‌گوید.

یک مقام مسئول در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، علیرضا زاکانی از چهره‌های شاخص طیف تندرو اصولگرایان را"عنصر غافل" خوانده و او را به"فضاسازی ناجوانمردانه" علیه این وزارتخانه و نیروهای آن متهم کرده است.این مقام امنیتی که نام او اعلام نشده، اظهارات اخیر زاکانی در یک برنامه تلویزیونی را تکذیب کرده و گفته است: «برخلاف ادعای مطرح شده در این برنامه زنده، جلسه مورد اشاره (در سال ۱۳۹۵) به درخواست آقای زاکانی تشکیل شده بود و ایشان به بهانه ارائه اطلاعات در مورد تخلفات اقتصادی در حوزه پتروشیمی، دنبال دفاع و حمایت از یک متخلف در حال تعقیب در یکی از پرونده های مفاسد اقتصادی دارای اقدامات مجرمانه(اخاذی و ارتشاء) بوده است

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

با هجوم ماموران وزارت اطلاعات به منزل، عباس واحدیان شاهرودی بازداشت شدروایت zartosht13861 یکی از اعضای امضاکننده بیانیه ۱۴امضایی از بازداشت عباس_واحدیان_شاهرودی که شب گذشته با یورش نیروهای امنیتی به منزل ایشان در مشهد اتفاق افتاد خراسان‌رضوی

انهدام بزرگترین باند مواد مخدر در جنوب کشور توسط وزارت اطلاعاتبزرگترین باند مواد مخدر در جنوب کشور توسط وزارت اطلاعات منهدم شد.

سفیر اسرائیل در عمان به وزارت امور خارجه اردن احضار شد

وزارت حمل و نقل یمن فعالیت های خود را در عدن متوقف کرد

تشکر وزارت بهداشت از حکم دادگاه ویژه روحانیت برای دو مدعی طب اسلامیوزارت بهداشت اعلام کرد که به دنبال پیگیریهای این وزارنخانه برای برخورد با آنچه 'سوداگران طب ایرانی و سنتی و دخالت‌های غیرمجاز و خطرآفرین در درمان' خوانده، اخیرا حکم قطعی محکومیت برای دو تن صادر شده است. در همین راستا مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت از مردم خواسته که با هوشیاری در انتخاب شیوه‌های درمان صحیح، سلامت خود را تضمین کنند.

وزارت بهداشت:شرکت‌های آمریکایی و اروپایی به ما دارو نمی‌دهند | DW | 18.08.2019معاون وزارت بهداشت می‌گوید برخی از شرکت‌های آمریکایی و اروپایی از تحویل دارو و تجهیزات پزشکی به ایران خودداری می‌کنند اما ما 'برنامه‌ریزی خوبی کردیم و مشکلی نداریم'. کمبود دارو از مدتها پیش گریبان‌گیر بیماران ایرانی است.

علیرضا زاکانی، نماینده تهران در مجلس نهم، گفته است که باندی متشکل از ماموران وزارت اطلاعات و قوه قضاییه مانع از برخورد با مفاسد اقتصادی شده‌اند یک مقام مسئول در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، علیرضا زاکانی از چهره‌های شاخص طیف تندرو اصولگرایان را"عنصر غافل" خوانده و او را به"فضاسازی ناجوانمردانه" علیه این وزارتخانه و نیروهای آن متهم کرده است.بازداشت شده‌اند.به گزارش ایلنا، با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان هرمزگان، بزرگترین باند خانوادگی قاچاق مواد مخدر جنوب کشور، متشکل از ۴ برادر که به صورت مسلحانه محموله های کلان مواد مخدر را از یکی از کشورهای همسایه بوسیله لنج های صیادی و شناورهای تندرو به سواحل هرمزگان منتقل می کردند شناسایی و منهدم گردید.وزارت امور خارجه اردن سفیر اسرائیل در عمان را درباره ادامه نقض‌های مسجدالاقصی توسط این کشور احضار کرد.

این مقام امنیتی که نام او اعلام نشده، اظهارات اخیر زاکانی در یک برنامه تلویزیونی را تکذیب کرده و گفته است: «برخلاف ادعای مطرح شده در این برنامه زنده، جلسه مورد اشاره (در سال ۱۳۹۵) به درخواست آقای زاکانی تشکیل شده بود و ایشان به بهانه ارائه اطلاعات در مورد تخلفات اقتصادی در حوزه پتروشیمی، دنبال دفاع و حمایت از یک متخلف در حال تعقیب در یکی از پرونده های مفاسد اقتصادی دارای اقدامات مجرمانه(اخاذی و ارتشاء) بوده است . » علیرضا زاکانی در برنامه زنده سیمای جمهوری اسلامی و نیز نامه‌ای سرگشاده به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه به افشاگری علیه یک باند فاسد امنیتی دست زده و گفته بود باندی متشکل از ماموران وزارت اطلاعات و قوه قضاییه در فساد مشارکت داشته و با دخالت‌های خود مانع از برخورد با مفاسد اقتصادی شده‌اند. او پژوهش‌های دینی خود را در موضوع «خرافه پرستی و خرافه ستیزی»، با استناد به مبانی فقه شیعه و کتب علمای شیعه انجام داده و معتقد است: «دکان‌داران دین فروش همیشه از سادگی مردم سوء ‌استفاده کرده و از دین به عنوان استعمار و استحمار خلق استفاده می‌کنند. با این همه گفته بود علیرضا زاکانی، نماینده تهران در مجلس نهم، در نامه‌ای به ابراهیم رئيسی، رئيس قوه قضاییه، که روز ۲۷ مرداد منتشر شد درباره «فساد یک باند امنیتی» متشکل از ماموران وزارت اطلاعات و قوه قضائیه و مشارکت آنها در فساد و همچنین دخالت‌شان برای جلوگیری از برخورد با فساد اقتصادی افشاگری کرده است. در این عملیات مقادیر معتنابهی وجوه نقدی ، خورو  و جواهرات از متهمین کشف و ضبط و عوامل اصلی این باند دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردیدند. زاکانی در نامه خود به صورت اختصاری از سه مامور وزارت اطلاعات نام برده و گفته بود: « آقای «الف»، مدیرکل پیشین انرژی وزارت اطلاعات و آقای «م»، رئيس اداره انرژی وزارت اطلاعات  در حوزه صنایع پتروشیمی دخالت داشته‌اند و با حمایت‌های مغرضانه، رسیدگی به این پرونده‌ها را مختل و با مطلعین و معترضین به این فساد بزرگ هم برخورد نموده‌اند. این دین پژوه ساکن مشهد که در پژوهش خود به نقد تشیع و مسلمانی شیعیان پرداخته بود، برای پژوهش‌هایش جدا از بررسی فقه شیعه و کتب علمای شیعه، به سراغ علمای اهل تسنن مشهد نیز رفته و با آن‎ها هم مباحثه کرده بود.» او همچنین از محمدحسین شیرعلی، یکی از متهمین اصلی پرونده فساد کلان اقتصادی شرکت بازرگانی پتروشیمی، به عنوان دیگر مدیر وزارت اطلاعات نام برده که به گفته او از کشور متواری شده است. اللوزی همچنین به وایسبرود نامه‌ای داده است که در آن دولت اردن از مقامات تل‌آویو درخواست کرده تا همه اقدامات خود برای تغییر وضعیت تاریخی و حقوقی مسجدالاقصی را در اسرع‌وقت پایان دهند.

علیرضا زاکانی در یک برنامه تلویزیونی هم گفته بود که معاون وزیر اطلاعات و چند مامور امنیتی را به دفتر کار خودش دعوت کرده و به آنها هشدار داده و گفته است: «ریشه‌تان را می‌کنم. از همان زمان تا امروز او حکم ممنوع الخروجی را در پرونده خود دارد.» اما اکنون در واکنش به این سخنان، وزارت اطلاعات بدون آنکه پاسخی در باره سه فردی که علیرضا زاکانی از آنها نام برده بدهد، تاکید کرده که این وزارتخانه در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی به هیچ‌وجه گزینشی عمل نکرده است و « پخش اظهارات فرد مذکور از برنامه زنده سیما مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بوده که حق پیگیری قانونی برای صیانت از حقوق معنوی این وزارتخانه و کارکنان ارزشی و جهادی آن محفوظ است.» در پی انتشار سخنان علیرضا زاکانی، بسیاری از ناظران احتمال داده‌اند که او با توجه به ریاست حسین فدایی در دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی، به احتمال فراوان در این نهاد کار می‌کند و با اتکا به قدرت «بیت رهبری» به افشاگری علیه وزارت اطلاعات و مسئولان پیشین قوه قضاییه دست زده است.ostanwire. مقابله علیرضا زاکانی به نمایندگی از طیف تندرو اصولگرایان با وزارت اطلاعات همزمان شده با مجادله لفظی شدید محمد یزدی و صادق آملی لاریجانی، دو فقیه منصوب علی خامنه‌ای در شورای نگهبان. مجادله کم‌سابقه و افشاگرانه محمد یزدی، رئیس پیشین قوه قضاییه و مجلس خبرگان رهبری و صادق لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضاییه و رئیس کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام، به دنبال انتشار نامه تند صادق لاریجانی، خشم و نارضایتی اصولگرایان را به همراه داشته است. در جریان این حادثه 61 فلسطینی مصدوم شدند.

شماری از روحانیون بلندپایه و نیز رسانه‌های اصولگرا روز دوشنبه از محمد یزدی و صادق لاریجانی خواسته‌اند که به این وضعیت پایان دهند. ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در قم، از هر دو طرف خواسته که «این باب را به کلی مسدود کنید و به آبروی روحانیت و نظام کمک فرمایید.» محمد یزدی و صادق لاریجانی، علاوه بر زیر سوال بردن سطح معلومات فقهی، یکدیگر را به دست داشتن در فساد اقتصادی متهم کرده‌اند. تاریخ .