علیرضا زاکانی, فساد اقتصادی

علیرضا زاکانی, فساد اقتصادی

وزارت اطلاعات: زاکانی عنصری غافل است که ناجوانمردانه فضاسازی می‌کند | DW | 19.08.2019

همزمان با مجادله محمد یزدی و صادق لاریجانی، وزارت اطلاعات و علیرضا زاکانی نیز انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه گرفته‌اند. وزارت اطلاعات در واکنش به اتهامات زاکانی او را عنصری غافل خوانده که خلاف‌واقع سخن می‌گوید.

19/08/2019 08:05:00 ب.ظ

همزمان با مجادله محمد یزدی و صادق لاریجانی، وزارت اطلاعات و علیرضا زاکانی نیز انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه گرفته‌اند. وزارت اطلاعات در واکنش به اتهامات زاکانی او را عنصری غافل خوانده که خلاق واقع سخن می‌گوید.

همزمان با مجادله محمد یزدی و صادق لاریجانی، وزارت اطلاعات و علیرضا زاکانی نیز انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه گرفته‌اند. وزارت اطلاعات در واکنش به اتهامات زاکانی او را عنصری غافل خوانده که خلاف‌واقع سخن می‌گوید.

یک مقام مسئول در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، علیرضا زاکانی از چهره‌های شاخص طیف تندرو اصولگرایان را"عنصر غافل" خوانده و او را به"فضاسازی ناجوانمردانه" علیه این وزارتخانه و نیروهای آن متهم کرده است.این مقام امنیتی که نام او اعلام نشده، اظهارات اخیر زاکانی در یک برنامه تلویزیونی را تکذیب کرده و گفته است: «برخلاف ادعای مطرح شده در این برنامه زنده، جلسه مورد اشاره (در سال ۱۳۹۵) به درخواست آقای زاکانی تشکیل شده بود و ایشان به بهانه ارائه اطلاعات در مورد تخلفات اقتصادی در حوزه پتروشیمی، دنبال دفاع و حمایت از یک متخلف در حال تعقیب در یکی از پرونده های مفاسد اقتصادی دارای اقدامات مجرمانه(اخاذی و ارتشاء) بوده است

مخالفت شورای امنیت با بازگشت «امارت اسلامی» به افغانستان رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود

.»علیرضا زاکانی در برنامه زنده سیمای جمهوری اسلامی و نیز نامه‌ای سرگشاده به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه به افشاگری علیه یک باند فاسد امنیتی دست زده و گفته بود باندی متشکل از ماموران وزارت اطلاعات و قوه قضاییه در فساد مشارکت داشته و با دخالت‌های خود مانع از برخورد با مفاسد اقتصادی شده‌اند.

با این همه گفته بود علیرضا زاکانی، نماینده تهران در مجلس نهم، در نامه‌ای به ابراهیم رئيسی، رئيس قوه قضاییه، که روز ۲۷ مرداد منتشر شد درباره «فساد یک باند امنیتی» متشکل از ماموران وزارت اطلاعات و قوه قضائیه و مشارکت آنها در فساد و همچنین دخالت‌شان برای جلوگیری از برخورد با فساد اقتصادی افشاگری کرده است. headtopics.com

زاکانی در نامه خود به صورت اختصاری از سه مامور وزارت اطلاعات نام برده و گفته بود: « آقای «الف»، مدیرکل پیشین انرژی وزارت اطلاعات و آقای «م»، رئيس اداره انرژی وزارت اطلاعات  در حوزه صنایع پتروشیمی دخالت داشته‌اند و با حمایت‌های مغرضانه، رسیدگی به این پرونده‌ها را مختل و با مطلعین و معترضین به این فساد بزرگ هم برخورد نموده‌اند.»

او همچنین از محمدحسین شیرعلی، یکی از متهمین اصلی پرونده فساد کلان اقتصادی شرکت بازرگانی پتروشیمی، به عنوان دیگر مدیر وزارت اطلاعات نام برده که به گفته او از کشور متواری شده است.علیرضا زاکانی در یک برنامه تلویزیونی هم گفته بود که معاون وزیر اطلاعات و چند مامور امنیتی را به دفتر کار خودش دعوت کرده و به آنها هشدار داده و گفته است: «ریشه‌تان را می‌کنم.»

اما اکنون در واکنش به این سخنان، وزارت اطلاعات بدون آنکه پاسخی در باره سه فردی که علیرضا زاکانی از آنها نام برده بدهد، تاکید کرده که این وزارتخانه در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی به هیچ‌وجه گزینشی عمل نکرده است و « پخش اظهارات فرد مذکور از برنامه زنده سیما مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بوده که حق پیگیری قانونی برای صیانت از حقوق معنوی این وزارتخانه و کارکنان ارزشی و جهادی آن محفوظ است.»

در پی انتشار سخنان علیرضا زاکانی، بسیاری از ناظران احتمال داده‌اند که او با توجه به ریاست حسین فدایی در دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی، به احتمال فراوان در این نهاد کار می‌کند و با اتکا به قدرت «بیت رهبری» به افشاگری علیه وزارت اطلاعات و مسئولان پیشین قوه قضاییه دست زده است. headtopics.com

واکنش آمریکا به گزارش ربوده شدن کشتی در نزدیکی امارات: با شرکای خود اوضاع را رصد می‌کنیم عراق: لوح گیلگمش را از واشنگتن دریافت کردیم | DW | 03.08.2021 محمدرضا گرایی دومین مدال طلا المپیک را برای ایران کسب کرد | DW | 04.08.2021

مقابله علیرضا زاکانی به نمایندگی از طیف تندرو اصولگرایان با وزارت اطلاعات همزمان شده با مجادله لفظی شدید محمد یزدی و صادق آملی لاریجانی، دو فقیه منصوب علی خامنه‌ای در شورای نگهبان.مجادله کم‌سابقه و افشاگرانه محمد یزدی، رئیس پیشین قوه قضاییه و مجلس خبرگان رهبری و صادق لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضاییه و رئیس کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام، به دنبال انتشار نامه تند صادق لاریجانی، خشم و نارضایتی اصولگرایان را به همراه داشته است.

شماری از روحانیون بلندپایه و نیز رسانه‌های اصولگرا روز دوشنبه از محمد یزدی و صادق لاریجانی خواسته‌اند که به این وضعیت پایان دهند.ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در قم، از هر دو طرف خواسته که «این باب را به کلی مسدود کنید و به آبروی روحانیت و نظام کمک فرمایید.»

محمد یزدی و صادق لاریجانی، علاوه بر زیر سوال بردن سطح معلومات فقهی، یکدیگر را به دست داشتن در فساد اقتصادی متهم کرده‌اند. ادامه مطلب: DW فارسی »

چشم‌انداز: حمله به نفتکش اسرائیلی و ربودن کشتی آسفالت پرنسس در نزدیکی امارات؛ آیا جنگی در راه است؟

آسوشیتدپرس میگوید دست‌کم چهار کشتی در سواحل امارات متحده عربی هشدار داده‌اند که کنترل هدایتشان را از دست داده‌اند. منابع امنیتی به اسکای نیوز و رویترز گفته ا...

با هجوم ماموران وزارت اطلاعات به منزل، عباس واحدیان شاهرودی بازداشت شدروایت zartosht13861 یکی از اعضای امضاکننده بیانیه ۱۴امضایی از بازداشت عباس_واحدیان_شاهرودی که شب گذشته با یورش نیروهای امنیتی به منزل ایشان در مشهد اتفاق افتاد خراسان‌رضوی

انهدام بزرگترین باند مواد مخدر در جنوب کشور توسط وزارت اطلاعاتبزرگترین باند مواد مخدر در جنوب کشور توسط وزارت اطلاعات منهدم شد.

سفیر اسرائیل در عمان به وزارت امور خارجه اردن احضار شد

وزارت حمل و نقل یمن فعالیت های خود را در عدن متوقف کرد

تشکر وزارت بهداشت از حکم دادگاه ویژه روحانیت برای دو مدعی طب اسلامیوزارت بهداشت اعلام کرد که به دنبال پیگیریهای این وزارنخانه برای برخورد با آنچه 'سوداگران طب ایرانی و سنتی و دخالت‌های غیرمجاز و خطرآفرین در درمان' خوانده، اخیرا حکم قطعی محکومیت برای دو تن صادر شده است. در همین راستا مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت از مردم خواسته که با هوشیاری در انتخاب شیوه‌های درمان صحیح، سلامت خود را تضمین کنند.

وزارت بهداشت:شرکت‌های آمریکایی و اروپایی به ما دارو نمی‌دهند | DW | 18.08.2019معاون وزارت بهداشت می‌گوید برخی از شرکت‌های آمریکایی و اروپایی از تحویل دارو و تجهیزات پزشکی به ایران خودداری می‌کنند اما ما 'برنامه‌ریزی خوبی کردیم و مشکلی نداریم'. کمبود دارو از مدتها پیش گریبان‌گیر بیماران ایرانی است.