وزارت بهداشت ایران به شناسایی واکسن تقلبی آسترازنکا واکنش نشان داد

19/09/1400 08:26 ق.ظ

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن در وزارت بهداشت ایران می‌گوید هشدار اخیر سازمان جهانی بهداشت مبنی بر شناسایی واکسن تقلبی آسترازنکا در ایران هشداری است که «افراد هوشیار باشند و واکسیناسیون خارج از سیستم کشور را انجام ندهند.»

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن در وزارت بهداشت ایران می‌گوید هشدار اخیر سازمان جهانی بهداشت مبنی بر شناسایی واکسن تقلبی آسترازنکا در ایران هشداری است که «افراد هوشیار باشند و واکسیناسیون خارج از سیستم کشور را انجام ندهند.» سخنان این مقام وزارت بهداشت ایران در حالی بیان می‌شود که سازمان جهانی بهداشت چند روز پیش از شناسایی واکسن تقلبی آسترازنکا در ایران و دریافت گزارش آن در ماه اکتبر (مهر/آبان) خبر داده بود.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت نیز آمده بود که واکسن تقلبی آسترازنکا خارج از زنجیره قانونی و رسمی واکسیناسیون در ایران شناسایی شده است.

سازمان جهانی بهداشت در عین حال تاکید کرده بود که شناسایی این واکسن‌های تقلبی آسان نیست.به گزارش ایرنا محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن در وزارت بهداشت ایران گفت: «تمامی واکسن هایی که در نظام واکسیناسیون کشور در مراکز و پایگاه های واکسیناسیون کشور استفاده شده است اعم از آسترازنکا و یا دیگر واکسن‌ها؛ مستقیما از شرکت‌های کشورهای تولید کننده خریداری شده است و با نظارت دقیق در سطح کشور توزیع و مصرف شده است و از این جهت هیچگونه نگرانی وجود ندارد.»

خوش‌بینی فائوچی نسبت به اومیکرون؛ خالق واکسن آسترازنکا نسبت به همه‌گیری «ناگوارتر» هشدار داد وی درباره هشدار اخیر سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: «این موضوع در واقع هشداری است که بسیار خطرناک است و افراد هوشیار باشند و واکسیناسیون خارج از سیستم کشور را انجام ندهند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

وزارت بهداشت: واکسن اسپایکوژن تاییدیه‌های لازم را داراستوزارت بهداشت: *آنچه در مورد واکسن اسپایکوژن عنوان شده به هیچ عنوان صحت ندارد و کذب محض است *این واکسن تاییدیه‌های لازم را داراست *واکسن اسپایکوژن در سطح کشور توزیع شده و مورد استفاده قرار خواهد گرفت

وزارت بهداشت: انباشت آلاینده‌های هوا خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهدمعاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در همه شرایط باید جامعه را به انجام ورزش و تحرکات بدنی توصیه کنیم اما در شرایط آلودگی هوا، تقاضا داریم که افراد تا حد امکان از تردد در فضای باز که آنها را بیشتر در معرض آلاینده‌های هوا قرار می‌دهد، خودداری کنند.

وزارت خارجه آمریکا: دنبال بحران نیستیم و امیدواریم ایران نیز نباشدسخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در نشست خبری روزانه خود گفت چند روز طول خواهد کشید تا در مورد این که آیا ایران انعطاف لازم را در مذاکرات هسته‌ای جاری در وین دارد قضاوت کنیم. ند پرایس به خبرنگاران گفت، «احتمالا چند روز دیگر تا زمانی که حس کنیم ایرانی‌ها در مسیر ادامه این دور از مذاکرات... هم شما و هم اروپا و چین و روسیه و حکومت پلید ایران دنبال بحران و سوئ استفاده حداکثری از وضعیت موجود هستید. 🤣🤣🤣 ایران نیازی به آمریکا ندارد اما چرا آمریکا بدنبال دوستی با دولت ایران است؟ انگل‌ها دست از سر ملت‌ها بر دارید

کرونا در ایران | عدم مشاهده امیکرون به رغم شناسایی آن در کشورهای همسایه؛ نگرانی وزیر بهداشت از بازگشایی مدارسبهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران می‌گوید هنوز هیچ موردی از گونه «امیکرون» در کشور مشاهده نشده است‌. تاکنون ۵۷ کشور دنیا از جمله کشورهای همسایه ایران و یا نزدیک به ایران مانند پاکستان و امارات متحده عربی گونه جدید را گزارش داده‌اند. شناسایی گونه جدید مستلزم افزایش میزان تست کرونا و توالی‌یابی... وزیر بهداشت قبلی آقای بانمک هم دقیقا زمان ویروس کرونا مدتها همین حرف را میزد و با اینکه ملت براحتی میمردند ایشان کتمان میکرد چرا باید بشما اعتماد و باور داشته باشیم

انفجار «مهیب» در خط لوله انتقال گاز در ایران؛ علت حادثه «برخورد بیل مکانیکی» اعلام شدرسانه‌های ایران روز پنجشنبه ۱۸ آذر از وقوع انفجار در خط لوله میعانات گازی در استان فارس خبر دادند. برخی رسانه‌ها این انفجار را که در خط ۱۰ اینچ پالایشگاه پارسیان، در شهر خوزی بخش وراوری شهرستان مهر رخ داد، «مهیب» توصیف کرده‌ و اعلام کردند این حادثه تلفات جانی نداشته است. خبرگزاری فارس علت... سرمایه گُزاران خارجی جرات ندارند در تاسیسات نفت و گاز و زیر بنایی ایران سرمایه گُزاری کند. زیرا باید بدانند اگر در ایران سرمایه گزاری کُنند بر باد هوا خواهد رفت. ایران سالانه ب ده ها میلیارد دُلار سرمایه گزاری نیاز دارد اما خبری نیست اقتصاد شوروی شُدن بر ایران حاکم

گل دوم هوادار به پرسپولیس «هند» بود؟- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim🎥 گل مارادونایی در لیگ_برتر!؟ در صحنه گل دوم هوادار به نظر می‌رسد مهاجم هوادار با دست توپ را وارد دروازه پرسپولیس کرده است! مدیر رسانه‌ای تیم پرسپولیس، بعد از مسابقه اعلام کرد که این باشگاه، از علی صفایی داور بازی شکایت می‌کند محمدی: با دست به پرسپولیس گل زدم دیدم توپ رد می‌شود و نزدیک هستم، دستم را آوردم و توپ به دستم خورد بازیکن هوادار اعتراف کرد که با دست به پرسپولیس گل زده است لیگ_برتر دست خدا ببخشین چوب خدا صدا نداره 😂😂😂 این گل به 2 پنالتی که داور در دیدار با صنعت نفت و یک پنالتی که برابر پرسپولیس برای اس اس نگرفت در

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن در وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه گفت تمام واکسن‌های مورد استفاده در نظام واکسیناسیون کشور «اعم از آسترازنکا و دیگر واکسن‌ها» تقلبی نبوده است.

سخنان این مقام وزارت بهداشت ایران در حالی بیان می‌شود که سازمان جهانی بهداشت چند روز پیش از شناسایی واکسن تقلبی آسترازنکا در ایران و دریافت گزارش آن در ماه اکتبر (مهر/آبان) خبر داده بود. در گزارش سازمان جهانی بهداشت نیز آمده بود که واکسن تقلبی آسترازنکا خارج از زنجیره قانونی و رسمی واکسیناسیون در ایران شناسایی شده است.

سازمان جهانی بهداشت در عین حال تاکید کرده بود که شناسایی این واکسن‌های تقلبی آسان نیست.به گزارش ایرنا محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن در وزارت بهداشت ایران گفت: «تمامی واکسن هایی که در نظام واکسیناسیون کشور در مراکز و پایگاه های واکسیناسیون کشور استفاده شده است اعم از آسترازنکا و یا دیگر واکسن‌ها؛ مستقیما از شرکت‌های کشورهای تولید کننده خریداری شده است و با نظارت دقیق در سطح کشور توزیع و مصرف شده است و از این جهت هیچگونه نگرانی وجود ندارد.»

خوش‌بینی فائوچی نسبت به اومیکرون؛ خالق واکسن آسترازنکا نسبت به همه‌گیری «ناگوارتر» هشدار داد

وی درباره هشدار اخیر سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: «این موضوع در واقع هشداری است که بسیار خطرناک است و افراد هوشیار باشند و واکسیناسیون خارج از سیستم کشور را انجام ندهند.»

گزارش‌ها مبنی بر شناسایی واکسن یا داروهای تقلبی بیماری «کووید ۱۹» در ایران طی ماه‌های گذشته همزمان با موج پنجم و مرگبار شیوع ویروس کرونا و سویه دلتای این ویروس افزایش یافته بود.