وزارت خارجه کرە‌جنوبی سفیر ایران در سئول را احضار کرد | DW | 18.04.2022

29/01/1401 05:20 ب.ظ

در پی انتشار مقاله‌ای در روزنامه کیهان مبنی بر 'بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های کره‌جنوبی'، سفیر ایران به وزارت خارجه کرە‌جنوبی احضار شد. او گفتە است کە مطلب این روزنامه با سیاست‌های تهران هم‌خوانی ندارد.

در پی انتشار مقاله‌ای در روزنامه کیهان مبنی بر 'بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های کره‌جنوبی'، سفیر ایران به وزارت خارجه کرە‌جنوبی احضار شد. او گفتە است کە مطلب این روزنامه با سیاست‌های تهران هم‌خوانی ندارد. در پی انتشار مقاله‌ای در روزنامه کیهان مبنی بر"بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های کره‌جنوبی"، سفیر ایران به وزارت خارجه کرە‌جنوبی احضار شد. او گفتە است کە مطلب این روزنامه با سیاست‌های تهران هم‌خوانی ندارد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره‌ جنوبی (YNA) روز دوشنبه، ٢٩ فروردین (١٨ آوریل) معاون وزیر خارجه این کشور سفیر ایران در سئول را احضار کرد. علت این اقدام انتشار مقاله‌ای در روزنامه کیهان است که در آن مطرح شده بود، ایران باید تنگه هرمز را به روی کشتی‌های کره جنوبی ببندد.

به گفتە این خبرگزاری، یئو سئونگ بائه نگرانی‌های دولتش را به سعید بادامچی‌ شبستری ابراز کردە است. حسین شریعمتداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در این مقاله نوشته بود: «کشورهایی که به قانون من درآوردی آمریکا تحت عنوان تحریم‌های ثانویه تن داده و به تحریم علیه جمهوری اسلامی روی آورده‌اند، نباید از عواقب و هزینه سنگین اقدام پلشت خود در امان باشند.»او در ادامه با اشارە بە عدم آزادسازی پول بلوکه‌شدە ایران در بانک‌های کرەجنوبی گفتە بود: «ما می‌توانیم و باید تنگه هرمز را به روی کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های کره‌جنوبی و تمامی شناورهایی که برای کره‌جنوبی کالا حمل می‌کنند و یا از مبدا کره‌جنوبی بارگیری کرده‌اند ببندیم.» headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کره جنوبی سفیر ایران را در اعتراض به مطلب روزنامه کیهان احضار کردمعاون وزیرخارجه کره جنوبی مراتب اعتراض و نگرانی سئول نسبت به مطلب روزنامه کیهان را به سفیر ایران ابراز کرد و سفیر جمهوری اسلامی هم در پاسخ گفته‌ که این مطلب، موضع رسمی ایران نیست. وقتی جربزه ندارین چرا هارت و پورت میکنین😂🤣😆 شریعت نداری ایندفعه از چین دستور گرفته است

جنگ در اوکراین؛ هشدار زلنسکی به قطع مذاکرات با روسیه در صورت سقوط ماریوپلحمله نظامی روسیه به اوکراین در شرایطی پنجاه و دومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که نیروهای روسی با تمرکز بر شرق قصد دارند تا نیروهای اوکراینی را از این ناحیه عقب برانند. 😂😂😂😂😂😂🍆🍆🍆 دلقک 🍆

راهپیمایی علیه راست افراطی در سراسر فرانسه: «فاشیسم به در خانه‌مان رسیده است»روز شنبه هزاران نفر در فرانسه علیه فضای سیاسی و اجبار به انتخاب میان امانوئل ماکرون و مارین لوپن به خیابان‌ها آمدند. در حالی‌که گروهی می‌گویند برای اجتناب از پیروزی لوپن، راهی جز رای به ماکرون ندارند، نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از تحریم گسترده دور دوم انتخابات از سوی بخش قابل توجهی از شهروندان است. یک بار نشد عین آدم از این تصاویر زیبا برامون پخش کنید تحریم یعنی رای به لوپن یعنی چی؟ :)))))) مگه انتخابات نیست؟ خب رای نیاوره کاندیداتون این حرکتا چیه؟ :))))))))))))))

تجمع شهروندان در شهرکرد در اعتراض به انتقال آبدر پی انتشار ویدیوهایی از آب‌گیری تونل انتقال آب گلاب ۲، روز یک‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱،شماری از شهروندان در شهرکرد، با تجمع و در دست داشتن پلاکاردهایی، در یکی از میدان‌های این شهر، نسبت به انتقال آب، اعتراض کردند. بحران_آب

روسیه به جمهوری چک در مورد انتقال تسلیحات دوران شوروی به اوکراین هشدار دادوزیر خارجه جمهوری چک روز شنبه گفت که مسکو به پراگ هشدار داده است که از انتقال تسلیحات مربوط به پیمان ورشو با اتحاد جماهیر شوروی به کشورهای ثالث خودداری کند. با این حال، یان...

طالبان سفیر پاکستان را در اعتراض به حملات هوایی به خوست و کنر احضار کردافغانستان سفیر اسلام‌آباد در کابل را در واکنش به حملات هوایی پاکستان به خاک این کشور که باعث کشته شدن 36 نفر شده است، احظار کرد.وزارت خارجه طالبان شنبه، 16

وزارت خارجه کرە‌جنوبی سفیر ایران در سئول را احضار کرد

در پی انتشار مقاله‌ای در روزنامه کیهان مبنی بر"بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های کره‌جنوبی"، سفیر ایران به وزارت خارجه کرە‌جنوبی احضار شد. او گفتە است کە مطلب این روزنامه با سیاست‌های تهران هم‌خوانی ندارد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره‌ جنوبی (YNA) روز دوشنبه، ٢٩ فروردین (١٨ آوریل) معاون وزیر خارجه این کشور سفیر ایران در سئول را احضار کرد. علت این اقدام انتشار مقاله‌ای در روزنامه کیهان است که در آن مطرح شده بود، ایران باید تنگه هرمز را به روی کشتی‌های کره جنوبی ببندد.

به گفتە این خبرگزاری، یئو سئونگ بائه نگرانی‌های دولتش را به سعید بادامچی‌ شبستری ابراز کردە است.

حسین شریعمتداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در این مقاله نوشته بود: «کشورهایی که به قانون من درآوردی آمریکا تحت عنوان تحریم‌های ثانویه تن داده و به تحریم علیه جمهوری اسلامی روی آورده‌اند، نباید از عواقب و هزینه سنگین اقدام پلشت خود در امان باشند.»او در ادامه با اشارە بە عدم آزادسازی پول بلوکه‌شدە ایران در بانک‌های کرەجنوبی گفتە بود: «ما می‌توانیم و باید تنگه هرمز را به روی کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های کره‌جنوبی و تمامی شناورهایی که برای کره‌جنوبی کالا حمل می‌کنند و یا از مبدا کره‌جنوبی بارگیری کرده‌اند ببندیم.»

یونهاپ نوشت، سفیر ایران در دیدار با معاون وزیر خارجه کرە‌ جنوبی گفتە است، مطلب این روزنامه با موضع رسمی تهران هم‌خوانی ندارد.

سپاه پاسداران در دی ماه سال ١٣٩٩ کشتی هانکوک شیمی کرەجنوبی را به مدت سه ماه توقیف کردروابط بین ایران و کره جنوبی پس از خروج آمریکا از برجام در سال ٢٠١٨ دچار تنش شد. گفتە می‌شود کە بیش از ٧ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران، حاصل از فروش نفت، در بانک‌های کره جنوبی مسدود شدە است.

خبرگزاری یونهاپ بهمن سال گذشتە اعلام کرد کە سئول و تهران به منظور حل اختلافات چند ساله بر سر دارایی‌های مسدود شده رایزنی خواهند کرد و یک گروه‌ کاری جزئیات انتقال دارایی‌های مسدود شدە ایران، در صورت معافیت از تحریم‌های آمریکا را بررسی خواهد کرد.سعید خطیب‌زادە، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز ٢٢ فروردین (١١ آوریل) در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد کە یک هیات ارشد به منظور اصل آزادسازی دارایی‌های ایران به تهران سفر می‌کند. او از بردن اسم کشور و میزان پول‌هایی کە قرار است آزاد شوند خودداری کرد، اما رسانه‌های ایران از کرە‌جنوبی اسم بردە بودند.

هنوز معلوم نیست کە دارایی‌های بلوک شدە ایران در کرەجنوبی چه زمانی و چگونه آزاد می‌شوند، اما گمانه‌زنی‌ها در این باره با توجه به پیچیده‌تر شدن مذاکرات بازگشت به برجام بالا گرفتە است.