وزارت خارجه آمریکا: آماده بررسی دور جدید مذاکرات استراتژیک هستیم

13/03/1401 01:34 ب.ظ

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات اظهارکرد کشورش آماده است تا دور جدیدی از گفتگوهای راهبردی با روسیه را در نظر بگیرد، اما همچنین مایل است شاهد شواهد در خصوص مشارکت مسکو در مذاکراتی بر مبنای حسن نیت باشد.

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات اظهارکرد کشورش آماده است تا دور جدیدی از گفتگوهای راهبردی با روسیه را در نظر بگیرد، اما همچنین مایل است شاهد شواهد در خصوص مشارکت مسکو در مذاکراتی بر مبنای حسن نیت باشد. بر اساس این گزارش استیوارت گفت، آمریکا امیدوار است بتواند توسعه سیستم های هسته‌ای جدید روسیه را محدود کند و کنترل سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را به دست آورد. وی افزود: آمریکا علاقه‌مند به تمدید محدودیت های مربوط به معاهده استارت-۳ پس از سال ۲۰۲۶ است.

او تاکید کرد:"ما می خواهیم انواع جدیدی از سیستم های هسته ای را که روسیه در حال توسعه است، محدود کنیم و می خواهیم تمام تسلیحات هسته ای روسیه، از جمله سیستم های میدانی را پوشش دهیم.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

تیراندازی در یک مرکز بهداشتی در اکلاهمای آمریکا ۴ کشته به جا گذاشتفرد مهاجم که هویت وی هنوز اعلام نشده با ورود به یک ساختمان پزشکی در شهر تالسا اقدام به تیراندازی کرد و به گفته منابع پلیس سپس با شلیک به سوی خود در محل کشته شد.

«هیمارس»‌ آمریکا در راه اوکراین؛ «کابوس طالبان» توازن قوا را در جنگ روسیه به هم می‌زند؟جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا، شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که این کشور یک بسته ۷۰۰ میلیون دلاری کمک نظامی دیگر را به اوکراین اختصاص خواهد داد. کاخ سفید گفته است تسلیحات جدید شامل راکت‌اندازهای «هیمارس» می‌شوند. اما این سامانه‌ موشکی چیست و چرا حضور آن در جنگ اوکراین سرنوشت‌ساز تلقی می‌شود؟

تیراندازی در بیمارستانی در آمریکا 3 کشته به‌جا گذاشتدر پی تیراندازی در بیمارستانی در شهر تولسا در ایالت اوکلاهاما در آمریکا 3 نفر جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

نکونام در پاسخ به نیمکت استقلال: پیشنهادی در کار نیست و در فولاد خوشحالمنکونام در پاسخ به نیمکت استقلال: *پیشنهادی در کار نیست و در فولاد خوشحالم *من پارسال هم با استقلال صحبت کردم *من شرایطم در فوتبال عالی است و مشکلات جای دیگر است *آرزوی هر مربی است که سرمربی استقلال یا تیم ملی باشد

دبیرکل «ناتو»: باید برای جنگ فرسایشی بلندمدت در اوکراین آماده شویمینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» پس از دیدار با جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در واشینگتن هشدار داد که کشورهای غربی باید برای شاید جناب_پوتین میخواهد با این خونریزها در اون دنیا هم امپراطور_جهنم بشه..

دیدار سرپرست وزارت خارجه طالبان با هیات اعزامی هند در کابلهیات اعزامی وزارت امور خارجه هند امروز با سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در کابل دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مالوری استوارت، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات در جریان یک کنفرانس کنترل تسلیحات برگزار شده در واشنگتن گفت:اکنون درکش بسیار سخت است چطور ما بتوانیم بپذیریم و تصدیق کنیم که آنها واقعا مایل به داشن تعامل همراه با حسن نیت با ما در ضمن نشان دادن یک چنین ناتوانی در جذب آنچه در تلاش برای همکاری با آنها در قبالش هستیم باشند. فکر می‌کنم اگر راهی وجود داشت برای آنکه آنها به نوعی از طریق آن حسن نیتشان را و معنادار تر بودن گفتگوها فراتر برگزاری صرفا یک نشست دیگر در ژنو را نشان دهند، در آن صورت می توانستیم اقدامی را در نظر بگیریم اما در این مرحله خیلی سخت است که بفهمیم چگونه می توانیم نشست داشته باشیم.

بر اساس این گزارش استیوارت گفت، آمریکا امیدوار است بتواند توسعه سیستم های هسته‌ای جدید روسیه را محدود کند و کنترل سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را به دست آورد.

وی افزود: آمریکا علاقه‌مند به تمدید محدودیت های مربوط به معاهده استارت-۳ پس از سال ۲۰۲۶ است. او تاکید کرد:"ما می خواهیم انواع جدیدی از سیستم های هسته ای را که روسیه در حال توسعه است، محدود کنیم و می خواهیم تمام تسلیحات هسته ای روسیه، از جمله سیستم های میدانی را پوشش دهیم.

دستیار وزیر امور خارجه گفت، وزارت خارجه آمریکا دستیابی به کنترل سلاح های هسته ای تاکتیکی را حیاتی می داند. او بیان داشت: اینها سلاح هایی هستند که روسیه در هر درگیری مشخص به احتمال زیاد از آنها استفاده کرده یا تهدید به استفاده از آنها کند.