وزارت بهداشت ایران خواستار تشدید محدودیت‌های کرونایی شد

19/10/2020 02:57:00 ب.ظ

وزارت بهداشت #ایران خواستار تشدید محدودیت‌های #کرونایی شد

کرونایی, ایرج حریرچی٬‌ معاون درمان و آموزش پزشکی وزارت بهداشت ایران

وزارت بهداشت ایران خواستار تشدید محدودیت‌های کرونایی شد

معاون کل وزیر بهداشت ایران در پی افزایش بی‌سابقه آمار قربانیان کرونا در این کشور خواستار تشدید محدودیت‌ها شد. - خبرگزاری آناتولی

19.10.2020تهران/ خبرگزاری آناتولیایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران در حاشیه تشییع جنازه محمد زارع جوشقانی، رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد تهران که بر اثر کرونا فوت کرد، گفت: طبق آمارهایی که در چند روز آینده منتشر می‌شود، درخواست تشدید محدودیت را داریم.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، وی درباره پیشنهاد تعطیلی پایتخت که از سوی شورای شهر تهران مطرح شده است، افزود: درخواست تعطیلی که ارائه شده باید در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود و هنوز در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح نشده است.از سوی دیگر سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز امروز گفت: شدت سرایت ویروس بیشتر شده و حتی ظن اینکه قدرت بیماری‌زایی آن با موتاسیون‌هایی افزایش یافته باشد وجود دارد، هم سنین پایین‌تر را گرفتار می‌کند و نوع گرفتاری آن، وخامت حال بیماران را بیشتر می‌کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

خطر تشدید کرونا در شهرهای با هوای آلوده و توصیه وزارت بهداشترییس اداره بیماری‌های مزمن تنفسی وزارت بهداشت با اشاره به نقش آلودگی هوا بر افزایش موارد بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا، گفت: امسال با توجه سردتر شدن هوا، وارونگی هوا، آلودگی هوا و شیوع بیماری‌هایی مانند آنفلوانزا، سرماخوردگی و... انتظار داریم در سراسر کشور وضعیت بدتری در خصوص کرونا تجربه کنیم.

روایت مردم در ایران از «شرایط وحشتناک» کرونا؛ وزارت بهداشت ایران اعتراف کرد میزان مرگ دو برابر آمار رسمی است🔺روایت مردم در ایران از «شرایط وحشتناک» کرونا؛ وزارت بهداشت ایران اعتراف کرد میزان مرگ دو برابر آمار رسمی است ⚡️در روزهای اخیر وضعیت کرونا در ایران وخیم تر شده است. حتی آمار رسمی حکایت از رکورد بی‌سابقه‌ای در میزان مبتلایان و مرگ افراد دارد.

واکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استانهاواکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا سخنگوی سازمان غذا و دارو: ادعاهای بسیاری مبنی بر دستیابی به درمان این بیماری مطرح شده که اغلب این موارد فاقد مستندات علمی است

واکنش وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به لغو تحریم تسلیحاتی ایرانواکنش وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به لغو تحریم_تسلیحاتی ایران «ایران هیچگاه فقط مشکل اسرائیل نبوده بلکه در جایگاه اول و بیشتر از همه مشکلی منطقه‌ای و جهانی است»

خبر فوری | مایک پمپئو: همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران از ۱۹ سپتامبر بازگردانده شدند🔺خبر فوری | مایک پمپئو: همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران از ۱۹ سپتامبر بازگردانده شدند ⚡️وزیر خارجه ایالات متحده روز یکشنبه ۲۷ مهر در بیانیه‌ای گفت کلیه تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران، از جمله تحریم تسلیحاتی، نوزدهم سپتامبر باز گردانده شدند. IRANIANS FIR TRUMP 🇺🇸 به به آقای گروهبان گارسیا احتمالا'باز دو پیک بیشتر خوردی که توهم زدی امریکا منزوی تر از همیشه تیرت به سنگ خورد پمپئو بد بخت

منحنی صعودی کرونا در ایران و دولت ناتوان از مهار بیماری | DW | 18.10.2020آمار ابتلا به کرونا و تلفات بیماری کووید-۱۹ در ایران بی‌وقفه افزایش می‌یابد. اروپا با شروع موج دوم روبروست، اما در ایران درباره آغاز موج سوم هشدار داده می‌شود. تمامی شواهد از عدم موفقیت دولت در مهار بیماری حکایت دارند.

معاون کل وزیر بهداشت ایران در پی افزایش بی‌سابقه آمار قربانیان کرونا در این کشور خواستار تشدید محدودیت‌ها شد.دکتر مهدی نجمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاثیر آلودگی هوا بر شیوع بیماری‌های تنفسی از جمله کرونا، گفت: با توجه به اینکه با افزایش آلودگی هوا شیوع بیماری تنفسی هم افزایش می‌یابد و این موضوع طبیعتا می‌تواند افزایش شیوع کرونا را نیز در پی داشته باشد.بشنوید صدای یک مرد اهل کامیاران در استان کردستان از وضعیت کرونا ایالات متحده از زمان آغاز کرونا نسبت به پنهانکاری و ناتوانی مقامات جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بود.دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استان‌ها که از سوی یکی از نمایندگان در صحن علنی مجلس مطرح شد، گفت: مسیر تایید سلامت، ایمنی و اثربخشی یک دارو و یا یک روش درمانی در کشور مطابق مقررات مشخص است و وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بعنوان متولی سلامت، هیچ مسیر میانه و سفارشی برای تائید اثربخشی یک داروی ادعایی یا روش درمانی نمی‌شناسد.

19.10. وی افزود: همانطور که از قبل هشدار داده‌ایم در نیمه دوم امسال با توجه به سردتر شدن هوا، وارونگی هوا، آلودگی هوا و شیوع بیماری‌هایی مانند آنفلوانزا، سرماخوردگی و.2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران در حاشیه تشییع جنازه محمد زارع جوشقانی، رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد تهران که بر اثر کرونا فوت کرد، گفت: طبق آمارهایی که در چند روز آینده منتشر می‌شود، درخواست تشدید محدودیت را داریم. آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم است و هدف از این کارزار برای قطع درآمد ایران و هزینه آن در فعالیت‌های بی ثبات کننده در خاورمیانه است. به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، وی درباره پیشنهاد تعطیلی پایتخت که از سوی شورای شهر تهران مطرح شده است، افزود: درخواست تعطیلی که ارائه شده باید در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود و هنوز در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح نشده است.. از سوی دیگر سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز امروز گفت: شدت سرایت ویروس بیشتر شده و حتی ظن اینکه قدرت بیماری‌زایی آن با موتاسیون‌هایی افزایش یافته باشد وجود دارد، هم سنین پایین‌تر را گرفتار می‌کند و نوع گرفتاری آن، وخامت حال بیماران را بیشتر می‌کند.

علیرضا زالی، فرمانده مدیریت بیماری کرونا در تهران هم روز دوشنبه درباره شرایط پایتخت ایران تصریح کرد: تهران در چند هفته اخیر هیچ تغییری در شاخص‌های ابتلا به بیماری کرونا نکرده و تقریبا در روزهای اخیر کماکان شاهد میزان افزاینده بستری، مراجعین سرپایی و مرگ و میر ناشی از کرونا بودیم. به طور قطع در شهرهایی که میزان آلاینده‌ها و آلودگی هوا بیشتر است، میزان ابتلا به کرونا و شدت علائم بیشتر خواهد بود. اعتراف مقام وزارت بهداشت: آمار واقعی مرگ در ایران دو برابر آمار رسمی است از زمان اعلام رسمی آمار مرگ و مبتلایان به کرونا از سوی مقامات ایران،‌ فعالان به این آمار با دیده تردید نگاه می کردند. .