وزارت‌ خارجه آلمان مرگ دیپلمات آلمانی در بیروت را تائید کرد | DW | 06.08.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در جریان انفجار هولناک در بندر بیروت چند دیپلمات خارجی از جمله یکی از همکاران سفارت آلمان در لبنان کشته شدند. شمار قربانیان حادثه بیروت تا کنون به دست‌کم ۱۴۵ نفر افزایش یافته و تعداد مجروحان چند هزار نفر اعلام شده است.

وزارت‌خارجه آلمان روز پنج‌شنبه ۱۶ مرداد مرگ یک زن همکار دفتر نمایندگی دیپلماتیک این کشور در پایتخت لبنان را تائید کرد.

وزیر خارجه آلمان با تاکید بر این که تمام کارکنان این وزارت‌خانه به خاطر این حادثه در اندوهی عمیق فرو رفته‌اند کشته شدن همکار سفارت‌خانه آلمان در بیروت را به بازماندگان او تسلیت گفت.هایکو ماس افزود از تمام همکاران وزارت‌خارجه که مانند همکار کشته شده سفارت آلمان در بیروت در راه خدمت به کشور مخاطرات شخصی را به جان می‌خرند قدردانی می‌کند.

صدای انفجار در بندر بیروت تا قبرس نیز شنیده شده و مرکز زمین‌شناسی و لرزه‌نگاری آلمان شدت آن را تا حد یک زمین‌لرزه به بزرگی سه و نیم ریشتر اعلام کرده است. مروان عبود، فرماندار پایتخت لبنان از بی‌خانمان شدن حدود ۳۰۰ هزار نفر در نزدیکی بندر بیروت و مرکز پایتخت خبر داده و احتمال می‌دهد میزان خسارت‌های وارد شده به شهر تا ۵ میلیارد دلار باشد.سازمان صلیب سرخ لبنان روز پنج‌شنبه اعلام کرد که به جز ۱۴۵ کشته‌ای که تا کنون شناسایی شده‌اند هنوز حدود ۱۰۰ نفر مفقود هستند و بر همین اساس احتمال افزایش شمار قربانیان منتفی نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نیترات آمونیوم؛ عامل انفجارهای بیروت و ممنوعیت فعالیت حزب‌الله در آلمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

استاندار بیروت: انفجار در بندر بیروت خسارت 3 تا 5 میلیارد دلاری برجای گذاشته استاستاندار بیروت: انفجار در بندر بیروت خسارت 3 تا 5 میلیارد دلاری برجای گذاشته است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان در گفت‌وگوی تلفنی با میشل عون انفجار در بیروت را تسلیت گفتاردوغان در تماس تلفنی با میشل عون از خداوند برای قربانیان انفجار امروز در بیروت طلب رحمت و برای مجروحان نیز شفای عاجل مسئلت کرد - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار شدیدی در نزدیکی خانه سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان در مرکز بیروت رخ دادانفجار شدیدی در نزدیکی خانه سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان در مرکز بیروت رخ داد 🛑استاندار بیروت: انفجار امروز مانند بمباران «هیروشیما» و «ناکازاکی» بوده و آنچه اتفاق افتاد در لبنان بی‌سابقه است. 🛑در پی انفجار در بیروت یک ساختمان 3 طبقه کاملا تخریب شده و چندین نفر زیر آوار مانده‌اند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار مهیب بیروت؛ نیترات آمونیوم چگونه به بندر بیروت رسید؟ | DW | 05.08.2020علت انفجارهای عظیمی که بخشی از پایتخت لبنان را ویران کرد سرایت آتش به یک انبار بزرگ نیترات آمونیوم عنوان می‌شود. به نوشته 'اشپیگل آنلاین' این مواد بسیار خطرناک محموله یک کشتی بوده که سال ۲۰۱۳ در بندر بیروت متوقف شده بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در تعطیلات پیش رو سفر نروید/ افزایش 58 درصدی تردد در جاده‌ها در روز گذشتهرییس پلیس راهور ناجا: *در تعطیلات پیش رو سفر نروید *روز گذشته شاهد افزایش ۵۸ درصدی تردد و سفر در جاده‌ها بودیم *ترددهای شهری نیز افزایش یافته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »