وزارت خارجه آمریکا حمله به مسجد شیعیان در افغانستان را محکوم کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت خارجه آمریکا حمله به مسجد شیعیان در افغانستان را محکوم کرد وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ مهر حمله به یک مسجد شیعیان در جنوب افغانستان را محکوم و بر حق مردم این کشور برای نیایش در صلح و امنیت تاکید کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ مهر حمله به یک مسجد شیعیان در جنوب افغانستان را محکوم و بر حق مردم این کشور برای نیایش در صلح و امنیت تاکید کرد.

وی در ادامه این پیام خود اضافه کرد، «مردم افغانستان با هر مذهب یا عقیده‌ای که انتخاب می‌کنند حق دارند که در صلح و ایمنی زندگی و پرستش کنند.» به گفته شاهدان عینی، سه بمبگذار انتحاری عامل انفجار بودند که یکی از آنها در مقابل ورودی مسجد و دو تن دیگر در داخل بودند که خود را میان نمازگزاران منفجر کردند.داعش خراسان، شاخه گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی یا داعش در افغانستان، دشمن اصلی طالبان در این کشور محسوب می‌شود و حملات متعددی را انجام داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برو بغل بوق بزن عوضی بااون بایدن چرتی خودتون مسئول کشتار مردم افغانستان هستید.

واقعیت را نمی توان کتمان کرد، مرگ، فروپاشی، فاجعه، آوارگی های دسته جمعی، فقر فراگیر، بیماری های در حال گسترش و آینده تیره و تاری که هیچ امیدی به آن وجود ندارد. این میراث امریکا است و احتمالا ده ها سال دیگر ادامه خواهد یافت.

این کشور غم انگیز که اکنون به جهنمی سوزان تبدیل شده بار دیگر در میانه بحرانی مرگبار، تنها رها می شود؛ زیرا امریکا ۲۰ سال آن را اشغال کرد و در طول این مدت، هرگز صادق نبود و پیوسته دروغ گفت و در نهایت هم فرار کرد. امریکا داعش را به افغانستان آورد و قدرت داد.

زحمت کشید . کونش زخم شد

امریکا خود سازنده و حامی اصلی داعش است نمیخواهد شما برای ما فیلم بازی کنید بهتر از هر کسی امروز می دانیم که امریکاییها حامی گروه های تروریستی هستند و امروز هم اگر طالبان بر ما حکومت می کند بخاطر امریکاست امریکا طالب را به قدرت رسانده است

مسئولیت خون های ریخته شده بر عهده امارت اسلامی طالبان است. طالبان باید حقوق و امنیت تمام مردم را درنظر بگیرد، به اعتراضات و خواسته های مردم توجه کند تا بتواند اعتماد و رضایت آنها را به دست بیاورد. بدون رضایت مردم، حکومت پایدار نمی ماند.

امریکا از ابتدای حضورش در افغانستان هدفش ایجاد منطقه ی امن برای گروه های تروریستی بود و امروز شاهد این هستیم که طالبان و داعش بدون هیچ دردسری مردم مظلوم را می کشند و کسی نیست از آن ها بپرسد که چرا. عامل اصلی تمام این جنایات امریکا است.

متاسفانه طالبان برخلاف وعده هایش عمل می کند. طالبان باید به طور جدی بفکر فراهم کردن امنیت و آرامش و اعتماد بین مردم باشد و دست از تفرقه و کشتار و بیرون کردن مردم از زمین و خانه هایشان بردارد.

محکوم کردن شده کار سیاستمداران دنیا! چه دردی از مردم دوا می شود؟؟

کشتار تمام افراد بیگناه افغانستان محکوم است ولی کشتار مردم هزاره بعنوان یک گروه قومی و مذهبی چند سالی است که به طور هدفمند صورت می‌گیرد. طالبان اگر در برقراری امنیت و آرامش، ناتوان است خود را از حکومت کنار بکشد.

حکومتی که در آن مردم امنیت و آرامش نداشته باشند، از طرف مردم با شکست مواجه می شود. طالبان سعی کند در ابتدا اعتماد عموم مذاهب و اقلیت ها را به دست بیاورد بعد به فکر حکومت پادشاهی اش باشد

داعش ساخته ی امریکاست پس از امریکایی ها توقع کاری را نداریم همین که داعش را ساختند و بجان مردم مظلوم انداختند نشان می دهدکه امریکایی ها هرگز دست از سر مسلمانان بر نمی دارند

متاسفانه طالبان برخلاف وعده هایش عمل می کند. طالبان باید بفکر فراهم کردن امنیت و آرامش و اعتماد بین مردم باشد. امنیت همه مذاهب و قومیت ها باید محترم شمرده شود.

غلط کرد

از اول گفتم و باز هم میگویم که طالبان پاکستانی دشمنان اصلی مردم افغانستان است و به هیچ وجه نمیشه به آنها اعتماد کرد

با این طرز تفکر طالبان که شیعیان را بکوبند و سرکوب کنند افغانستان آرام آرام نمیشود

امریکا اگر بخواهد ازین حملات و حشیانه جلو گیری نماید میتواند جلو داعش و شبکه حقانی و پاکستان را بگیرد اما این کار رانمیکند بلکه از داعش حمایت هم میکند .

وزارت خارجه امریکا در زمان غنی هم در قبال حملات انتحاری به محکومیت اکتفا میکرد و حالاهم فقط محکوم کند وتمام .

طالبان اگر امنیت را تامین نکنند به زودی حکومت شان از هم میپاشد . امریکا هم خود باعث بدبختی ما شده است

امریکا و پاکستان طالبان را با قتدار رساند و دولت انحصاری طالبان را تشکیل دادند تا نتواند طالبان با ایجاد یک حکومت قوی فرا گیر مشکلات شان را حل نمایند واین حملات انتحاری بروز پیدامیکند

همه ی بدبختی ما از همین آمریکاست . عامل اصلی این شرایط آمریکاست

طالبان باید امنیت مردم را تامین کنند ‌. مردم ما نمی‌توانند حتی در مسجد نماز بخوانند

امریکا این حملات وحشیانه تروریستی را مدیریت میکند تا افغانستان را در گیر جنکهای قومی و مذهبی نماید . اما مردم افغانستان باین نقشه های شوم امریکا پی برده اند ودرین دام امریکا نمی افتد .

امریکا داعش را از سوریه و عراق به داخل افغانستان اورد تا این بار افغانستان را مانند سوریه در گیر جنگهای تروریستی توسط داعش و القاعده وسائر تروریستان نمایند .

این حمله وحشیانه توسط تروریستان امریکا و پاکستان صورت میگیرد . واین ها بخاطر اهداف شان حاضرند تمام مردم افغانستان را به کشتن بدهد .

امریکا مسئول این حملات جنایتکارانه میباشد . چون برای حضور مجددشان تروریستان را تقویت میکند .

طالبان مسئول امنیت و ارامش تمام مردم است. اگر این وضع ادامه پیدا کند ریشه حکومت داری شما خشک خواهد شد.

Cutoff_diplomatic_relations_with_Pakistan

آمریکا بادور نگه‌داشتن شیعیان از قدرت ومعامله ننگين باگروه تروریستی طالبان مسول چنين جنایات هست

چه خوب که کشتن مردم را درست ندانستید،خودتون جانیان را آوردید.

خودش خودش رو الکی محکوم میکنه.

بعدش چی؟🤔

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت خارجه حمله تروریستی به مسجد فاطمیه قندهار را به شدت محکوم کردتهران - ایرنا - وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی به مسجد فاطمیه قندهار افغانستان، بار دیگر نسبت به توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار داد و بر لزوم وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و نفی خشونت و افراطی گری با نام اسلام تاکید کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه درباره توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام در افغانستان هشدار دادمحکومیت انفجار قندهار توسط وزارت خارجه: جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد خواهران و برادران مسلمان ما در افغانستان با همدلی و هم‌فکری و تشریک مساعی با یکدیگر توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان خود را ناکام خواهند گذاشت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه عربستان در آمریکا؛ شاهزاده سعودی در مورد ایران با بلینکن و مالی گفت‌وگو کردآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت: شراکت قوی بین ایالات متحده و عربستان سعودی وجود دارد. ما متعهد به دفاع از پادشاهی هستیم. کارهای زیادی داریم که با هم در زمینه مسائل مختلف بسیار مهم انجام دهیم؛ از تغییرات اقلیمی گرفته تا انرژی، از در گیری‌های یمن تا مسايل مربوط به ایران. آمریکااین گاو شیرده رو میدوشه، میگه واسه جلوگیری از برنامه اتمی ایران میدوشمت،اینم با اجازه آمریکا مخالفانش رو اره میکنه،میگه واسه جلوگیری از برنامه اتمی ایران اره میکنم،جالب اینکه همه میدونند برنامه اتمی ایران فقط یه بهانه است واسه دوشیدن این و سرکوب کردن اون،حتی خودشونم میدونن شيداى_همدانى_را_آزاد_كنيد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدار وزرای خارجه آمریکا، اسرائیل و امارات متحده در واشنگتنوزیر امور خارجه آمریکا با همتاهای اسرائیلی و اماراتی خود دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی اگر محور گفتگوی آنها جمهوری اسلامی باشه ، به راه حلی نمی رسند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیران خارجه ترکیه و لیبی در آنکارا دیدار کردندوزیر امور خارجه ترکیه با همتای لیبیایی خود در آنکارا دیدار و پیرامون روابط دوجانبه گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حضور وزیر امور خارجه در صدا و سیما و دیدار با رئیس جدید این سازمانحسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه، عصر امروز ضمن حضور در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با رئیس جدید سازمان دیدار و حسن اعتماد مقام‌ معظم رهبری (مد ظله العالی) در انتصاب پیمان جبلی به این مسئولیت خطیر را تبریک گفت. لاتعلب بالنار /المملكة العربية السعودية العظمة
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »