وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی یک فعال حقوق زنان در عربستان سعودی شد

16/05/1399 04:14 ب.ظ

وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی یک فعال حقوق زنان در عربستان سعودی شد وزارت خارجه ایالات متحده با ابراز نگرانی از شرایط «لُجَين الهَذلول» فعال حقوق زنان که در عربستان سعودی زندانی است، خواستار آزادی او شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزارت خارجه ایالات متحده با ابراز نگرانی از شرایط «لُجَين الهَذلول» فعال حقوق زنان که در عربستان سعودی زندانی است، خواستار آزادی او شد.

دفتر امور زنان وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک توئیت با اشاره به این که «لُجَين الهَذلول، فعال حقوق زنان در عربستان سعودی سی‌ویکمین زادروز خود را در زندان گذراند» یادآور شد که او از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تاکنون در زندان به سرمی‌برد.

دفتر امور زنان وزارت خارجه آمریکا با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت این فعال زندانی در عربستان سعودی، افزود که خانواده لُجَين الهَذلول حدود دو ماه است که از او بی‌خبر هستند. ایالات متحده همچنین بار دیگر خواستار آزادی خانم الهَذلول شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

استرداد یک متحد «نیکلاس مادورو» به آمریکا توسط یک کشور کوچک در غرب آفریقااسترداد یک متحد «نیکلاس مادورو» به آمریکا توسط یک کشور کوچک در غرب آفریقا دادگاهی در کشور «کیپ ورده» (به معنای «دماغه سبز») در غرب آفریقا با استرداد الکس ساب، تاجر کلمبیایی، به ایالات متحده موافقت کرده است.

ایران قرارداد نفتی آمریکا با یک گروه کرد سوری را محکوم کردسخنگوی وزارت امور خارجه امضاء قرارداد نفتی آمریکا با یک گروه کردی سوریه را اقدامی خلاف قوانین بین الملل و ناقض اصل حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه ارزیابی و محکوم کرد.

آمریکا یک میلیارد دلار دیگر برای خرید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا اختصاص داداین یک میلیارد جدید نشان می‌دهد که واشنگتن در تلاش است تا واکسن کرونا را به صورت انبوه تهیه کند.

بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است🔺بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است ⚡️مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.

رئیس سازمان پدافند موشکی آمریکا: تهدیدات موشکی روسیه، چین، کره شمالی، و ایران افزایش یافته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بلومبرگ: آمریکا قطعنامه جدیدی را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت ارائه کرده استبلومبرگ: آمریکا قطعنامه جدیدی را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت ارائه کرده است بر مبنای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که تاییدکننده توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی در سال ۲۰۱۵ بود، تحریم تسلیحاتی ایران ۱۸ اکتبر منقضی می‌شود.