وزارت خارجه‌ افغانستان برای 13 کشور سفیر جدید تعیین کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد به منظور تقویت بیشتر دستگاه دیپلماسی و استفاده از ظرفیت‌های حرفه‌ای و ماهر برای دستیابی به اولویت‌های سیاست خارجی سیزده سفیر جدید تعیین شدند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت امور خارجه افغانستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد به منظور تقویت بیشتر دستگاه دیپلماسی٬ استفاده از ظرفیت‌‌های حرفه‌ای و ماهر برای دستیابی به اولویت‌های سیاست خارجی و همچنین مطابق بند 14 ماده 64 قانون کشور سیزده سفیر جدید در کشورهای مختلف تعیین شدند.

بر اساس این اطلاعیه٬ امیرمحمد رامین به عنوان سفیر جدید در ترکیه، زلمی رسول به عنوان سفیر جدید در بریتانیا٬ سید طبیب جواد به عنوان سفیر جدید در روسیه٬ یما یاری سفیر جدید در آلمان و بسم‌الله وزیری به عنوان سفیر در قرقیزستان تعیین شده‌اند. همچنین نجیب‌الله علی‌خیل به عنوان سفیر جدید در پاکستان٬ فرید ماموندزی در هند٬ امان‌الله جیحون به عنوان سفیر کابل در آذربایجان٬ خالد زکریا به عنوان سفیر در ایتالیا٬ خان‌ولی خان بشرمل به عنوان سفیر در ترکمنستان و منیژه باختری به عنوان سفیر جدید در اتریش منصوب شده‌اند.

شفق خواتی به عنوان سفیر ویژه در امور مهاجران در ایران تعیین شده و ماموریت وحید ویسی به عنوان سفیر افغانستان در استرالیا نیز از سوی این وزارتخانه تمدید شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به صدور احکام اعدام و زندان برای نوید افکاری و برادرانش: آنها را آزاد کنیدواکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به صدور احکام اعدام وزندان برای نوید_افکاری و برادرانش: آنها را آزاد کنید در روزهای اخیر گزارش‌هایی از صدور احکام سنگین برای سه برادر به نام‌های نوید، وحید، و حبیب افکاری در فضای مجازی منتشر شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا: آزادی برخی از زندانیان سیاسی بحران سیاسی در ونزوئلا را رفع نمی‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ایران به شایعه عدم حضور در جلسات هیئت دولت واکنش نشان دادوزیر امورخارجه ایران نسبت به اخبار پیرامون عدم حضور در جلسات دولت واکنش نشان داد و اعلام کرد به صورت شبانه‌روزی در وزارت‌خانه کار می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه امریکا خامنه‌ای را وارد چالشی تازه درباره کشتار مسلمانان اویغور کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

قائم مقام وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده به حمایت از آزادی و دموکراسی در بلاروس ادامه می‌دهدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش وزارت بهداشت به ادعای مضرات 'شیر' و فواید 'کله پاچه'مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در واکنش به ادعای مضر بودن مصرف شیر و لبنیات که در یکی از شبکه‌های تلویزیونی مطرح شد، ضمن رد این ادعا تاکید کرد که چنین اظهاراتی مغایر با سیاستهای نظام سلامت است و تضعیف سیاست‌های وزارت بهداشت برای سلامت مردم را سبب می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »