وزارت خارجه‌ افغانستان برای 13 کشور سفیر جدید تعیین کرد

04/09/2020 12:00:00 ق.ظ

افغانستان, سفیر

وزارت خارجه‌ افغانستان برای 13 کشور سفیر جدید تعیین کرد

03.09.2020آنکارا/خبرگزاری آناتولیوزارت امور خارجه افغانستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد به منظور تقویت بیشتر دستگاه دیپلماسی٬ استفاده از ظرفیت‌‌های حرفه‌ای و ماهر برای دستیابی به اولویت‌های سیاست خارجی و همچنین مطابق بند 14 ماده 64 قانون کشور سیزده سفیر جدید در کشورهای مختلف تعیین شدند.

بر اساس این اطلاعیه٬ امیرمحمد رامین به عنوان سفیر جدید در ترکیه، زلمی رسول به عنوان سفیر جدید در بریتانیا٬ سید طبیب جواد به عنوان سفیر جدید در روسیه٬ یما یاری سفیر جدید در آلمان و بسم‌الله وزیری به عنوان سفیر در قرقیزستان تعیین شده‌اند.همچنین نجیب‌الله علی‌خیل به عنوان سفیر جدید در پاکستان٬ فرید ماموندزی در هند٬ امان‌الله جیحون به عنوان سفیر کابل در آذربایجان٬ خالد زکریا به عنوان سفیر در ایتالیا٬ خان‌ولی خان بشرمل به عنوان سفیر در ترکمنستان و منیژه باختری به عنوان سفیر جدید در اتریش منصوب شده‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به صدور احکام اعدام و زندان برای نوید افکاری و برادرانش: آنها را آزاد کنیدواکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به صدور احکام اعدام وزندان برای نوید_افکاری و برادرانش: آنها را آزاد کنید در روزهای اخیر گزارش‌هایی از صدور احکام سنگین برای سه برادر به نام‌های نوید، وحید، و حبیب افکاری در فضای مجازی منتشر شد

وزیر خارجه آمریکا: آزادی برخی از زندانیان سیاسی بحران سیاسی در ونزوئلا را رفع نمی‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزیر خارجه ایران به شایعه عدم حضور در جلسات هیئت دولت واکنش نشان دادوزیر امورخارجه ایران نسبت به اخبار پیرامون عدم حضور در جلسات دولت واکنش نشان داد و اعلام کرد به صورت شبانه‌روزی در وزارت‌خانه کار می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه امریکا خامنه‌ای را وارد چالشی تازه درباره کشتار مسلمانان اویغور کرد

قائم مقام وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده به حمایت از آزادی و دموکراسی در بلاروس ادامه می‌دهدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

واکنش وزارت بهداشت به ادعای مضرات 'شیر' و فواید 'کله پاچه'مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در واکنش به ادعای مضر بودن مصرف شیر و لبنیات که در یکی از شبکه‌های تلویزیونی مطرح شد، ضمن رد این ادعا تاکید کرد که چنین اظهاراتی مغایر با سیاستهای نظام سلامت است و تضعیف سیاست‌های وزارت بهداشت برای سلامت مردم را سبب می‌شود.

وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد به منظور تقویت بیشتر دستگاه دیپلماسی و استفاده از ظرفیت‌های حرفه‌ای و ماهر برای دستیابی به اولویت‌های سیاست خارجی سیزده سفیر جدید تعیین شدند.Share via Email Print this page سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی به صدور احکام اعدام و زندان برای نوید افکاری و برادرانش که در «تظاهرات مسالمت‌آمیز مرداد ۱۳۹۷» شرکت داشتند، واکنش نشان داد و خواستار آزادی آنها شد.مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه ۱۳ شهریور در بیانیه‌ای تصمیم رژیم حاکم بر کاراکاس در لغو مشروط اتهام تعدادی از زندانیان سیاسی در ونزوئلا را برای حل بحران سیاسی در آن کشور آمریکای لاتین ناکافی دانست و تاکید کرد که در شرایط کنونی، برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه در ونزوئلا ممکن نیست.وزیر امورخارجه ایران نسبت به اخبار پیرامون عدم حضور در جلسات دولت واکنش نشان داد و اعلام کرد به صورت شبانه‌روزی در وزارت‌خانه کار می‌کند.

03.09. رژیم ایران همچنین دو برادر او را شکنجه داد و به ده‌ها سال زندان محکوم کرد.2020 آنکارا/خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه افغانستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد به منظور تقویت بیشتر دستگاه دیپلماسی٬ استفاده از ظرفیت‌‌های حرفه‌ای و ماهر برای دستیابی به اولویت‌های سیاست خارجی و همچنین مطابق بند 14 ماده 64 قانون کشور سیزده سفیر جدید در کشورهای مختلف تعیین شدند.» آقای پمپئو با بیان این که بازگشت به خانه برای آنهایی که از حبس آزاد شده‌اند مایه شادمانی است گفت، ایالات متحده برای این میهن‌دوستان احترام قائل است و ایثار و فداکاری آنها برای آزادی کشورشان، ونزوئلا، را تحسین می‌کند. بر اساس این اطلاعیه٬ امیرمحمد رامین به عنوان سفیر جدید در ترکیه، زلمی رسول به عنوان سفیر جدید در بریتانیا٬ سید طبیب جواد به عنوان سفیر جدید در روسیه٬ یما یاری سفیر جدید در آلمان و بسم‌الله وزیری به عنوان سفیر در قرقیزستان تعیین شده‌اند. The regime also tortured his two brothers and sentenced them to decades in prison. همچنین نجیب‌الله علی‌خیل به عنوان سفیر جدید در پاکستان٬ فرید ماموندزی در هند٬ امان‌الله جیحون به عنوان سفیر کابل در آذربایجان٬ خالد زکریا به عنوان سفیر در ایتالیا٬ خان‌ولی خان بشرمل به عنوان سفیر در ترکمنستان و منیژه باختری به عنوان سفیر جدید در اتریش منصوب شده‌اند. گفتنی است، برخی رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی امروز با انتشار اخباری با عنوان"آیا ظریف با جلسات هیئت دولت قهر کرده؟" اخباری را پیرامون غیبت وی در جلسات دولت منتشر کردند.

شفق خواتی به عنوان سفیر ویژه در امور مهاجران در ایران تعیین شده و ماموریت وحید ویسی به عنوان سفیر افغانستان در استرالیا نیز از سوی این وزارتخانه تمدید شده است. در روزهای اخیر گزارش‌هایی از صدور احکام سنگین برای سه برادر به نام‌های نوید، وحید، و حبیب افکاری در فضای مجازی منتشر شد: نوید افکاری - حکم: اعدام و شش و نیم سال زندان نوید افکاری سنگری متولد ۱۳۷۳، کشتی‌گیری است که چند قهرمانی در کشتی ایران داشته است.. .