وزارت دفاع ترکیه: مالکیت پایگاه هوایی اینجیرلیک متعلق به کشورمان است

28/04/2021 05:41:00 ب.ظ

اینجیرلیک, پایگاه هوایی اینجیرلیک

وزارت دفاع ترکیه : مالکیت پایگاه هوایی اینجیرلیک متعلق به کشورمان است

28.04.2021آنکارا/ خبرگزاری آناتولیمنابع وزارت دفاع ترکیه تاکید کردند حق مالکیت پایگاه هوایی اینجیرلیک در استان آدانا به‌عنوان یكی از پایگاه‌های هوایی نیروهای مسلح تركیه به همراه تمام امكانات موجود آن در اختیار دولت جمهوری ترکیه است.این منابع در پی اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در بیان حوادث 1915 به‌عنوان"نسل‌کشی" در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی به ارزیابی پیرامون بحث‌های اخیر بر سر لزوم پایین کشیدن پرچم‌های آمریکا در پایگاه اینجیرلیک پرداختند.

این منبع تاکید کرد که استفاده از برخی امکانات در پایگاه اینجیرلیک طبق توافق‌نامه همکاری دفاعی و اقتصادی ترکیه و آمریکا در 29 مارس 1980 میسر شد.براساس یکی از مفاد این توافق‌نامه دولت جمهوری ترکیه به دولت آمریکا اجازه می‌دهد تا در اقدامات دفاعی مشترک در تاسیسات نیروهای مسلح ترکیه در اینجیرلیک شرکت کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تبرئه زنی که همسرش را با تفنگ شکاری کُشت؛ رای دادگاه ترکیه: دفاع مشروعملک ایپک، ۳۱ ساله و ساکن آنتالیا در ۷ ژانویه گذشته همسر خود را با شلیک یک قبضه اسلحه شکاری کشت. این اقدام خانم ایپک پس از آن صورت گرفت که او به همراه دو دختر خردسالش(هفت و نه ساله) ساعت‌ها از سوی همسرش تحت ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته و تهدید به مرگ مواجه شده بودند.

وزارت خارجه ترکیه: حملات اسرائیل به نوار غزه محکوم می کنیموزارت خارجه ترکیه: حملات اسرائیل به نوار غزه که باعث جان باختن شمار زیادی مردم بیگناه از جمله کودکان شد را شدیدا محکوم می کنیم وزارت امور خارجه ترکیه: اسرائیل مقصر اصلی رسیدن اتفاقات موجود در خاک فلسطین به این مرحله است Why not condemning Kabul girls school killing?

وزارت دفاع سعودی: یک قایق بمب‌گذاری شده در دریاى سرخ منهدم شدوزارت دفاع سعودی اعلام کرد یک قایق بمب‌گذاری‌شده که از راه دور هدایت می‌شد را صبح امروز در دریای سرخ و در سواحل «ینبع» رهگیری و منهدم کرد. العربیه_فارسی

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا: قایق‌های تندروی سپاه نوعی تهدید و خطر جانی محسوب می‌شوند♦️ سخنگوی وزارت دفاع آمریکا : قایق‌های تندروی سپاه نوعی تهدید و خطر جانی محسوب می‌شوند ▪️ جان کربی گفت: اقدامات قایق‌های تندروی سپاه می‌تواند به خطای محاسباتی منتهی شود و شرایط به شکلی شود که برای امنیت هیچ‌کسی سودمند نیست. بیشتر بخوانید: قایق‌های تندروی سپاه نوعی تهدید و خطر جانی محسوب می‌شوند! آری ، چون دوران پسا 'بزن ، در رو' شروع شده! نیا سمت ما داداش اینها یکمشت جوان هستند که سرگرم تمرین و بازی و رقابت و امادگی برای شرکت در مسبقات جایزه بزرگ شیخ ممد مکتوم در دبی هستند که البته این تمرینات تا یکی دو هفته ای ادامه دارد . جای نگرانی نیست

‌درخواست همکاری حفاظت اطلاعات وزارت دفاع از مردمدرخواست همکاری حفاظت اطلاعات وزارت دفاع از مردم سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ارسال پیامک به کاربران تلفن همراه در کشور، از مردم خواست تا با تماس با شماره ۱۶۳۶ و ارائه گزارش‌های مرتبط، با این سازمان همکاری کنند. خطرناکترین عنصر تحدید کننده کیان انقلاب اسلامی نفوذ سازمان مجاهدین منافق در خانواده است که بصورت شبکه ای مخوف و نامحسوس همچون موریانه به جان ، قسط و عدل افتاده است توجه داریم که ایرانی را ایرانی شکست میدهد این تز اسکندر است که باید ریشه آن برای همیشه خشکانده شود ! حالاهر کی با هرکی دشمنه دست بزنگ میشه اینجا ایران است

وزارت دفاع ترکیه تاکید کرد که حق مالکیت پایگاه هوایی اینجیرلیک و تمام امكانات موجود در آن متعلق به دولت جمهوری ترکیه است.Aa زن جوانی که به اتهام قتل همسرش در خطر صدور حکم زندان طولانی مدت قرار داشت، با رای دادگاهی در ترکیه از اتهام قتل عمد تبرئه و اقدام او دفاع از خود تفسیر شد.11.تاکید بر اینکه به هرگونه تعدی پاسخ محکمی خواهد داد گفت، تحقیقات درباره این اقدام خصمانه آغاز شده است.

28.04. این اقدام خانم ایپک پس از آن صورت گرفت که او به همراه دو دختر خردسال هفت و نه ساله‌اش ساعت‌ها از سوی همسرش تحت ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته و تهدید به مرگ شده بودند.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی منابع وزارت دفاع ترکیه تاکید کردند حق مالکیت پایگاه هوایی اینجیرلیک در استان آدانا به‌عنوان یكی از پایگاه‌های هوایی نیروهای مسلح تركیه به همراه تمام امكانات موجود آن در اختیار دولت جمهوری ترکیه است.. این منابع در پی اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در بیان حوادث 1915 به‌عنوان"نسل‌کشی" در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی به ارزیابی پیرامون بحث‌های اخیر بر سر لزوم پایین کشیدن پرچم‌های آمریکا در پایگاه اینجیرلیک پرداختند. با این حال، دادگاه با صدور رأیی تأیید کرد که اقدام خانم ایپک دفاع مشروع از خود و فرزندانش بوده و مشمول مجازات قتل عمد نمی‌شود. این منبع تاکید کرد که استفاده از برخی امکانات در پایگاه اینجیرلیک طبق توافق‌نامه همکاری دفاعی و اقتصادی ترکیه و آمریکا در 29 مارس 1980 میسر شد.

براساس یکی از مفاد این توافق‌نامه دولت جمهوری ترکیه به دولت آمریکا اجازه می‌دهد تا در اقدامات دفاعی مشترک در تاسیسات نیروهای مسلح ترکیه در اینجیرلیک شرکت کند.» صدور این حکم با استقبال گسترده فعالان حقوق بشر و زنان در ترکیه مواجه شده است؛ کشوری که به دلیل قوانین مردسالار و همسو با نابرابری جنسیتی مورد انتقاد گروه‌های حامی حقوق زنان و اتحادیه اروپا است. همچنین حق مالکیت پایگاه هوایی اینجیرلیک در استان آدانا به‌عنوان یكی از پایگاه‌های هوایی نیروهای مسلح تركیه به همراه تمام امكانات موجود آن در اختیار جمهوری ترکیه است. پرچم پرافتخار کشورمان شبانه روز در آنجا به اهتزاز درآمده و هیچگاه پایین نیامده است. گروه‌های محافظه کار و مذهبی با حمایت از این اقدام دولت ترکیه، مفاد این کنوانسیون را عامل تضعیف بنیان خانواده از طریق تشویق کردن زنان به طلاق و تبلیغ تمایلات همجنس‌گرایانه می‌دانند. .