وزارت دفاع افغانستان: ادعای تصرف ولسوالی «چرخ» از سوی طالبان یک دروغ محض است

22/03/2021 11:22:00 ب.ظ

وزارت دفاع افغانستان: ادعای تصرف ولسوالی «چرخ» از سوی طالبان یک دروغ محض است

طالبان, سربازان

وزارت دفاع افغانستان : ادعای تصرف ولسوالی « چرخ » از سوی طالبان یک دروغ محض است

وزارت دفاع ملی افغانستان سقوط ولسوالی « چرخ » لوگر به‌دست گروه طالبان را رد کرده و آن‌را «دروغ محض»

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان امروز دوشنبه 22 مارس گفت که در حال حاضر ولسوالی «چرخ» لوگر به‌گونه‌ کامل در کنترل نیروهای امنیتی و دفاعی قرار دارد.قبل از این، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان ادعا کرده بود که نیروهای امنیتی افغان ولسوالی «چرخ» را ترک کرده و این ولسوالی به‌دست این گروه افتاده است.

اما سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان این ادعای طالبان را رد کرد.او گفت، مقر ولسوالی چرخ لوگر که قبلا در نزدیکی یک مکتب در ساحه‌ «آب گرم» موقعیت داشت، براساس تقاضا و خواست باشندگان این ولسوالی و فیصله‌ کمیسیون نظامی لوگر به ساحه‌ «دبر» منتقل شده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

وزارت دفاع افغانستان: 27 شبه‌نظامی طالبان در زابل از پای درآمدند وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که 27 شبه‌نظامی طالبان طی 24 ساعت گذشته در درگیری با نیروهای امنیتی در ولایت زابل کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع افغانستان: دست‌کم 60 شبه‌نظامی طالبان در هرات کشته شدند وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که 59 شبه‌نظامی گروه طالبان از جمله فرماندار خودخوانده این گروه در شهرستان پشتون زرغون ولایت هرات کشته شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

سفر غیر منتظره وزیر دفاع آمریکا به افغانستان

وزیر دفاع آمریکا با رئیس جمهوری افغانستان دیدار کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خدایامیشه خاورمیانه ای بدون جنگ وصلاح ...نمیدونم افغانستان الان دوتا رییس جمهور داره؟

وزیر دفاع جدید آمریکا از افزایش خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرد | DW | 22.03.2021لوید آستین، وزیر دفاع جدید ایالات متحده در سفری از پیش اعلام‌نشده وارد کابل شد و با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. هر دو طرف نگرانی خود را از افزایش خشونت‌ها ابراز کردند. کل مرغ کی نگرانی نداره ادم کشته راهی است

خواند.وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که 27 شبه‌نظامی طالبان طی 24 ساعت گذشته در درگیری با نیروهای امنیتی در ولایت زابل کشته شدند.وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که 59 شبه‌نظامی گروه طالبان از جمله فرماندار خودخوانده این گروه در شهرستان پشتون زرغون ولایت هرات کشته شده‌اند.وزیر دفاع آمریکا طی سفری غیر منتظره وارد کابل، پایتخت افغانستان شد.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان امروز دوشنبه 22 مارس گفت که در حال حاضر ولسوالی «چرخ» لوگر به‌گونه‌ کامل در کنترل نیروهای امنیتی و دفاعی قرار دارد. قبل از این، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان ادعا کرده بود که نیروهای امنیتی افغان ولسوالی «چرخ» را ترک کرده و این ولسوالی به‌دست این گروه افتاده است.03. اما سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان این ادعای طالبان را رد کرد.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی افغانستان امروز جمعه 23 آوریل 2021 با انتشار اطلاعیه‌های جداگانه اعلام کرد: در عملیات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی کشور علیه شبه‌نظامیان گروه طالبان در ولایت‌های غزنی، زابل، هرات و قندهار 59 عضو این گروه کشته شده‌اند. او گفت، مقر ولسوالی چرخ لوگر که قبلا در نزدیکی یک مکتب در ساحه‌ «آب گرم» موقعیت داشت، براساس تقاضا و خواست باشندگان این ولسوالی و فیصله‌ کمیسیون نظامی لوگر به ساحه‌ «دبر» منتقل شده است. بر اساس اطلاعیه، در پی عملیات نیروهای های امنیتی افغانستان علیه شبه‌نظامیان طالبان 18 عنصر دیگر این گروه نیز زخمی شدند. او تأکید کرد که باشندگان ولسوالی چرخ ولایت لوگر به موقعیت جدید ساختمان این ولسوالی دسترسی خواهند داشت. قرار است وزیر دفاع آمریکا با مقامات ارشد دولت افغانستان دیدار و گفتگو کند.

در همین حال، والی لوگر ادعای طالبان درباره تلفات غیرنظامیان در نتیجه حمله نیروهای امنیتی در ولسوالی چرخ را رد کرد. این وزارت‌خانه با انتشار ویدئوی اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور در چارچوب عملیات پاکسازی علیه طالبان یک پناهگاه مربوط به این گروه را نیز کشف و منهدم کردند. در همین راستا 39 مین جاسازی شده توسط شبه‌نظامیان در شهرستان‌های ارغنداب قندهار، میزان زابل و در مناطق مختلف غزنی کشف و خنثی شده است. عبدالقیوم رحیمی، والی لوگر سقوط مرکز ولسوالی چرخ را تأیید نکرده و گفته است که مقر ولسوالی از ساختمان قدیمی ریاست معارف براساس خواست مردم و فیصله کمیسیون نظامی لوگر به جای اصلی خود در منطقه «دبر» نقل مکان کرده است. رحیمی تأیید کرد که در اطراف مقر سابق ولسوالی چرخ شب گذشته درگیری بین نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان جریان داشت که به طالبان تلفات وارد شده، اما به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است. برچسب‌ها .