وزارت انرژی سعودی حمله پهپادی به پالایشگاه نفت ریاض را محکوم کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت انرژی سعودی حمله پهپادی به پالایشگاه نفت ریاض را محکوم کرد العربيه_فارسى

وزارت انرژی پادشاهی عربی سعودی بامداد جمعه 11 مارس از حمله پهپادی به تاسیسات پالایشگاهی این کشور در شهر ریاض، پایتخت، خبر داده و آن را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» یک منبع مسئول در وزارت انرژی سعودی اظهار داشت که حوالی ساعت 4:40 صبح روز پنج‌شنبه پالایشگاه نفت ریاض هدف حمله پهپادی قرار گرفته و در نتیجه آن آتش‌سوزی محدودی به‌وقوع پیوسته که بلافاصله مهار شده است. بنا به اعلام این منبع مسئول، حمله پهپادی به پالایشگاه نفت ریاض کشته یا زخمی بر جای نگذاشته و تاثیری بر فعالیت‌های این پالایشگاه و خطوط انتقال نفت و مشتقات آن در پی نداشت.

این منبع در اظهارات خود تاکید کرد که سعودی این حمله بزدلانه را محکوم کرده و تاکید می‌کند که این اقدامات تروریستی و خرابکارانه که به طور مکرر علیه تاسیسات حیاتی و مناطق و زیرساخت‌های شهری در مناطق مختلف این پادشاهی صورت می‌گیرد نه تنها پادشاهی عربی سعودی بلکه به طور گشترده‌ای امنیت و ثبات صادرات نفت در جهان را هدف قرار می‌دهد و در نتیجه تاثیری منفی بر اقتصاد جهان می‌گذارد.

این منبع همچنین دعوت ریاض از کشورهای جهان و سازمان‌های بین‌المللی را تکرار کرد که طی آن سعودی از آنها خواسته است ضمن رویارویی با چنین اقدامات تجاوزکارانه و خرابکارانه تروریستی با همه طرف‌های عامل و پشتیبان آن، مقابله کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سعودی به ریاست شورای اجرایی سازمان منع تسلیحات شیمیایی انتخاب شدشورای اجرایی سازمان منع تسلیحات شیمیایی، چهارشنبه 9 مارس، پادشاهی عربی سعودی را به ریاست شورای اجرایی این سازمان برای دوره 2022-2023 انتخاب کرد.به گزارش
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه رهبر جمهوری اسلامی چگونه به صورت اختصاصی به کاترین شکدم رسید؟این طالب زاده فکر کنم مقاله های خودش رو میداده بانو کاترین برعلیه خاتمی و جنبش سبز منتشر کنه😀 و اینکه چطور چشم هاش قهوه ای بوده باحجاب بود الان یهو آبی شده😀 و هزاران سوال دیگه😀
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روسیه به کشورهای کمک‌کننده به اوکراین هشدار دادروسیه به کشورهای کمک‌کننده به اوکراین هشدار داد دولت روسیه می‌گوید از طریق سفارتخانه‌های خود به کشورهایی که با ارسال سلاح و داوطلب به اوکراین کمک نظامی می‌کنند، پیام‌هایی ارسال کرده و نسبت به عواقب اینگونه اقدامات هشدار داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

احضار حسین رزاق توسط وزارت اطلاعات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پنتاگون: نیروهای روسیه به 15 کیلومتری کی‌یف رسیدندیک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که نیروهای روسیه به 15 کیلومتری کی‌یف رسیده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پوتین: آمریکایی‌ها حاضرند به هر قیمت با ایران به صلح برسند و فورا تمام اسناد را امضا کنندولادیمیر پوتین اذعان کرد که پیامدهای تحریم‌های شدید غرب اکنون در اقتصاد روسیه محسوس است و افزود: «قیمت‌ها در حال افزایش هستند ولی تقصیر ما نیست. این نتیجه اشتباه محاسبه آن‌هاست». پوتین و نوکرش تو بیت گوه خوردن هیچ دلیلی برای دشمنی میان ایران و آمریکا وجود ندارد. دشمن اصلی ایران، روسیه است که قرن هاست همانند زالو خون ایران را می مکد. این حرومزاده ی کودک کش بالاخره باعث نابودی برجام و فشار بیشتر به مردم ایران میشه. اگه آمریکا حاظر بود به هر قیمتی و سریع با ایران به توافق برسه چرا این همه طول کشیده و هنوز هیچی امضا نشده
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »